Арбузинський район » Культура » Архів новин 2014
Українська | Русский | English
Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Заходи Арбузинської ЦБС на  період  зимових канікул

 

Заходи Арбузинського РБК на  період  зимових канікул

 До Дня святого Миколая

Прихід Святого Миколая завжди викликає казковий настрій. 19 грудня 2014 року в сесійній залі Арбузинської районної ради відбулося святково – розважальне дійство з іграми та концертною програмою для дітей пільгової категорії.

Під чарівні звуки мелодії з’являлися на сцені герої мультиплікаційних фільмів – Ведмідь та Маша, Лєший та Кікімора, Фіксіки та чарівний клоун – Іриска. Підготовлені художні номери були представлені гуртківцями та учасниками художньої самодіяльності Семенівського СБК, Агрономійського СБК, Костянтинівського МБК, Арбузинського РБК та Арбузинської ДМШ. Діти захоплено дивились програму та активно приймали участь в ігровій програмі, отримуючи задоволення та гарний настрій. В програмі прозвучали дитячі пісні, грав ансамбль ложкарів, виконувалася гра на гітарі, читалися гумор та реп, завзято танцювали учасники хореографічного колективу ДМШ. Вихід Святого Миколая зустріли гучними оплесками. 

Глядачів зі святом привітали тимчасово виконуючий обов’язки голови Арбузинської районної державної адміністрації Палій Олександр Васильович  та голова районної ради Захарченко Віктор Анатолійович. Кожна дитина отримала головний приз – подарунок. Свято закінчилося спільним виконанням пісні « Святий Миколай ».

 День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильської АЕС

14 грудня у великій залі районної ради відбувся районний захід до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській  АЕС.

Працівники районного відділу культури, національностей та релігій підготувили  тематичну програму.

Розпочали захід  учасники театрального колективу РБК літературно – музичною композицією у виконанні Олександра  Виноградова, Владислави Онищенко, Лозовіцкого Антона, Медвінської Анастасії.

З нагоди Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС слово надали тимчасово виконуючому обов’язки голови районної державної адміністрації Палію Олександру Васильовичу, голові районної ради Захарченку Віктору Анатолійовичу, секретарю селищної ради Рожко Юлії Борисівні та голові спілки чорнобильців Гурченко Валентині Федорівні. За  особистий внесок у ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та сумлінне виконання громадського обов’язку учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС було оголошено подяки райдержадміністрації, районної ради, селищної ради та спілки чорнобильців.

Хвилиною мовчання вшанували присутні усіх загиблих від аварії на ЧАЕС. На закінчення тематичної програми  прозвучала літературна композиція  у виконанні Руслани Артюх.

По закінченню заходу присутніх було запрошено на покладання квітів до пам’ятного знаку  Чорнобильської катастрофи.

 

Мандрівка правами дитини

В ході реалізації Тижня права, 9 грудня в Арбузинській районній бібліотеці для дітей було організовано круглий стіл « Права людини - гарантія розвитку людства », на який було запрошено співробітника районного відділу внутрішніх справ, капітана міліції Корсун О.В. та учнів 4-б класу НВК « Пролісок ». Оксана Василівна надала характеристику різним видам правопорушень, навела практичні приклади, розповіла про те, до чого призводить неповага до закону, про відповідальність, яка наступає для дітей згідно законодавства України.                                           

Ерудовані хлопчики та дівчатка приємно вразили своїми знаннями: вони правильно називали права, даровані нам Конституцією, та права дітей, які найчастіше  порушуються в Україні. Учні ознайомилися з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, з’ясували, чому для дітей було прийнято цей спеціальний закон. По закінченні зустрічі учні залишили бібліотеку задоволеними: вони тепер не тільки знають, які права в них є, але й куди треба звертатися у разі їх порушення для захисту себе і своїх друзів.

