Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення


2018 рік
2019
2019 рік

 Арбузинським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді із залученням провідного юриста - консульта Арбузинського районного центру зайнятості населення – Белейчик Н.В., старшого інспектора капітана внутрішньої служби Алєксєєнко В.В. та районного фтизіатра Барбашова О.В. здійснено робочий візит та проведено роз’яснювальну роботу серед осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі та планують найближчим часом звільнитися щодо отримання допомоги у зборі різних видів документів, постановці на облік в ЦЗН та профілактиці небезпечних хвороб, які передаються повітряно – капельним шляхом.

Арбузинським районним центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді 30.11.2017 року проведено вуличну акцію «Ні – насиллю» , метою якої було донести до населення  , що насильство в сім!ї , жорстоке поводження з дітьми  не є  нормою життя. Насилля – неприпустима  річ  у стосунках  людей.  Акцією охоплено    пересічні громадяни та також  були розповсюджені  інформаційні буклети, плакати в  громадських місцях (  супермаркет, автовокзал, магазини, місцевий ринок)

 з 25 листопада 2017 року змінюється номер Національної «гарячої » лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116123.
        Вказаний номер є загальноєвропейським та безкоштовним з мобільних телефонів.

 Арбузинський центр соціальних служб для сімї дітей та молоді спільно з Арбузинським міськрайонним відділом з питань пробації 21.11.2017 р. провели плановий спільний семінар на тему «Особливості ВІЛ-інфекції та попередження інфікування». Основним аспектом семінару стало: поглиблення знань про шляхи передачі та можливості запобігання інфікування ВІЛ - інфекцією, формування толерантного ставлення до ВІЛ – позитивних людей, ведення здорового способу життя. Важливо розуміти, що захистити себе і своє здоров’я – дуже важливо, і це можна зробити, але в той же час необхідно залишатися людьми: ставитися до ВІЛ – інфікованих людей, як до людей з іншими хворими, надавати підтримку, допомогу, дружити з ними. Адже ВІЛ не передається через дружбу!

        

 «Протидія торгівлі людьми. Як не потрапити в пастку.»

       Фахівець Арбузинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівником Арбузинського УСЗН взяли участь у  лекторії на тему «Протидія торгівлі людьми. Як не потрапити в пастку.», які проводились в Арбузинській ЗОШ №1 та Арбузинській ЗОШ №2 ім.Т.Г.Шевченка до Європейського дня протидії торгівлі людьми. Метою лекторію полягала в сприянні здобуття учасниками необхідних знань і навичок щодо етапів та ознак торгівлі людьми, проведення профілактичної роботи щодо запобігання потрапляння в ситуацію торгівлі людьми під час виїздів на роботу за кордон та надання дієвої допомоги, зміцнення співпраці суб’єктів механізму перенаправлення постраждалих від торгівлі людьми. У заході прийняли участь педагоги та учні 9-11 кл. По завершенні заходу усі присутні отримали листівки та буклети тематичного спрямування.

 

 

За ініціативою директора ЦСССДМ Ю.В.Шевчук 08.09.2017 р. відбулася спільна нарада суб’єктів із соціальної роботи щодо протидії домашнього насильства на яку були запрошені всі суб’єкти із соціальної роботи, опікуни, прийомні батьки та батьки вихователі яким було роздано тематичні буклети. В ході спільної наради були обговорені нагальні питання щодо попередження насильства в сім'ї та жорстокого поводження з дітьми.  Заступником голови РДА А.В.Василенко було надано ряд доручень та терміни їх виконання.

         

 

         Директором Арбузинського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Шевчук Ю.В. 06.09.2017 року було прийнято участь в нараді директорів  відділу освіти, молоді та спорту Арбузинської райдержадміністрації.

       До керівників шкіл району було донесено інформацію про співпрацю субєктів з соціальної роботи. Важливість вчасного повідомлення та відповідного реагування на випадки неналежного відвідування учнями ЗОШ, про сімї учнів, які потрапили в складні життєві обставини, та не в силах подолати їх самотужки.

       Цікавою та змістовною був виступ директора ЦСССДМ Шевчук Ю.В., щодо наставництва та патронату у системі захисту прав дитини з  розповсюдженням  буклетів. В ході бесіди було задано питання, на які отримано вичерпну відповідь.

       

      06.09.2017 року фахівцем  із соціальної роботи ЦСССДМ  Буковською Л.О. при  КП  пологового будинку ЦРЛ було проведено плановий захід з вагітними групи ризику на тему: «Особиста гігієна вагітних». Участь в заході прийняли п’ять вагітних які мають складні життєві обставини.

     Особиста гігієна вагітних є достатньо ємним поняттям і включає в себе дотримання режиму праці та відпочинку, догляд за власним тілом, виконання дієтичних рекомендацій та інші заходи, метою яких є збереження і зміцнення здоров’я жінки, а також її майбутнього малюка. Крім цього, особиста гігієна вагітної повинна сприяти підготовці її організму нормальному перебігу пологів, швидкому відновленню в післяпологовому періоді і успішному грудному вигодовуванню.

     Дотримання правил особистої гігієни під час вагітності є досить копітким заняттям, але дуже важливим, оскільки від цього залежить хороше здоров’я і самопочуття мами і майбутнього малюка.

 

 Громадська організації «Відкритий світ молоді» інформує про те, що з 05 по 10 жовтня 2017 р.  в м. Балатональмаді за підтримки Посольства Угорщини в Україні заплановано міжвідомчий семінар «Формування свідомого та відповідального ставлення до батьківства як основа сучасної сімейної політики».

Метою семінару є підвищення суспільної значимості питань збереження сімейних цінностей, конструктивного ставлення до створення сім’ї та відповідального батьківства; поширення ефективних технологій роботи з дітьми та сім’ями з питань відповідального батьківства; створення умов для обміну досвідом між спеціалістами соціальної сфери.

До участі у семінарі запрошуються представники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей та спеціальних установ для дітей, які забезпечують роботу з дітьми і сім’ями з питань відповідального батьківства, інші зацікавлені спеціалісти.

Витрати на проживання та харчування передбачаються за рахунок учасників семінару або відряджуючої сторони.

За більш детальною інформацією звертатися до організаторів заходу за телефонами: 044-453-73-43, 067-449-13-41, 050-334-40-92, 093-273-11-26, 050-311-32-80.

Необхідні документи для оформлення шенгенської візи (крім власників біометричних закордонних паспортів!) надсилаються до 20 вересня 2017 за адресою:  м. Київ, вул. Бакинська, 37-г, офіс 306 після попередньої реєстрації за вказаними вище телефонами.

 

 

   4 липня 2017 року директором Арбузинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  Ю.В. Шевчук та фахівцями із соціальної роботи центру Л.М. Дроботун та Л.О. Буковською з метою посилення профілактичної роботи здійснено візит  в  сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах. Під час спілкування  обговорювались теми збереження сімейних цінностей, профілактики шкідливих звичок, покращення житлово-побутових умов, попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

В цей день з метою належного виконання Урядового рішення  щодо цільового використанням коштів при народженні дитини, захисту прав новонародженої дитини на повноцінний розвиток Арбузинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведена просвітницька робота з батьками щодо створення ними належних умов для утримання та виховання дітей. В ході роботи здійснено 5 перевірок щодо цільового використання коштів, спеціалістами центру не виявлено порушень.

     

 

                                ********************************************************

             

 

З метою поширення серед населення інформації щодо створення  патронатних сімей та пошуку кандидатів в патронатні вихователі 15.06.2017 року Арбузинським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено просвітницький захід з викладачами Арбузинського професійного аграрного ліцею. Фахівець із соціальної роботи Буковська Л.О. розповіла, що таке патронат, хто може стати патронатним вихователем, які документи потрібні на подання кандидатури та оплата за роботу патронатного вихователя.

     Викладачів ліцею зацікавила дана інформація , вони зазначили, що така альтернатива інтернатам та притулкам  позитивно  впливатиме на дитину та дасть можливість фахівцям із соціальної роботи  попрацювати із родиною на подолання  складних життєвих обставин, в яких вони опинилися.