10 грудня, безпосередньо в День прав людини, для  учнів 4-а класу НВК « Пролісок » було проведено пізнавальне свято « Закони України – громадянам України ». Присутні дітлахи шукали у « чарівній скриньці » найцінніший скарб планети і побачивши себе, дізнались, що кожна людина - неповторна особистість. Діти відповідали на завдання правових тестів, грали у брейн - ринг, пригадали деякі казки, в яких порушуються певні права героїв. Так, наприклад, учні отримали завдання: з’ясувати, хто в казці « Колобок » скоїв найнебезпечніше правопорушення. Спочатку вони сказали, що це був Колобок, який не слухав бабу й діда і, навіть, утік з дому, але потім прийшли до правильного висновку про те, що саме Лисиця, з’ївши Колобка, скоїла злочин, позбавивши його самого дорогого, що є у кожного – права на життя. Активну участь у заході прийняли Ненько Сашко, Гальчак Станіслава, Жур Данило, Кущова Ірина, Коржук Яночка.

Читачі книгозбірні мали змогу використати можливості Інтернету. В центрі вільного доступу до мережі Інтернет діти скористались можливістю здійснити пошук необхідної інформації на правових сайтах. В цьому їм постійно допомагали бібліотекарі, які здійснювали підбір необхідних правових матеріалів. « Як не стати жертвою злочину » - під такою назвою пройшов відео - перегляд дитячих мультфільмів вмережі Інтернет. Молодші читачі подорожували з героями казок по статтям Конвенції ООН про права дитини.

Для бажаючих ознайомитися з правознавчою літературою для дітей, в читальній залі бібліотеки для дітей оформлено книжково - ілюстративну виставку « Юридичний компас для тебе ».

 

5 грудня 2014 року у великій залі Арбузинської районної ради  відбувся святковий концерт, присвячений Дню самоврядування. Пролунали перші українські нотки, і от на сцені з’явилися учасники художньої самодіяльності з привітаннями та поздоровленнями.

З професійним святом працівників органів самоврядування вітали голова районної ради Захарченко Віктор Анатолійович та тимчасово виконуючий обов’язки голови Арбузинської районної державної адміністрації Палій Олександр Васильович. За особистий вагомий внесок у розбудову і становлення місцевого самоврядування в Україні та з нагоди Дня місцевого самоврядування були вручені грамоти обласної ради та почесні грамоти районної державної адміністрації працівникам органів самоврядування.  В програмі святково концерту пролунали пісні та мелодії  у виконанні ансамблю народної пісні « Калинонька », інструментального ансамблю народних інструментів ДМШ, дитячого ансамблю ложкарів « Стукотки », дуету Григорія та Ніни Кислиці, учениці ДМШ Валерії Шевченко. На завершення концерту пролунала фінальна пісня у виконанні народного ансамблю « Черемхи ». Свято промайнуло у теплій атмосфері і завершилося бурхливими оплесками.

 Година мужності « Україна єдина – разом ми сила ! »

На передодні дня Збройних сил України в Арбузинській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з учасниками АТО. Шевченко Дмитро Вікторович – наш земляк, є бійцем 79-ої аеромобільної десантної бригади м. Миколаєва, на даний час знаходиться на реабілітації після поранення. Алєйніков Дмитро Вадимович – боєць 56-го батальону « Херсон », в Арбузинці має родину, а на даний час перебуваює у відпустці. На захід також були запрошені секретар Арбузинської селищної ради Рожко Юлія Борисівна та  учні 9 класу Арбузинської ЗОШ № 2.

 Наш земляк Дмитро Шевченко розповів, що їхня 79-а Миколаївська окрема аеромобільна бригада протягом трьох тижнів тримала позиції біля села Дьякове на кордоні з РФ, перебуваючи в блокаді, де і отримав поранення, а Дмитро Алєйніков захищав Маріуполь.

Воїни розповіли про місію бійців Української армії, поділилися своїм баченням подій, які відбуваються на східноукраїнських теренах, про справжні настрої жителів сходу, роль волонтерів, відповіли на хвилюючі  запитання присутніх про героїзм і патріотизм наших співвітчизників, побажали всім миру та віри в перемогу українського народу. На згадку про зустріч наші захисники отримали подарунки та квіти від селищної ради.

Зігріємо теплом своїх сердець

На початку місяця, а саме 3 грудня, відзначається Міжнародний День інвалідів.

Відзначення цього дня – справедливашана суспільства та нагадування всім про обов'язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. В Україні налічується 2,5 млн. інвалідів. Та не дивлячись на проблеми, ці люди живуть, працюють, творять, перемагають.

До Міжнародного Дня інвалідів на свято доброти « Зігріємо теплом своїх сердець »до Арбузинської районної бібліотеки для дітей завітали люди з обмеженими фізичними можливостями.Присутні дізналися, що не зважаючи на свої проблеми, дуже багато людей стали видатними та відомими на весь світ: спортсмени, вишивальниці, музиканти не здалися та не втратили смак до життя – доцього ж закликали людей і бібліотекарі.

На  свято були запрошені начальник відділу культури, національностей та релігій Арбузинської РДА Іваненко В.П. та заступник селищного голови Ніколаєнко Є.А ., які не байдужі до людських проблем, завжди відкриті для спілкування з тими, хто потребує допомоги. 

Гості з оплесками зустріли Янголяток – Настю Стратієнко та Валерію Черкас, які подарували всім присутнім листівки з побажаннями і Синього птаха щастя, за виготовлення яких ми вдячні Л.М. Тищенко та учням 3-Б класу НВК « Пролісок ».

Серед учасників свята з’явились нові зірочки, які яскраво засяяли на пісенному небосхилі Арбузинки, це – Владик Клівчуцький і Любочка Рябова.Ірочка Крижанівська, Настя Стратієнко, Валерія Черкас,– якігарно декламують вірші, а Завадський Максим –майстерна всі руки, плете із бісера та вишиває.

 Учасники  свята – поетиМикола Олексійович Дзудзело, Григорій Єфремович Кислиця, Пагер Анатолій Олексійович та Дубовський Сергій вразили всіх глибиною емоційної напруги, силою духовних і моральних випробувань, людяністю, великим патріотизмом, турботою про майбутнє України. А ще не без гордості за наших земляків хочеться сказати, що вони є лауреатами пісенно–літературнихфестивалів « Самоцвіти Арбузинки» та обласного « Перлини півдня».

У виконанні подружжя Кислиців та під акомпонемент Пагера А.О. звучали українські пісні.

Прийшлипривітати людей з обмеженими фізичними можливостями члени районного літературного об'єднання «Дар» Ткаченко Н.М. та Пічугіна Л.І.

Приємним музичним подарунком був виступ артистів районного Будинку культури.

Інваліди – це не просто категорія людей, це окремі життя, окремі трагедії. Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року, не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з особливими потребами і вони потребують допомоги та уваги. Саме про це велась бесіда біля книжкової виставки «Повір у себе», яка була оформлена в читальному залі бібліотеки.

Від селищної ради гості свята отримали  невелички, але приємні солодкі  подарунки.

Захистимо свою рідну Україну !

В Арбузинській районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч учнів 4-х класів НВК «Пролісок» з учасниками  АТО – ДмитромАлєйніковим, який перебуває у тимчасовій  відпустці  та Дмитром Шевченком, який на даний час знаходиться на реабілітації після операції.

Читальний зал бібліотеки був переповнений. Захід розпочався із хвилини мовчання за загиблими під час бойових дій воїнами АТО на Сході країни.

Відповідаючи на численні запитання школярів, гості розповіли про своє ставлення до подій, до настроїв місцевих жителів Донбасу. Багато говорили про патріотизм. «Коли є загроза державності, треба єднатися. У важкій, загрозливій для миру ситуації справжній чоловік мусить захищати Батьківщину!» – переконані в цьому солдати…

З болем бійці розповіли дітям, що пережили разом з побратимами за час, проведений в зоні АТО, підкресливши, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але й вчинками доводити це.

Дмитро Шевченко з гордістю повідав про особливості своєї служби в складі 79-ї окремої аеромобільної бригади ( Миколаївської ), про мужність наших земляків, які захищають цілісність і незалежність нашої країни на Донбасі. Дмитро Алєйніков, солдат 56-ї бригади ( Херсонської ) розповів про взаємовиручку між бойовими товаришами, ставлення місцевого населення до українських військових.

В кінці зустрічі діти подарували бійцям малюнки, які будуть оберігати хлопців в бою,  побажали воїнам здоров’я, удачі та всім нам мирного неба.

У виконанні Олександра Петренка, соліста районного Будинку культури, прозвучали пісні «Україна– ріднийкрай», «Лише у нас на Україні».