     

     

                                                                          ****************************************

 

14  червня  поточного року  Центр  соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді провів   інформаційний захід  за участю директора  Ю.В. Шевчук, фахівця із соціальної роботи Буковсько] Л.О. та  головного  державного   інспектора Управління  Держпраці у Миколаївській області Драчук В.  для наповнолітніх а саме: учнів  Арбузинського професійного аграрного ліцею  з наступних тем: « Торгівля людьми» ,« Праця неповнолітніх», « Пільги для неповнолітніх» .Фахівець  із соціальної роботи  Центру Буковська Л.О.  детально зупинилася на питаннях  пов`язаних з торгівлею людьми її формами , ознайомила присутніх із  правилами безпеки. Державний інспектор Драчук В.В.  акцентувала увагу  учнів на  особливостях  праці неповнолітніх .

            По завершенню заходу всі учасники отримали  інформаційні буклети  « Не стань заручником торгівлі людьми».

 

 

                                                           ********************************************

         25.05.2017 року о 10.00, в Арбузинській районній бібліотеці відбувся круглий стіл до Міжнародного  дня сім'ї. В заході прийняли участь працівники бібліотеки, діти-вихованці дитячого будинку сімейного типу Куценко Л.І.,директор Арбузинського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Шевчук Ю.В., фахівець з соціальної роботи  Дроботун Л.М. та учні 5-го класу Арбузинської ЗОШ № 1.

         Діти вихованці ДБСТ влаштували справжній концерт, декламували вірші , співали пісень,танцювали,показали комічну виставу чим доставили не аби яку радість глядачам ,за що ті в свою чергу нагородили юних артистів шаленими оплесками.

        Прийомній мамі виховательці директором  ЦСССДМ  Шевчук Ю.В. було сказано багато теплих слів подяки за її невтомну працю, приділенню належної уваги духовному  та фізичному розвитку дітей вихованців, та вручено прийомним дітям сувеніри.

        

       24.05.2017 року о 09.00 було проведено захід на тему: « Попередження та запобігання раннього соціального сирітства »  та « 10 кроків, щоб стати кращими батьками » за календарним планом роботи консультаційного пункту Арбузинського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді при жіночій консультації, фахівцем із соціальної роботи Ігнатовською Т.В., вагітним жінкам було надано інформаційну роз’яснювальну роботу.

             16 травня 2017 року в приміщенні Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії відбулось обласне свято з нагоди святкування Міжнародного Дня матері та Міжнародного дня сім»ї. До заходу буди залучені прийомні батьки дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, опікунських сімей,батьки багатодітних сімей.

           Від Арбузинського району до заходу була залучена сім»я дитячого будинку сімейного типу Фіщук Оксани Миколаївни та Фіщук Віталія Павловича у яких на вихованні та спільному проживанні перебуває дев'ятеро дітей.

         ДБСТ Фіщук було урочисто нагороджено подякою облдержадміністрації після чого гостей та глядачів артисти театру порадували святковим концертом.

         Після святкового концерту сім»я Фіщук в повному складі зробила фото на пам’ять.

 

 

Недопущення насилля в шкільному середовищі учнів

 

   Нині серед молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного. Всесвітня організація охорони здоров’я твердить, Україна посідає 5 місце в Європі за рівнем насильства серед молоді.

    15.05.2017 року фахівцем із соціальної роботи Буковською Людмилою Олегівною було проведено профілактичну лекцію у Воєводській ЗОШ на тему «Насилля в дитячому колективі» . Метою лекції було ознайомити учнів з поняттям «насильство», видами та причинами спричинення насильства, правовими та юридичними аспектами. Показати способи захисту особистості в ситуації насильства.

 

 

Найпишніша та найпрекрасніша пора весни і саме у другу неділю травня наша країна відзначає свято – День матері.

      Травень – місяць, багатий на свята. Найпишніша та найпрекрасніша пора весни і саме у другу неділю травня наша країна відзначає свято  – День матері.

       У цілому світі мірою гідності людини вважається її вдячність матері за життя, за всі її старання, за виховання дітей і за самопожертви. Мати – найрідніша людина. Ії голос – наймилозвучніший. Теплі руки матері – це перше, що відчуває малюк. Ніжні дотики, колискові, ласкаві слова – все це прояви материнської любові, тепла та опіки. Мати – це та, хто дала життя, дала можливість з’явитись у цей світ, побачити сонце та небо, пробігтись зеленою травицею, проявити себе у цьому світі. 

      У цей день від усієї душі вітаємо дорогих мам зі святом! Для вас, любі матусі –  найкращі квіти, найщиріші побажання, найніжніші обійми!

 

 

Прогноз погоди на 20 - 21 квітня: де вируватимуть негода та холод

      "Зараз уже розпочався сніг у Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, півдні Хмельницької, Вінницької областей, на заході Черкащини, а також на півночі Одеської та Миколаївської областей", – зазначив синоптик.

      Звертаємося до всіх громадян! Слідкуйте за прогнозами погоди, не плануйте дальніх поїздок у випадку погіршення погодних умов. 

Додамо, вже 25-26 квітня в Україну знову повернеться тепло – температура повітря прогріється до +20 градусів.

 

       

      Профілактична робота з молоддю є одним з пріоритетних напрямків ЦСССДМ. Центр співпрацює з багатьма суб’єктами з різних організацій. Так 04.04.2017 року до Арбузинського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завітали спеціалісти з обласних закладів, а саме: лікар-методист обласного Центру здоров’я Завірюха Л.М., лікар нарколог ОНД Оленева Л.Л., інспектор сектору Ювенальної Превенції УПД ГУНП Гончарук І.М., лікар-дерматолог Ряба О.П., начальник Управління реєстрації нормативно-правових актів правової роботи та правової освіти  Ханін А.В., фахівець із соціальної роботи ІІ категорії відділу організаційно-правової роботи Конрад А.І..

   Які провели просвітницькі лекції та бесіди на базі Арбузинської ЗОШ №1 та Арбузинської ЗОШ №2 ім. Т.Г. Шевченка. Шкільна молодь з цікавістю слухала про «Здоровий спосіб життя»,

«Профілактику зловживання алкоголю та наркотичних речовин», «Адміністративна та кримінальна відповідальність за скоєння різних видів правопорушень» , «Венеричні шкіряні захворювання. Їх профілактика», «Безоплатна первинна допомога. Права неповнолітніх під час затримання співробітниками правоохоронних органів», «Що ми знаємо про туберкульоз».


  

 

ЗБЕРЕЖИ СЕБЕ ВІД ТУБЕРКУЛЬОЗУ

 

ТУБЕРКУЛЬОЗ – інфекційне захворювання, основним джерелом збудника якого є хвора на туберкульоз людина, яка виділяє мікробактерії з мокротиння.

  Інфекція є надзвичайно стійкою до впливу навколишнього середовища і зберігає здатність заразити іншу людину впродовж;

·        5 годин у крапельках слини в повітрі приміщень, що не провітрюються;

·        3-6 місяців у вуличному пилу;

·        3 місяці на папері, зокрема на сторінках книжок;

·        5 місяців у відкритих водоймах;

      1-2 роки у ґрунті.

 

 

 

                               ШЛЯХИ ПЕРЕДАЧІ ІНФЕКЦІЇ ТА ЇЇ ПРОЯВИ

 

  В сучасних умовах існують два основні шляхи проникнення збудника: в легені – при вдиханні мікробактерій туберкульозу з пилом або дрібними краплями мокроти, або в шлунково-кишковий тракт – при ковтанні їжі.

  Найчастіше хвороба розвивається в легенях, але може вражати всі органи і системи організму людини.

Вона проявляється як загальними симптомами (підвищення температури тіла, слабкість, пітливість, підвищена стомленість), так і специфічними, які залежать від локалізації процесу:

·   болю в уражених частинах скелету, обмеження рухливості – при туберкульозі кісток,     суглобів, хребта;

·   часте сечовипускання, біль внизу живота і поперекової області, наявність крові в сечі –  при туберкульозі сечостатевої системи;

·   періодичні запори, проноси, біль, здуття живота – при туберкульозі травного тракту;

·   тривале збільшення лімфатичних вузлів – при туберкульозі лімфатичних вузлів.