Хоча ця зустріч була теплою і душевною, але в дитячих очах залишився біль і жах від почутого і гордість за своїх земляків. Цей урок мужності назавжди залишиться у пам’яті учнів та стане справжнім уроком життя.

Батьківщина у нас одна – єдина, це Україна!

Такі заходи допоможуть дітям на прикладі своїх краян переконатися, що «патріот»– цене просто слово, а також навчитися шанобливому ставленню до Батьківщини, відчути гордість за наших захисників Вітчизни.

 Заключний концерт, присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г. Шеченка.

27 листопада у великій залі засідань районної ради  відбувся заключний концерт, присвячений 200-річчю з дня народження славного сина України – Т.Г. Шевченка. Спочатку учасники та гості заходу познайомилися з організованою бібліотечними працівниками району та представленою у малому залі композицією « Спадщина Великого Кобзаря », на якій представлено книги про життя та творчість Т. Шевченка, його твори, українські рушники, вишиті та мальовані портрети Шевченка, створені майстрами Арбузинщини. Привітали зі святом учасників зібрання та нагородили грамотам тимчасово виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Олександр Палій та голова районної ради Анатолій Захарченко.

На протязі 2014 року по всіх селах Арбузинського району, а саме в сільських Будинках культури, клубах, бібліотеках відбулися конкурси, літературно-музичні композиції, тематичні вечори, огляди художньої самодіяльності, виставки декоративно – ужиткового мистецтва, присвячені Кобзарю.

Учасників цих заходів визнано лауреатами, і саме вони прийняли участь у заключному  концерті: це  лауреат обласного конкурсу імені М. Аркаса хоровий колектив Арбузинського районного відділу культури, національностей та релігій під керівництвом Яни Плотнікової; переможниця першого обласного конкурсу « Сторінками Кобзаря » Алла Крижня; переможниця районного дитячого конкурсу Анастасія Гутнік. Свою літературно-музичну композицію представили учні Арбузинської ЗОШ № 1, 2, НВК " Пролісок ": Віка Мартинко, Богдана Зіменко, Максим Виноградав, Катерина Коваль. На протязі заходу звучали пісні у виконанні дитячого вокального ансамблю Агрономійського БК ( керівник Галина Копайгородська ); солістів Костянтинівського МБК –  Катерини Піскун та Олени Мороховець; солістів Арбузинського  РБК – Миколи Воробйова та Олександра Петренка; соліста Благодатненського БК – Тонченка Едуарда. Уривок з п’єси « Назар Стодоля » виконали працівники Арбузинського РБК – Руслана Артюх та Тетяна Подгородецька.

Зі своєю творчістю присутніх познайомили наші місцеві поети – члени  районного літературного об’єднання « Дар » Віталій Поплавський та Надія Ткаченко.

Після виконання фінальної пісні « Реве та стогне Дніпр широкий… » всі присутні поклали квіти до погруддя Т.Г. Шеченка.

 

День вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років

22 листопада в смт. Арбузинка за участі першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Неграя, заступника голови райдержадміністрації Людмили Постовик, заступника голови районної ради Вадима Калайди, представників трудових колективів підприємств і установ, громадських організацій та жителів селища відбулася траурна хода до пам’ятного знаку жертвам Голодоморів. Працівниками районного відділу культури підготовлено тематичну програму.

Літію за загиблими від Голодомору 1932 – 1933 років провів настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Михайло Гірняк, під час якої всі учасники запалили свічки в пам’ять про  людей, які загинули від голодомору.

 

На завершення, учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв голодомору, поклали траурні вінки, запалені свічки, квіти та горщики з пшеницею до пам’ятного знаку.

 21 листопада – День Гідності та Свободи

21 листопада у великій залі районної ради відбулося урочисте зібрання з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи в Україні. У виконанні ансамблю народної пісні районного Будинку культури « Калинонька » прозвучала літературно – музична композиція, головним акордом якої став Державний Гімн України, виконаний наживо.
З Днем Гідності та Свободи привітали виконуючий обов’язки голови Арбузинської  районної державної адміністрації Олександр Васильович Палій та голова Арбузинської районної ради Віктор Анатолійович Захарченко. Хвилиною мовчання вшанували присутні загиблих Героїв Небесної сотні.