 

Захворювання розвивається якщо у людини, в організмі якої, потрапили мікробактерії туберкульозу, знижено імунітет в наслідок тривалого стресу, депресії, травм, виразкової хвороби, захворювань щитовидної залози, поганого харчування, незадовільних житлових умов, а також захворювань на ВІЛ-інфекцію/СНІД, гепатит, вживання наркотиків, алкоголю та тютюнопалінням.

 

ОСНОВНІ СИМПТОМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

 

·    кашель який не проходить більше 2-х  тижнів та кров під час кашлю;

·    втрата ваги, відсутність апетиту;

·    тривале підвищення температури тіла до 37-39*С;

·    нічна пітливість;

·    слабкість, стомлюваність;

·    біль у грудній клітці.

 

ЯКЩО ВИ ВИЯВИЛИ У СЕБЕ БУДЬ-ЯКИІ З ЗАЗНАЧЕНИХ СИМПТОМІВ – НЕГАЙНО ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ЛІКАРЯ!.

 

ПРОФІЛАКТИКА

 

·        відмова від шкідливих звичок;

·        повноцінний сон (не менше 8 годин);

·        збалансоване харчування (різноманітне і багате вітамінами);

·        регулярні заняття спортом;

·        щоденні прогулянки на повітрі (не менше 40 хвилин);

·        загартування.

 

ПАМЯТАЙ!

 

ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНІ ПРЕПАРАТИ ЗДАТНІ ВИЛІКУВАТИ ТУБЕРКУЛБОЗ ПОВНІСТЮ АБО ПЕРЕВЕСТИ ЙОГО В НЕАКТИВНУ ФОРМУ!

 

НЕБЕЗПЕЧНО ЗАЙМАТИСЯ САМОЛІКУВАННЯМ!

 

          03.04.2017 року працівниками Арбузинського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді, волонтерами-школярами Арбузинської ЗОШ № 2 ім. Т.Г. Шевченко було прийнято участь в акції « Від серця до серця» по збору коштів на придбання медичного обладнання для Миколаївської обласної дитячої лікарні.

         До акції долучились трудові колективи підприємств, організацій району та небайдужі громадяни.

          Зібрані кошти будуть перераховані на рахунок Миколаївської обласної дитячої лікарні.

 

 29.03.2017 року  о 09.00 було проведено спільний захід  за календарним планом роботи консультаційного пункту Арбузиннського центру соціальних служб для сім*ї , дітей та молоді при жіночій консультації, фахівцем з соціальної роботи Ігнатовською Т.В. та спеціалістом УСЗН Бацман Л.Г. надавання інформаційної роз’яснювальної бесіди

 « Оформлення допомоги при народженні на ДСД » та

« Цільове використання коштів при народжені дитини »

  Дитина знайшла родину….

      

       Арбузинський районний центр соціальних служб для  сім*ї, дітей та молоді інформує, що 24.03.2017 року до дитячого будинку сімейного типу Фіщук Оксани Миколаївни та Фіщук Віталія Павловича, який знаходиться на території Агрономійської сільської ради,   розпорядженням голови Арбузинської райдержадміністрації за № 113 від 21.03.2017 влаштовано на виховання та спільне проживання  дитину-сироту, малолітню Марину 2005 року народження.

        Дівчинка  протягом шести місяців перебувала в Вознесенському центрі соціально психологічної реабілітації Вознесенської районної ради. Марина швидко пішла на контакт з батьками - вихователями, розповіла про себе, познайомила зі своїми поробками ( малюнки, м»які іграшки), а батьки - вихователі в свою чергу познайомили зі своєю великою родиною, показавши сімейний альбом та подарували дівчинці пам’ятний подарунок. Як виявилось у Марини є  творчі здібності , які батьки будуть підтримувати та розвивати , як розвивають здібності всіх дітей-вихованців. Навчатись Марина буде  в Агрономійській ЗОШ.

        Батьки-вихователі з теплотою та любов»ю ставляться до дітей, що виховуються в родині, та по особливому святкують сімейні свята. Так 26.03.2017 року дитині – вихованцю Вадиму, який виховується в ДБСТ Фіщук святкували день народження та відмітили поїздкою на льодовий каток м. Южноукраїнська. Діти весело провели своє дозвілля катаючись на ковзанах, та навчали Марину, яка вперше в житті спробувала робити самостійні кроки.

      

22.03.2017 року фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ було проведено просвітницький захід в Кавунівській ЗОШ з учнями 9 класу. Однією з тем заходу було обговорення гри «Синій кит» її небезпечні наслідки серед молодіє.

Так щож таке "Синій кит" і чому підлітки виконують смертельні завдання?

Вже багато місяців поспіль у Мережі обговорюють підліткову гру "Синій кіт". Або ж "Тихий дім", "Море китів", "Розбуди мене о 4:20". У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий - закінчене життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям. Українські Новини спробували розібратися, в чому ж правда і вигадка "китів".

 

Найерші згадки про "море китів" з'явилися в Мережі ще два роки тому. Тоді ця хвиля прокотилася по всій Росії, про неї писали навіть великі видання, вели власні розслідування. Пасадили за грати навіть адміністратора однієї з груп - Філіпа "Ліса", який підштовхував підлітків до самогубства у закритих групах, де учасникам протягом 50 днів давалися завдання, а у фіналі пропонувалося здійснити "самогубство".

Умовами "гри" було спілкування з адміністраторами чату у 04:20, а також носіння при собі ножів і нанесення порізів на руки. Основний принцип - підліток нібито пише на своїй сторінці в соціальних мережах пару повідомлень #синій кит, #тихий будинок, #я в грі # разбуди мене о 4.20,

# f57, # f58, після чого з ним зв'язується якийсь куратор.

 

Однак просто порізами на руках не обходиться. Зовсім недавно у підлітків з'явився нові запити. Тепер  "Біжи або помри". Дитина повинна перебігти дорогу впритул до наближення машині.

Але це не розгадує головну загадку - чому ж вони виконують все, що наказують  їм робити адміністратори груп смерті" - найчастіше такі ж школярі, як і їх  жертви?

А ось розгадок чимало. 
Багато хто з хлопців і дівчат п
ідліткового віку вже стикалися з дуже "дорослими проблемами". Нерозуміння, невизначеність майбутнього, нерозділене кохання, яка в цьому віці здається єдиною - можуть підкосити і дорослу людину. А до підлітка, пригніченого цими речами приходять думки про те, що тут не так вже й

 добре, як може бути. А ввічливі адміністратори смертельних груп вже напоготові з цілими альбомами сумної монотонної музики, уявною підтримкою і розумінням і великою кількістю картинок з пригнічуючими пейзажами і словами про безвихідь.

Особливо на підлітків впливає час, в яке творці груп воліють спілкуватися зі своїми жертвами - близько 4:00. Досвітній час і практична відсутність сну у підлітка інколи змішує сон і реальності та дії відчуваються нереальними. Тоді зловмисники і знаходять момент, щоб повідомити - "Все, що відбувається - сон. Вийди на дах, крокуй з нього - та прокинься.",

І це тільки одна зі схем. Друга - це погрози на адресу близьких дитини, який впуталося в подібну групу.

За повідомленнями одного з учасників групи, коли він повідомив про те, що хоче закінчити гру - адміністратор йому прислав посилання. А коли учасник по ній відповів адміністратору надійшла його ай-пі адреса, за якою дізналися адресу і навіть номер квартири учасника. Слідом за цим почали сипатися погрози розкриття листувань, опублікування інтимних фото, які також були у списках "завдань" групи. І багато з тих, хто вже пішов з життя - могли зробити це під страхом ганьби або бажання вберегти своїх рідних.

Особливо на підлітків впливає час, в яке творці груп воліють спілкуватися зі своїми жертвами - близько 4:00. Досвітній час і практична відсутність сну у підлітка інколи змішує сон і реальності та дії відчуваються нереальними. Тоді зловмисники і знаходять момент, щоб повідомити - "Все, що відбувається - сон. Вийди на дах, крокуй з нього - та прокинься.",

У багатьох підлітків трапляються проблеми у житті, які здаються їм нерозв'язними. Тоді вони найбільше потребують підтримки і любові своїх близьких людей - не показовою і оптимістичною, а допомоги в розумінні себе і світу. 

Нагадаємо, Українські Новини раніше повідомляли як "групи смерті" в соцмережах підштовхують підлітків до самогубства.

 

 

 

 

 

 

 

 




 

 

 

 

 

 

 

 

 02.03.2017 року в Арбузинському професійному аграрному ліцеї відбувся просвітницький захід з групою неповнолітніх дівчаток (15 осіб), в рамках  формування “Школа відповідального батьківства”, на тему “ Рання вагітність, або Що буває, коли діти грають в дорослі ігри”.

  Лекція була проведена фахівцем із соціальної роботи АРЦСССДМ Буковською Л.О. спільно з лікарем гінекологом Євтушенко С.С.

  На перший погляд здається, що проблема ранньої вагітності вже не стоїть перед нашим суспільством. Підлітки вважаються досить обізнаними, а засоби контрацепції продаються в будь-якій аптеці.

  Але насправді рання вагітність зустрічається набагато частіше, просто про такі випадки не прийнято говорити у суспільстві, а навіть навпаки, намагаються приховати. Завжди складно розмірковувати на подібні теми, тому що поки не торкнешся цього особисто, відчути кожен аспект цього питання не вдасться.

  З дівчатами обговорювалися питання щодо попередження ранньої вагітності, ризики ранньої вагітності для здоров'я матері-підлітка та новонародженої дитини. Проглянуто два коротких відеоролики. Після чого дівчата мали змогу отримати відповіді на всі свої запитання.

  Адже в основі профілактики ранньої вагітності лежить не використання засобів контрацепції, а пояснення молоді про можливості вагітності, механізмів її виникнення і тих змін, які відбудуться в такому випадку.

  Запобігти проблемі завжди простіше, ніж потім її вирішувати.

 

 

 

 

 

 

Співпраця між із суб’єктами соціальної роботи 

 

 

Тісна співпраця між суб’єктами соціальної роботи є з однією з умов досягнення результату в роботі з сім’ями в складних життєвих обставинах.

 1 березня 2017 року директор Арбузинського районного ЦСССДМ  Мартинко А.В. прийняла участь в нараді директорів  загальноосвітніх шкіл району на якій обговорювалися питання співпраці, раннього виявлення неблагонадійних сімей та вчасно запобігати насиллю.

Наголошувалося на вчасному інформуванню суб’єктів із соціальної роботи, щодо неповнолітніх дітей, яких права порушуються в біологічних сім’ях. 

 Відреагуємо вчасно…..

 

      Комісією в складі фахівцями з соціальної роботи Арбузинського РЦСССДМ Дроботун Л.М., спеціалістів Ковальчук Н.В., Сидорика  Л.А. 28.02.2017 проведено роботу на території Новоселівської сільської ради. В ході роботи було обстежено багатодітну сім*ю, де виховується 6 малолітніх дітей. Батькам надано інформаційно-роз’яснювальні послуги щодо дотримання санітарно-гігієнічних умов проживання, оформлення державних соціальних виплат як малозабезпеченої сім*ї , постановки на облік в ЦЗН для працевлаштування. Винесено письмове попередження про наслідки не цільового використання грошових коштів при народжені, надано термін для виправлення недоліків .

      Обстежено умови проживання в двох опікунських сім*ях, де створені всі необхідні умови для всебічного та гармонійного розвитку дітей під  опікою.

      Відвідано Новоселівську ЗОШ, де проведено бесіду з дітьми груп ризику, щодо належної поведінки, навчання, володіння навичками самообслуговування.

 Інспектування сімей на території Благодатненської сільської ради.

 

      24.02.2017 року фахівцем з соціальної роботи Арбузинського ЦСССДМ Дроботун Л.М. та спеціалістом ССД Петрук А.В. було проведено роботу по Благодатненській сільській раді. В ході роботи було обстежено 6 сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах . Надано роз’яснення, щодо оформлення житлової субсидії та коло проблем, щодо їх вирішення .

      З батьками проведено роботу щодо належного виконання своїх батьківських обов’язків та наслідків за невиконання рекомендацій.

 

 24.02.2017 року було проведено спільний захід в Арбузинській районній центральній бібліотеці з особами які засуджені до покарання без позбавлення волі, фахівцем з соціальної роботи Арбузинського ЦСССДМ Ігнатовською Т.В. та фахівцем ( з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації ) Арбузинського МРВ пробації Фоменко А.О. за навчально  методичним посібником з програми:

« Управління гнівом » 

   Тема бесіди : «Причини гніву »

 Прийміть дитину у родину

      Арбузинський районний центр соціальних служб для сімї дітей та молоді повідомляє,що 17.02.2017 року було проведено груповий захід на території Марянівського ФАПу. Захід проведено за участі фахівця з соціальної роботи ЦСССДМ Дроботун Л.М. та спеціаліста ССД Петрук А.В. та зав. ФАПу Тесля Л.М. на тему: « Прийміть дитину у родину »,  « Шукаємо патронатних вихователів ». В заході прийняли участь 10 осіб з сімей в яких виховуються діти до 18 років.

      Обстежено 3 сім’ї в яких виховуються 8 неповнолітніх дітей. Перевірено умови проживання, забезпечення продуктами харчування,одягом по сезону, засобами гігієни, твердим паливом на опалювальний сезон та інше…

      Серед населення проведено роботу по дотриманню правил пожежної безпеки в опалювальний сезон. Надано інформаційні – роз’яснювальні послуги по оформлені державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, субсидії, постановки на облік  в центр занятості населення як таких що шукають роботу. Батькам надано рекомендації по взаємодії з дітьми: «П’ять шляхів до серця дитини».

 Профілактична робота з вагітними жінками при жіночій консультації.

      Арбузинський районний центр соціальних служб сім*ї дітей та молоді повідомляє, що 15.02.2017 року за календарним планом було проведено фахівцем із соціальної роботи Ігнатовською Т.В. соціально – профілактичну роботу у вигляді бесіди та надання консультацій на тему: «ВІЛ/СНІД та шляхи передачі його від матері до дитини». Також було роздано інформаційні буклети про ВІЛ/СНІД.

 Спільними силами допоможемо змінитись.

 16.02.2017 року було проведено спільний захід в малій залі райдержадміністрації з особами які засуджені до покарання без позбавлення волі та фахівцем із соціальної роботи Арбузинського районного ЦСССДМ  Ігнатовська Т.В. та фахівцем ( з питань соціальної роботи із суб’єктами пробації) Арбузинського МРВ пробації Фоменко А.О. за навчально  методичним посібником з програми

« Управління гнівом »

       08.02.2017 року  в Агрономійській ЗОШ, фахівцями центру соціальних служб для сім*ї дітей та молоді   було проведено груповий захід з учнями 3-5 класів, на тему : « Правила учнівської поведінки» ( запобігання дитячому травматизму ), « Дотримання правил протипожежної безпеки » в якому діти прийняли активну участь та були зацікавлені в наданій інформації.

      Також були обстежені сім*ї з якими було проведено інформаційно-роз*яснувальну роботу, щодо дотримання правил протипожежної безпеки в опалювальний сезон  та надано інформаційні буклети.

 

                      У зв’язку з впливом активного атмосферного фронту 7-8 лютого 2017 року на території Миколаївської області очікується ускладнення погодних умов.

  Сніг, місцями сильний, хуртовина, місцями ожеледь, на дорогах ожеледиця, сніговий накат. Посилення північно-східного вітру до 15-20 м/с. Поступове зниження температури вночі до 11-16° морозу, вдень до 5-10° морозу.

 

9-10 лютого подальше зниження температури, опади та явища послабшають та припиняться.