По закінченню зібрання всі учасники заходу поклали квіти до погруддя Тараса Григоровича Шевченка.

 

Тридцять третя сльоза України

20 листопада в Арбузинській районній бібліотеці для дітей для учнів 3-б класу НВК: « Пролісок» проведено вечір–реквієм: « Тридцять третя сльоза України», присвячений  вшануванню пам’яті жертв голодомору. Бібліотекарі розповіли про страшні 1932–33роки, про  мільйони людей, які загинули у 1932–1933роках голодною смертю. Пам'ять про голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі. Хвилиною мовчання присутні вшанували жертв голодоморів. До уваги користувачів бібліотеки оформлено книжкову виставку « Скорбота і пам’ять».

 Тарас Шевченко для маленьких

До 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка в Семенівській бібліотеці було проведено   годину поезії «Слово Тарасове вічно живе». Завідуюча Семенівською бібліотекою Подковиріна Жанна розповіла маленьким гостям бібліотеки про перше видання творів Т.Шевченка для дітей, яке було видано в Україні у 1891 році, під назвою «Кобзар: книга для дітей».

З того часу видання текстів Тараса Шевченка для дітей стало хорошою традицією, що продовжується і нині. Для маленьких читачів здебільшого укладаються окремі ілюстровані видання, де уривки із віршів Шевченка містять чудові описи чарівної української природи. Це, наприклад, «Тече вода з–підявора», «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя» та ін. Вихованці  ДНЗ «Перлинка» ознайомилися з книжковою виставкою «Шевченкове слово в віках не старіє», читали уривки з віршів поета а потім переглянули відеофільм, де діти з різних країн світу читають поезії Шевченка.

Вірші Шевченка сприяють розвитку естетичної свідомості дітей, формуванню їх світогляду, вчать любити  свою рідну Україну, як любив її Тарас Шевченко.

15 листопада працівники сільського господарства та переробної промисловості відзначали своє професійне свято. З нагоди свята в с. Воєводське відбувся святковий концерт за участю найкращих колективів та аматорів сцени районного Будинку культури. Розпочали святковий концерт піснею « Хліборобська величальна » ансамбль народної пісні районного Будинку культури « Калинонька ». Бурхливими оплесками зустрічали солістів РБК – Ларису Тищенко, Олександра Петренка, Тетяну Подгородецьку, Руслану Артюх, Василя Хильового, Сергія Гордійчука, Миколу Воробйова, Владиславу Онищенко. Веселий настрій підняли гумористи Світлана Пагер, Ірина Карєєва та Олег Зайцев. На закінчення святкового концерту свій професійний виступ подарували  народний ансамбль « Черемхи »

З професійним святом працівників сільського господарства привітали та вручили почесні грамоти тимчасово виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Палій Олександр Васильович, голова районної ради Захарченко Віктор Анатолійович та заступник сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю « Промінь » Остапенко Олександр Миколайович.

 Дзвени струмками, рідна мово !

О, не згуби свого народу,

Безсмертна мово, рідна і терпка.

Ти є душа співучого народу,

Що був і є, і буде у віках.

Кожному у дар Божий дана мова. Саме завдяки їй ми можемо порозумітися, передати свої почуття, переживання. За допомогою мови ми бережемо свою історію, передаємо нащадкам неоціненні скарби минулого і сучасного. Для нас рідне слово – це не тільки дорога спадщина, яка об`єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками і сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

6 листопада в Садівській бібліотеці зібрались шанувальники рідного слова на свято української писемності та мови. Члени літературного гуртка « Літературне краєзнавство », що діє при Садівській ЗОШ та керівник Кущова В.І. підготували для присутніх усний журнал « Мова – духовне багатство народу ». Сторінки журналу « Писемність », « Утиски мови », « Рідна мова » повели слухачів по тернистим шляхам розвитку української мови, розповіли про корені рідного слова, що проросло із найдавніших діалектів. Завідуюча Садівською бібліотекою розповіла про те, як від Кирила і Мефодія, від Нестора – літописця впродовж багатьох років розвивалась та розквітала українська мова. Чудові пісні про Україну виконали директор Садівського Будинку культури Кобець Лілія та Лобова Ірина, учениця 7-го класу Садівської ЗОШ. Наостанок присутні переглянули відеофільм « Просвітителі Кирило та Мефодій ».