 

      Звертаємося до всіх громадян! Слідкуйте за прогнозами погоди, не плануйте дальніх поїздок у випадку погіршення погодних умов. 

 

 

 До 1 березня на Миколаївщині відкриються «бебі-бокси»

 

 

    В Миколаївській області з'являться «Вікна життя» — місця, де батьки можуть анонімно залишити своїх малюків. Про це повідомив губернатор Миколаївщини Олексій Савченко.

 

    Олексій Савченко повідомив перелік адрес, де незабаром з'являться «Віконця життя»: - СМСЧ №2 м Южноукраїнська.

 - Першотравнева ЦГМБ.

 - Дитяча лікарня №2 м.Миколаєва.

 - Пологові будинки № 1,2,3 м.Миколаєва.

 

 - Обласна дитяча лікарня. 

 

      Якщо у Вас виникли  життєві труднощі або складні життєві обставини, звертайтеся за адресою смт. Арбузинка, площа Центральна, 18 або за телефоном 3-16-86.

         Проведення круглого столу з прийомними сім'ями

  В четвер 25.01.2017 року, фахівцем з соціальної роботи Арбузинського районного центру соціальних служб для сім»ї ,дітей та молоді Дроботун Л.М.,  по Агрономійській сільській раді проведено  засідання круглого столу групи взаємопідтримки  прийомних сімей та  дитячих будинків сімейного типу  за участю прийомних батьків та батьків вихователів, соціального працівника  територіального центру відділення денного перебування Бурлі О.О., інспектора з пожежно-рятувальних робіт 6 ДПРЧ ГУ ДСНС України в Миколаївській області   Артюх І.О, головного спеціаліста служби у справах дітей Петрук А.В.

        Проведено цикл бесід «П'ять шляхів до серця дитини», «Рекомендації батькам щодо взаємодії з дитиною», « Стилі батьківського виховання», « Дотримання правил пожежної безпеки». В ході засідання було обговорено ряд питань, щодо  пенсійного забезпечення , організації спільного оздоровлення, проходження медичного огляду,оформлення житлової субсидії ,на які було надано вичерпні відповіді.

         Проведено комісійне обстеження житлового сектора з дотримання правил техніки безпеки в опалювальний сезон та роздано інформаційно-просвітницькі листівки.

 

Основні досягнення Арбузинського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді:

         Протягом  12 місяців 2016 року в районі  успішно функціонувало 5 прийомних сімей в яких виховується 9 дітей та 2 дитячі будинки сімейного типу де виховується 10 дітей.
      На протязі звітного періоду  спеціалістами центру проводилась робота з прийомними сім'ями з консультування, надання методичних рекомендації, порад,обміну досвідом, та проведення практичних занять,
участь у засіданні групи взаємо підтримки, участь в засіданнях круглого столу при Арбузинській РДА ,надання консультацій та рекомендацій спеціалістів суб'єктів з соціальної роботи. В звітному періоді прийомні батьки, батьки - вихователі пройшли навчання в Миколаївському обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з підвищення батьківського виховного  потенціалу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року за № 565.

        Прийомні батьки  підтримують належні умови для проживання, навчання, відпочинку, проведення дозвілля, отримання навичок, духовного розвитку прийомних дітей. Протягом літнього періоду діти з прийомний сімей оздоровлені в літніх таборах  с. Рибаківки. Діти залучені до спортивних секцій, гуртків з рукоділля,  шахів, художньої самодіяльності,навчаються в музичній школі по класу фортепіано, флейти.

    Прийомна дитина Худик Андрій Васильович після закінчення Семенівської ЗОШ вступив та навчається в Миколаївському коледжі культури і мистецтва І рівня акредитації, бюджетна форма навчання по спеціалізації « Народна хореографія».

      Спеціалістами центру активно проводилась робота щодо створення патронатних сімей. Бесіди було проведено в 8 трудових колективах, в яких було залучено 87 осіб. В газеті « Нове життя» було розміщено статтю « Шукаємо сім'ї патронатних вихователів».

                На протязі 2016 року спеціалістами ЦСССДС проведено роботу з 850 сім'ями ,1376 особами старше 18 років та 1027 дітьми до 18 років, із них: охоплено соціальними послугами 455 сімей, в них 831 особа до 18 років,, та  892 дитини до 18 років, як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах ( за результатами оцінки потреб дитини та її сім'ї), з 379 сім'ями робота проводилась за карткою отримувача послуг. Послуги надавались неповнолітнім матерям щодо збереження та виховання новонароджених дітей, одиноким матерям,внутрішньо переселеним сім'ям, особам, сім'ям мобілізованих, демобілізованих, загиблих,багатодітним сім'ям, сім'ям з неналежного виконання батьками батьківських обов'язків, опікунські,сім'ї де є батьки, або діти інваліди, постраждавши від жорстокого поводження та насильства, сім'ї груп ризику та іншим категоріям з оформлення державних соціальних виплат. Проведена інформаційно – роз'яснювальна робота щодо отримання послуг від суб'єктів з соціальної роботи . Сприяли в оздоровленні, створенні належних умов для проживання  неповнолітніх дітей, відновленні документів, належного догляду та виконання батьківських обов'язків .Проводилась робота з сім'ями в літній період щодо дотримання правил поведінки на воді. Протягом року тісно співпрацювали з ДСНС 6 Державною пожежною рятувальною частиною, а саме: щоквартально проводили спільні рейди по сім'ям, що знаходяться в групі ризику по дотриманню правил користування електро-газоприладами, та дотримання правил пожежної безпеки в зимовий період з попередженням під підпис та з розповсюдженням буклетів, інформаційно- просвітницьких листівок.

 Щоквартально разом з Арбузинським районним центром зайнятості проводились спільні виїзди до Арбузинської ВК 83 для проведення роботи щодо адаптації звільнених  з місць позбавлення волі в соціумі.

         Протягом звітного періоду ЦСССДМ  було ініційовано розгляд на 28 сімей на  засідання комісії з захисту прав дітей щодо неналежного виконання батьками своїх обов'язків, прийняті відповідні міри реагування.

        Під соціальним супроводом центру перебувала 28 сімей в яких виховується 53 дитини. Протягом звітного періоду з соціального супроводу у зв'язку з досягненням позитивного результату було знято 15 сімей, в яких виховується 34 неповнолітні дитини, подолання  СЖО- 10 сімей, мінімізовано-5, за карткою отримувача послуг подолано СЖО-24 сім'ї, мінімізовано-164 сім'ї.

        За результатами роботи центру з сім'ями,  стосовно неналежного виконання батьками/ особами, які їх замінюють, своїх обов'язків по відношенню до дитини протягом звітного періоду на обліку центру перебувало 62 сім'ї в яких виховується 130 дітей, які охоплені соціальними послугами. Протягом 2016 року у зв'язку з неналежним виконанням батьками батьківських обов'язків поміщено в заклади державного утримання з 15 сімей 21 дитину без позбавлення батьків батьківських прав. У зв'язку з подоланням складних життєвих обставин  в сім'ї з закладів державного утримання повернуто 12 дітей.

       На протязі 2016 року спеціалістами центру проводилась робота з внутрішньо переміщеними сім'ями , а саме : 10 сімей в яких виховується 18 неповнолітніх дітей, яким було надано інформаційно-роз'яснювальні послуги щодо оздоровлення дітей. Багатодітній  родині Матвєєвих, сприяли в переоформленні лицьового рахунку на світло та сприяли у влаштуванні сина на навчання до Арбузинського професійного аграрного ліцею.

       Спеціалістами центру проводилась робота з 198  сім'ями, які постраждали від збройних конфліктів та в яких виховується 114 дітей до 18 років, а саме: 141 демобілізованих учасників АТО в яких 71 дитина, 3 сім'ї загиблих  де виховується 1 дитина,(які вибули в м.Тернопіль) 89 сімей мобілізованих учасників АТО, в яких виховується 42 дитини. Всім сім'ям  надано інформаційно-роз'яснювальні послуги щодо оздоровлення учасників АТО та їх неповнолітніх дітей, інформацію щодо оформлення субсидії, надано психологічну підтримку, проведено обстеження, виявлено потреби:  сприяли у працевлаштуванні 6 осіб, отримали юридичну допомогу 21 особа, сприяння в отриманні гуманітарної допомоги 17 особам, покращено житлово-побутові умови проживання 7 осіб, пройшли лікування,санаторно курортне оздоровлення 20 осіб, отримали допомогу у відновлені документів-33 особам,надано гуманітарну допомогу одягом, постільною білизною,та товарами першого вжитку,сприяли в наданні тимчасового житла, прийняли  активну участь в зборі продуктових наборів для бійців, які були відправлені в зону АТО.

     Протягом звітного періоду спеціалістами центру обстежено 167 сімей, здійснено оцінку потреб в  97 сім'ях яких виховується 224 дитини, яким призначено допомогу при народженні дитини, щодо цільового використання призначених коштів. За результатами перевірки було направлено 4 подання до УСЗН щодо нецільового використання коштів при народженні.

          На протязі року проводилась робота з 31 сім’єю, де один чи кілька членів сімей мають інвалідність. За результатами соціальної роботи спеціалісти ЦСССДМ сприяли в оформлені соціальних виплат, вирішенню житлово побутових проблем, залучено до реабілітаційних програм, налагоджено соціальні зв’язки, професійно орієнтовано, отримали допомогу в лікуванні, догляді, отримано допомогу одягом, взуттям,  отримали навички самообслуговування. 

           Протягом звітного періоду проводилась корекційна робота з 49 особами, які вчинили насилля в сім'ї під час , якої дані особи досягли певних позитивних результатів.

           Протягом року проводилась робота з  4 неповнолітніми вагітними, які народили  дітей і виховують в сім'ях ( відмов не було).Надавались рекомендації з догляду за новонародженими дітьми, сприяли в зборі пакету документів на оформлення державних соціальних виплат, проводилась робота з цільового використання коштів відповідно до листа департаменту соціального захисту населення від 16.06.2015 року за № 2080/02 щодо контролю за цільовим використанням коштів допомоги при народженні та усиновленні дитини.

                                   Заходи до дня Святого Миколая

Відповідно до Програми «Молодь Арбузинщини » АРЦСССДМ було виділено 30 тисяч грн. для придбання подарунків (солодощів), для дітей пільгової категорії у кількості 438 шт.19.12.2016 року у великому залі Арбузинської РДА пройшли святкові заходи до дня св. Миколая, до яких були залучені діти шкільного віку з багатодітних, малозабезпечених сімей, діти – інваліди, сироти, діти під опікою сімей району. Також подарунки отримали діти внутрішньо переміщених осіб , діти учасників АТО шкільного віку та дітей від народження до шести років.(згідно списків УПЗН). Також подарунки отримали обдаровані діти, які приймали участь в святкових заходах . 

     01.12.2016р. в кабінеті заступника голови Арбузинської райдержадміністрації проведено засідання круглого столу на тему:«Впровадження механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми, в Арбузинському районі Миколаївської області» . В роботі круглого столу взяли участь заступник голови Арбузинської райдержадміністрації - Василенко Алла Олександрівна, директор Миколаївського фонду «Любисток» - Пархоменко Маргарита Петрівна та всі  члени робочої групи з протидії торгівлі людьми

  В ході роботи обговорювалось питання впровадження механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми, в Арбузинському районі Миколаївської області та обговорення стану реалізації місцевої політики з протидії торгівлі людьми, питання щодо виявлення, ідентифікації, збереження конфіденційності, надання реабілітаційних послуг особам ПТЛ.

 

 

   У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Арбузинський районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді з 25 листопада по 10 грудня проводить  низку заходів.

  В рамках акції було проведено заходи в загальноосвітніх школах району з метою попередження вчинення насильства в сім’ї, попередження негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі та протидії торгівлі людьми. Всім було роздано тематичні буклети та брошури з інформацією про насилля, про те як захистити і зберегти  себе та інших. Акцією було охоплено 192 особи з числа учнівської молоді.

  Метою зустрічі є:

-         ознайомлювати з суттю поняття насильства в сім’ї;

-         отримання учасниками знань права;

-         відпрацювання власної активної позиції, яка є основою реалізації своїх прав.

Закон України «Про попередження насильства в сімї» від 2001 року дає таке визначення:

Насильство в сім’ї  - будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена  сім’ї по відношенню до іншого члена  сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена  сім’ї як людини так громадянина і наносять йому моральну шкоду, його фізичному та психологічному здоров’ю.

В цьому ж законі визначаються форми насильства:

- фізичне насильство в сімї;

- сексуальне насильство в  сімї;

- психологічне насильство в  сімї;

- економічне насильство в  сімї.

Види сімейного насильства:

-         занедбання дітей;

-         сексуальне насильство;

-         недоїдання;

-          психологічний тиск і погрози;

-         приниження;

-         економічні утиски;

-          побиття та інші види фізичного насильства.

Суб’єкти соціальної роботи, які забезпечать  «Твій захист»

 - служб для  сім’ї, дітей та молоді;

- служба у справах дітей;

- кримінальна поліція у справах дітей;

-   центр соціально-психологічної допомоги;

- медичні установи;

- відділ освіти;

- РАГС;

Пам’ятайте!

-         Ви маєте право на захист від насильства, що вас не примушували силою або образливими словами робити те, що ВАМ не до вподоби.

-         Ми подібні, але всі різні.

-         ваша власність належить тільки Вам.

-         Ви маєш право на допомогу.

-         Кожна людина має право жити ВІЛЬНО, у БЕЗПЕЦІ, відчувати ТЕПЛО і ЛЮБОВ!

 

Протидія торгівлі людьми.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

Наша держава – це країна, з якої, як правило, здійснюється експорт жінок на світові ринки інтимного бізнесу – в Туреччину, Італію, Польщу, Іспанію, Німеччину, країни колишньої Югославії, Угорщину, Чехію, Грецію, Російську Федерацію, Об’єднані Арабські Емірати, Ізраїль, Сполучені Штати Америки та інші країни. В міжнародній системі Україна визначена як країна - постачальниця жінок. Саме громадянки України зараз складають значну частину живого «товару» на відкритих і таємних ринках Європи та Азії. Ряд експертів одностайно висловлюються про те, що торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами в світі; у цій індустрії домінують добре організовані кримінальні синдикати; одержані прибутки йдуть на фінансування інших різновидів злочинної діяльності, в тому числі торгівлі наркотиками та зброєю.

На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми (особливо жінками) стала надзвичайно актуальною для нашої держави. Україна, як і більшість країн Центрально-Східної Європи, вже має досить тривалий сумний досвід втрати значної кількості жінок і дівчат, вивезених з її території за кордон, де вони стають жертвами різноманітних методів та форм експлуатації, найпоширенішою з яких є примушення до заняття проституцією.

Негативний вплив від торгівлі людьми полягає ще й у поширенні венеричних захворювань, СНІДу, формуванні моральної деградації та відчуженості особистості, втрати родинних зв’язків, зруйнуванні суспільної моралі, небезпечному «звиканні» громадської свідомості до негативного явища, поширенні депресивних синдромів та суіцидальних тенденцій, зростанні агресивності та жорстокості. Торгівля жінками сприяє знищенню генофонду нації, оскільки злочинними угрупованнями втягуються у проституцію лише фізично здорові та найпривабливіші дівчата.

 

 

СУТНІСТЬ ТА ПРИЧИНИ ПОШИРЕННЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

 

Торгі́вля людьми́ означає здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування або одержання людей шляхом погрози силою, її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, вразливістю положення або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод, для отримання згоди особи, що контролює іншу особу. (Протокол про попередження та припинення торгівлі людьми, особливо жінками й дітьми, і покарання за неї, котрий доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності.)

З приведених вище визначень випливає, що торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.

Проблема торгівлі людьми – одного з найнегативніших явищ сучасного суспільства – уперше була піднята правозахисниками на початку ХХ століття. У той час особлива увага приділялася жінкам з Великобританії, яких змушували до проституції в країнах континентальної Європи. Так з'явився термін ”біле рабство”, який пізніше поширився на загальне поняття торгівлі людьми.