31 жовтня працівники соціальної сфери відзначали своє професійне свято. З нагоди свята працівники культури подарували святковий концерт за участю   найкращих колективів та аматорів сцени районного Будинку культури та Місцевого Будинку культури. Це дует МБК у складі  Наталії Опалюк та Василя Хильового, дует РБК у складі Тетяни Подгородецької та Лариси Гордійчук, солісти РБК – Лариса Тищенко, Анатолій Пагер, Валерія Крошко, Тетяна Тульчій, народний ансамбль « Черемхи », своє професійне читання виконала Руслана Артюх, веселий настрій підняли гумористи Ольга Бородавко та Світлана Подобня. Бурхливими оплесками зустріли наймолодших артистів концерту – це вихованців навчально – виховного комплексу « Пролісок ».

З професійним святом працівників соціальної сфери району привітали тимчасово виконуючий обов’язки голови районної державної адміністрації Палій Олександр Васильович, голова районної ради Захарченко Віктор Анатолійович, та начальник управління соціального захисту населення  Ніколаєнко Ольга Володимирівна.

 

29 жовтня пройшов обласний огляд любительських обєднань та клубів за інтересами серед клубних закладів району. В огляді прийняли участь обєднання Панкратівського СК « Ягідка », Воєводського БК « Кому за 30 », Садівського БК клуб любителів народної пісні. Для перегляду програми запросили провідного методиста обласного центру народної творчості та культурно – освітньої роботи по роботі –Бабуріну Світлану Григорівну.

Керівники об’єднань зуміли згуртувати навколо себе зацікавлених однодумців, створили умови для зустріч та спілкувань членів об’єднання. Надали змогу учасникам об’єднань та клубів за інтересами займатися улюбленими захопленням у вільний від роботи час.

Засідання любительського обєднання « Ягідка » Панкатівського СК

Засідання любительського обєднання « Кому за 30 » Воєводського БК

Засідання к лубу любителів народної пісні Садівського БК

 Бібліотечний урок « Як до книжки я візьмуся, то всього – всього навчуся »

Цього разу маленьких читачів у бібліотеці зустрів Пізнайко з чарівною скринею. Вона відкрилася, коли діти відгадали загадку про книгу. А в тій скрині…книги різні–різні. Кожна розповідає про щось особливе, цікаве, нове. Бібліотекар познайомила дітей з основними розділами аби швидко знайти книгу певного змісту. Миттєво схоплені знання малята вправно застосували під час гри «Де живе ця книга», а допомогою слугували тематичні картинки на роздільниках. Також малюки вправлялись у порядковій та кількісній лічбі, поняттях один–багато, повторили цифри та вірші про них.

Діти вкотре переконалися, що книги дуже важливі в нашому житті, їх багато та кожна по своєму особлива, служить людям для навчання, роботи та відпочинку.

Червона книга « Ні, новим сторінкам ! »

«Земля у нас тільки одна. Цей чудовий «корабель» має все необхідне для безкінечно довгої мандрівки на ньому. Але люди повинні ставитись до нього бережно. На випадок коли цей організм зламається, то пересісти нам буде ні на що… Ні ліс, ні річка, ні озера, ні луки не можуть самі попіклуватися про себе. Не можуть захистити себе ні птахи, ні комахи, ні малі тваринки. З чого почати? Перше, з чого почнеться ваша дружба з природою, буде те, що ви не завдасте їй шкоди. Колись давно природа вирішувала: бути чи не бути людині. Тепер саме людина вирішує: бути чи не бути природі»,– такими словами розпочався практикум добра «Червона книга: «Ні, новим сторінкам!», який відбувся 10 жовтня на базі Костянтинівської міської бібліотеки, яка є центром екологічної інформації.

Учні 4 класу Костянтинівської ЗОШ дізнались, що таке Червона книга, які відомості містить, коли в Україні  здійснене перше видання Червоної книги.

Практичне заняття продовжилося розважально– пізнавальноюгрою «Рослинки і Тваринки», в якій діти  виборювали право називатись юними природолюбами та знавцями флори і фауни.