З тих пір феномен торгівлі людьми піддається постійному аналізу і є предметом багатьох суперечок і дискусій. Однак якщо подивитися на більшість документів, публікацій, виступів з проблеми, то стане очевидно, що часто поняття ”торгівля людьми” обмежується ”торгівлею жінками”. При цьому в більшості випадків мова йде про торгівлю жінками з метою використання в проституції, порнобізнесі, сексуальній сфері тощо.

Як свідчить історія, проблема торгівлі людьми має глибоке коріння і суспільство на різних етапах свого розвитку по різному ставилось до неї. Але лише на початку ХХ століття розпочинається міждержавна робота, в рамках якої, світове співтовариство розглядає торгівлю людьми  як проблему боротьби із злочинністю.

За своєю природою торгівля людьми майже у всіх випадках має транснаціональний організований характер, оскільки в процесі її  здійснення залучаються представники злочинного світу різних країн, а потерпілих від  цих злочинів можуть переміщувати через цілий ряд державних кордонів.

Економічні проблеми, незадовільний стан ринку праці, значний рівень безробіття і низький рівень життя населення спонукають громадян України шукати роботу за кордоном. Легально щорічно працевлаштовується за кордоном 50-60 тисяч осіб. Але нині майже 4 млн. громадян України працюють за кордоном нелегально. Більшість виїжджають за туристичними чи приватними візами, працюють без необхідних документів, дозволів та контрактів, а це робить їх безправними, і стає причиною потрапляння в тенета торгівців людьми. Тому завданням загальнодержавної ваги є боротьба з цим явищем, підтримка і захист українських громадян за кордоном.

Загалом загострення проблеми торгівлі людьми в Україні зумовлене низкою соціально-економічних, правових та організаційних чинників, а саме:

               Низькі заробітки більшої частини населення, загальне зниження життєвого рівня та матеріальна незабезпеченість;

               Нестача робочих місць, безробіття, особливо серед молоді (в першу чергу жінок);

               Активізація діяльності міжнародних злочинних угрупувань;

               Корумпованість представників різних гілок влади.

 

БОРОТЬБА З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

НА НАЦІОНАЛЬНОМУ ТА МІЖНАРОДНОМУ РІВНІ



Започаткування ефективного міжнародного механізму було закладено у 1949 році Генеральною Асамблейою ООН шляхом прийняття Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і експлуатацією проституції третіми особами, яка набрала чинності в Україні 15 лютого 1955 року.

Сучасним міжнародно-правовим документом щодо протидії торгівлі людьми є Конвенція ООН проти транснаціональної організованої злочинності та Протокол про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї, що доповнює її. У грудні 2000 року в 
м. Палермо (Італія) Україна, спільно з іншими 124 країнами світу, підписала ці міжнародні документи і ратифікувала 4 лютого 2004 року на сесії Верховної Ради України.

Правоохоронні органи України зіткнулись зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми на початку 90-х років минулого століття. Україна намагається якомога активніше залучатися у процес міжнародного співробітництва у сфері боротьби з торгівлею людьми, а також до загальної боротьби з міжнародною організованою злочинністю. Слід відзначити, що Україна (як на міжнародному, так і на національному рівні) застосовує багатовекторний підхід до проблеми боротьби з торгівлею жінками. Як правило, це проявляється у поєднанні стратегій боротьби з торгівлею жінками як такою, боротьби з нелегальною міграцією та боротьби із міжнародною організованою злочинністю. З метою посилення боротьби з цим видом транснаціональної організованої злочинності, у березні 1998 року Верховна Рада України приймає Закон "Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України”, у зв’язку з яким, Кримінальний кодекс України було доповнено статтею, яка передбачала покарання  за торгівлю людьми (ст.124-1 КК України). У квітні 2001 року Верховна Рада України приймає новий Кримінальний Кодекс України, який набув чинності з 1 вересня 2001 року, до складу якого увійшла стаття 149 "Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини”.

У 1999 році створено Координаційну Раду  по боротьбі з торгівлею жінками та дітьми при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.

У 2000 році в структурі Департаменту карного розшуку МВС України та в обласних управліннях внутрішніх справ  створено спеціалізовані підрозділи по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми.

Указом  Президента України  від 18.02.2002 року №143 "Про заходи щодо подальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян” визначено, що боротьба з торгівлею людьми є одним із пріоритетних напрямків діяльності  правоохоронних органів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2007 року №410 затверджено Державну програму протидії торгівлі людьми на період до 2010 р.

З метою ефективного попередження  торгівлі людьми в Україні успішно діють ряд міжнародних організацій та мережа  громадських об’єднань.

Зокрема, було завершено роботу над договорами з Лівією про правові відносини і взаємну правову допомогу в цивільних і кримінальних справах; з Таїландом про правову допомогу у кримінальних справах; з Російською Федерацією, Білорусією, Туркменистаном і Бразилією про передачу засуджених осіб; з Єгиптом та Індією про правові відносини і правову допомогу в цивільних справах.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ 

Наш країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми. Але ми самі повинні бути уважними і обережними.

А для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство. Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.

Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам'ятайте наступні рекомендації:

1. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів.

2. Обов'язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.

3. Ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.

4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім'ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном 8-044-289-50-97 щоденно після 17:00.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.

8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

9. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

 

 

Невидимий ворог, або Насильство в сім’ях

Насильство в сім’ях - це ганебне явище сучасного суспільства. Його не видно, але воно є. На пострадянському просторі в свідомості громадян міцно закріпилася думка про те, що насильство - це коли чоловік б’є дружину. Причому аналогічна дія з боку батьків по відношенню до своєї дитини носить «горду» назву «виховання».

Більшість людей і не підозрює, що насильство має безліч облич. Воно не тільки носить фізичний характер, але й може бути моральним, психологічним, економічним та сексуальним. Найжахливішим є те, що майже кожна дитина в своєму житті стикається з випадками та проявами якогось з цих видів насильства. Впізнайте себе, шановні батьки, в наступних фразах, сказаних на адресу своєї дитини: «Ти неорганізований (а), на тебе не можна покластися, тобі нічого не можна доручити, ти ні на що не спроможний (а)»; «Я тебе вб’ю, якщо отримаєш погану оцінку», «Тебе буде покарано, якщо ти з цим не впораєшся» - типові приклади психологічного та морального насильства.

Не можна замовчувати принизливу практику для дорослої людини використання фізичних заходів виховання. «Дати ременяки», бити по руках, биття по сідницях, підзатильники - типове жорстоке ставлення до дитини в «нормальній» українській родині.

Випадки ж сексуального насильства просто замовчуються, причому як і у випадках насильства над дівчатами, так і у випадках насильства над хлопчиками. Маленька жертва збентежена, принижена, стурбована і розгублена... Адже її скривдила найближча людина! її просто нікуди піти, нікому сказати, страх, що їй ніхто не повірить, що буде ще гірше, сковує, пригнічує та іноді штовхає навіть до самогубства.

А над дитиною в підлітковому віці батьки обирають практику економічного насильства. Типова ситуація і фраза: «Я не дам тобі грошей, бо ти погано себе поводив(ла)», «Будеш розумнічати, коли почнеш гроші заробляти, а поки – сиди та мовчи» та ін. Така поведінка штовхає дитину-підлітка на крадіжки, на злочинний та хибний шлях свого майбуття.

         Багато суб’єктів соціальної роботи здійснюють спільну роботу щодо попередження насильства в сім’ях. В Арбузинському районні це районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Мартинко  А.В.), служба у справах дітей райдержадміністрації (начальник Деменко І.Л.),  управління соціального захисту населення райдержадміністрації (начальник Ніколаєнко О.B.).

         Станом на грудень місяць 2016 відповідно до направлень Арбузинського відділення поліції Арбузинським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводилась робота з 44 особами, що вчинили насилля в сім’ї, а саме над батьками, жінками та дітьми.

       Шановні батьки, хочеться зайвий раз наголосити, що діти - це наше майбутнє, діти – це наша радість, діти – це наша гордість. Наше основне завдання - робити життя дітей прекрасним, безтурботним, безхмарним. Ми не повинні позбавляти дитину найпрекраснішого періоду в її житті - дитинства. Побороти насильство в сім’ї можна, але ми не зможемо цього зробити, поки не змінимося самі, доки не змінимо свого ставлення до цього явища. Давайте спільно скажемо насильству «НІ»! А особливо – насильству над дітьми.

 

 

 

        21.10.2016р. Арбузинським районним сектором кримінально-виконавчої інспекції спільно з Арбузинським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, службою в справах дітей Арбузинської райдержадміністрації та Арбузинського професійного аграрного ліцею  було проведено «круглий стіл», метою якого було обговорення шляхів вирішення проблемних питань у здійсненні корекції поведінки та перевиховання неповнолітніх, які засуджені до скоєння кримінальних правопорушень та перебувають на обліку Арбузинського районного сектору кримінально виконавчої інспекції. А також розгляд питання про неналежне виконання батьками, вищевказаних осіб, батьківських обов’язків, та ініціювання щодо розгляду питання на засідання комісії «З питань захисту прав дітей» . 

 Директор Арбузинського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді - А.В. Мартинко спільно з провідним юристконсультом районного центру зайнятості населення - рибак Ю.П., 19 жовтня 2016 р. було здійснено виїзд до Арбузинської  ВК №83.  В ході роботи було надано розяснення на питання засуджених та розповсюджено буклети та листівки на тему здорового способу життя та роботу Центру.

 12.10.2016р. та 17.10.2016р. відбувся виїзд спеціалістами ЦСССДМ в Костянтинівську та Благодатненську сільські ради з метою відвідування незахищених  верств населення зокрема осіб та сімей,  які опинились в складних життєвих обставинах для надання своєчасної необхідної допомоги, консультацій  та проведення циклу бесід з основ безпеки життєдіяльності, попередження травматизму та нещасних випадків в осінньо-зимовий період та в зв’язку з погіршенням погодних умов.

 

 

                                                                                                         «Година для дитини»Картинки по запросу фото наставництво

 

Арбузинський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді інформує населення Арбузинського району про Постанову КМУ від 4 липня 2017р. №465 про «Деякі питання здійснення наставництва над дитиною – сиротою та дитиною, позбавленою батьківського піклування», а саме:

- Основними завданнями наставництва є: визначення та розвиток здібностей дитини, сприяння реалізації її інтересів у професійному самовизначенні; надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки; формування в дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг; ознайомлення дитини з особливостями суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій; сприяння становленню дитини як відповідальної та успішної особистості; формування в дитини навичок здорового способу життя.

- Наставництво здійснюється на договірній основі в індивідуальній формі однією повнолітньою дієздатною особою над однією дитиною.

- Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя (далі — курс підготовки), отримала висновок про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва, та уклала договір про наставництво.

- Організація та підбір кандидатів у наставники здійснюється центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді. Тому усім хто хоче і може присвятити свій час, знання та сили дітям, ми Вам допоможемо.

Дізнатися більше про наставництво Ви можете завітавши до Арбузинськго центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді за адресою:

смт. Арбузинка, пл.. Центральна, 18, каб. 206., або за телефоном 3-16-86. 

 14.09.2016 р.в актовій залі Арбузинської ЗОШ №2 I-III ступенів ім.Т.Г.Шевченка відбулися загальношкільні батьківські збори. Фахівеці із соціальної роботи  ЦСССДМ ознайомила батьків з роботою Центру, які види соціальних послуг надає Центр.

Провідним спеціалістом Арбузинського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді 14.09.2016 було здійснено виїзд до Воєводської сільської ради, де було проведено інформаційно розяснювальну роботу щодо умов створення  патронатних сімей, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. А також комісією  складі провідного спеціаліста ЦСССДМ, спеціаліста служби у справах дітей Арбузинської райдержадміністрації,  Воєводським сільським головою та соціальним працівником Арбузинського територіального центру здійснено відвідування сімей щодо виконання батькоми батьківських обовязків. В сімях проведено розяснувальну роботу, попереджено про дотримання правил користування електро- газоприладами, розповсюджено буклети.

   Комісією у складі провідного спеціаліста Арбузинського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, спеціаліста  служби у справах дітей Арбузинської райдержадміністрації, представника сільської ради, 03.08.2016 р. було здійснено виїзд до Рябоконевської сільської ради з метою перевірки сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують стороньої допомоги, готовність дітей до школи, а також виплати одноразової допомоги при народжені дитини

 На території Агрономійської сільської ради було проведено круглий стіл з прийомними сімями та дитячими будинками сімейного типу в рамках відзначення Дня родини, де було обговорено ряд нагальних питань щодо функціонування сімей їх  спільному відпочинку та багато іншого.

 Патронат над дитиною!

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сім’я патронатного вихователя - це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

 

Критерії первинного відбору кандидатів у патронатні сім’ї

 

  1. Громадянство України.
  2. Перебування подружжя у зареєстрованому шлюбі
  3. Вік – жінка: від 35 – 60 років; чоловік: від 35 до 65 років
  4. Позитивний досвід виховання власних дітей.
  5. В разі наявності неповнолітніх дітей, їх вік має бути не менше підліткового.
  6. Наявність вищої освіти соціального або гуманітарного спрямування.
  7. Наявність у кандидатів власного чи орендованого житла.
  8. не мають судимості;
  9. Стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання  дітей;
  10. Одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою  трудовою діяльністю;

    До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

   Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.

    За додатковою інформацією звертайтесь до Арбузинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  за адресо: пл. Центральна,18, (приміщення райдержадміністрації) 2 поверх, каб.2015.

 

   Комісією  у складі провідного спеціаліста районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Ю.О.Лопушнян, начальника служби у справах дітей  Арбузинської райдержадміністрації – І.Л.Деменко , головного спеціаліста відділу з питань надзвичайних ситуацій – М.М. Шарата, інженер з пожежно-рятувальних робіт 6 державної пожежно – рятувальної частини – І.М.Артюх, заступника головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Л.В.Смага проведено соціальне інспектування на території Новокрасненської сільської ради, під час якого батькам було роз’яснено їхні права та обов’язки, відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків, а також дотримання ними техніки протипожежної безпеки в осіньо-зимовий період.

 Розповсюджено інформаційно - розяснювальні листівки та буклети з даної тематики.

 

 Діти – квіти нашого життя! Дітям ми все віддаємо!

Сьогодні ми вітаємо всіх з сонячним літнім днем!

Сьогодні для вас пісні, сьогодні для вас все квіти,

Сьогодні ми повіряємо один одному свої мрії!

Діти повинні бути щасливими, дитинство має бути без бід,

Вчіться бути справедливими на кращою з усіх планет!

Нехай завжди вам світить сонце, нехай веселка в небі цвіте,

Хай сміх скрізь лунає! Досягти найвищих висот

Ми вам в цьому житті бажаємо і з святом вас вітаємо!

 

 На виконання протокольного доручення   голови Арбузинської районної державної адміністрації №923/15-02 від 09.11.2015 р. спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з залучення спеціалістів 6 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Миколаївській області проведено обстеження сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах щодо дотримання ними техніки протипожежної безпеки та виконання батьківських обов’язків. Робота проводилась на території  Садівської сільської ради.  До складу комісії входили провідний спеціаліст ЦСССДМ – Ю.О.Лопушнян, начальник служби у справах дітей  Арбузинської райдержадміністрації – І.Л.Деменко , головний спеціаліст відділу з питань надзвичайних ситуацій – М.М. Шарата, інженер з пожежно-рятувальних робіт 6 державної пожежно – рятувальної частини – І.М.Артюх та Садівський сільський голова А.А.Мороз. В ході інспектування було роз’яснено про права та обов’язки батьків, попереджено  про дотримання правил протипожежної безпеки  в осінньо- зимовий період. Сім’ям роздано  пам’ятки  та листівки.