Гра–вікторина«Пташиний дивосвіт» захопила змагаючих  своєю несподіваною формою: відповідаючи на питання про птахів, команди піднімали на стенді свою пташку на  рівень вище, чия пташка «долетить до сонця» (підніметься на рівень вище всіх) – той і виграв. Також на швидкість діти складали прислів’я та розгадували кросворди про тварин. На згадку про цю зустріч зробили «бібліотечний осінній смайлик».

Такі заходи природоохоронного напрямку залишають слід у свідомості дітей. Можна бути впевненим, що роблячи добрі справи для наших менших друзів – дітиврятують голуба, нагодують кішечку чи прилаштують на дереві годівничку для птахів.

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня поточного року в бібліотеках Арбузинської ЦБС пройшли різноманітні заходи, присвячені Всеукраїнському дню бібліотек:

Шевченківські читання «Нас єднає Шевченкове слово» (ЦРБ)

Флеш – моб «Світ знань відкриває книга» (РДБ)

Флеш – моб «Книга – тисячолітнє минуле, чудове сучасне, прекрасне майбутнє» (Садівська б/ф)

Флеш – моб «З любов’ю до бібліотеки» (Семенівська б/ф)

День відкритих дверей «Бібліотека – храм духовний, що мудрості і дива повний» (Костянтинівська б/ф)

Акція «Читай ! Формат не має значення» (Іванівська б/ф)

День відкритих дверей «Бібліотека – книжчин дім, і нам усім цікаво в нім»(Благодатненська б/ф)

Акція «Бібліотека шукає друзів» (Арбузинська б/ф)

День відкритих дверей «Бібліотека – книжковий світ, уяви злет і мрій політ» (Воєводська б/ф)

 

Засідання університету третього віку в Агрономії

16 вересня на базі Агрономійської бібліотеки відбулося відкриття нового факультету «Технологія ведення домашнього господарства». На засіданні були присутні гості з району: заступник директора ТЦСО Опалюк Н.І. та заступник головного редактора газети «Нове життя» Ніколайко Л.І.

 Засідання було присвячено українській кухні, слухачі університету мали змогу поділитися своїми рецептами приготування різних страв. До уваги присутніх бібліотекарем Стрільцовою О.О. була представлена книжкова виставка «Українські страви – найкращі».

 Привітали студентів з новим навчальним роком учасники художньої самодіяльності Агрономійського сільського Будинку культури  Стахорська Єлизавета, Савич Вероніка, Латій Анна, Пинзарь Єлизавета. В їх виконанні прозвучали пісні «А у нас на Україні», «Волошки», «Україна наша ненька».

На засіданні також виступили голова ветеранської організації села Форостяний Г.В, староста університету Паладій З.В., голова любительського об’єднання «Берегиня» Шудра З.В., заступник головного редактора газети «Нове життя» Ніколайко Л.І. Виступаючі привітали студентів університету третього віку з новим навчальним роком. Побажали щастя, здоров’я, миру та злагоди в кожній домівці. Адже, мир та злагода – саміактуальні теми сьогодення, тому що Україна знову відстоює свою незалежність.

Тож, на підтримку миру, єдності та злагоди в Україні, всі присутні, взявшись за руки,  заспівали пісню «Україна – тиєдина».

Арт – дебют « Зорепад талантів »

Кожна дитина – особистість, має свій талант, уподобання, а ми повинні  відшукати цей талант, допомогти дитині розвинути його. Саме такі заходи допомагають дітям відкрити себе по – новому – самореалізуватися.

 «Від творчої дитини – доуспішної людини!» під таким гаслом 10 вересня  пройшов у Новоселівській бібліотеці  арт – дебют«Зорепад талантів».

Учні 4 го класу – Миндру Євгенія, Кузьмінська Діана дебютували із театралізованою сценкою « Бабуся та її внучка Ганнуся». Як для початківців– дівчаткауміло виконували свої ролі.

  Після сценки учасники заходу для запрошених гостей– бабусьі мам, представили свої вироби із природних матеріалів, паперу, солоного тіста.

В перерві на « рекламу» бібліотекар Шаповалова Людмила провела для присутніх вікторину «Відгадай героя». Далі учасники декламували вірші, а Кузьмінська Діана захопила всіх присутніх, прочитавши свої перші вірші «Мій рідний край» та «Моїй матусі». Юні таланти  співали пісні, розповідали гуморески.

 Гарний настрій, позитивні емоції, гучні оплески не залишали присутніх на протязі всього дійства.

Впроваджуючи нову послугу « Замовляй письменника »

 Прекрасна і багата історія та цікаве сьогодення рідного селища спонукала нас, бібліотекарів, активізувати роботу з краєзнавства, яке сьогодні стало пріоритетним у бібліотечній справі, одним із важливих напрямків якого є літературно – мистецьке краєзнавство.

Наша мета – перетворити краєзнавство у живу цікаву справу, в основі якої – любов до рідного краю, знання його історії, славних імен відомих земляків, котрі своїм життєвим прикладом і творчістю сприяють росту духовної культури арбузян, заохочення дітей до систематичного читання літератури рідного краю через спілкування з письменниками наживо або в режимі online з використанням інформаційних технологій.

Арбузинська районна бібліотека для дітей наряду з традиційними формами вивчення ефективності роботи бібліотеки, в цьому році започаткувала таку форму визначення рівня послуг, як « кошик бажань » і на підставі побажань читачів запровадила нову послугу « Замовляй письменника », яка реалізується в рамках обласного гуманітарного проекту « Велике читання » та комплексної  програми « Відкриємо книгу дітям » ( 2012 – 2015 рр. ).

« Живу майбутнім, вірю у дива » – під такою назвою 11 вересня для дітей середнього шкільного віку пройшов літературний вечір – зустріч з цікавою людиною, гарною поетесою, письменницею, яка народилася в сусідньому Вознесенському районі – Ольгою Славною.

Цього разу зустріч відбулася за безпосередньою участю письменниці. Авторка має 6 власних книг, троє з них написані для дітей. Ольга Славна представила мультимедійну презентацію своєї творчості, презентувала нову дитячу книжечку « Пригоди Ярика, або Чарівна Мушля », по якій діти завчасно отримали завдання – загадати по три бажання Чарівній Мушлі. Авторів самих оригінальних « бажань » письменниця нагородила подарунками та власними книгами з автографом. По казці письменниці « Шлях додому » було проведено гру – вікторину « Казковий м’яч ». Також Ольга Ярославівна прочитала уривок з поеми Т. Шевченко « Наймичка » та свої нові доробки.

В кінці зустрічі слухачі радо підходили до авторки, брали автографи та фотографувались на добру згадку, щиро дякуючи за хоч і короткі, але радісні хвилини спілкування.

До уваги читачів та гостей заходу оформлено книжкову виставку « Відкрий для себе рідний край ».

15 вересня районна бібліотека для дітей провела ще одну цікаву зустріч з письменником. « Душа поета промовляє через слово »  під такою назвою пройшов творчий вечір Миколи Олексійовича Дзудзела, арбузинського поета, який пише і для дітей. Микола Олексійович – надзвичайна людина, який до нестями обожнює свою Батьківщину, своє прекрасне чарівне селище, і це відчувається у кожному його поетичному творі. Дітям випала чудова  нагода ближче з ним познайомитись та поспілкуватись.

А ще під час заходу відбулася « телезустріч » ( Skype – спілкування ) Миколи Дзудзела із співавтором, композитором Ярославом Злонкевичем з Тернопільщини. Багаторічна особиста та творча дружба об’єднала цих чудових людей. І нині продовжується творча співпраця майстра художнього слова з композитором – разом написано 32 пісні.

Завдячуючи інноваційним технологіям, композитор мав змогу через Skype – зв'язок зустрітися з поетом та спілкуватися з учасниками заходу на протязі всієї зустрічі.

   Учні 4 – б классу прийняли активну участь у спілкуванні з автором, почули розповідь про його книги та уривки з нових творів, взяли участь у конкурсі на найцікавіше запитання та отримали в подарунок книги з його автографом. Доповненням до заходу стали вірші та пісні Миколи Олексійовича у виконанні вихованців НВК « Пролісок » ( музичний керівник Т. Кутова ) та працівників районного Будинку культури. Всі присутні переглянули книжкову виставку « Черпаю сили з рідної землі » по творчості Миколи Дзудзела.

Немає людини, байдужої до поетичного слова. У кожного є улюблені вірші, які в певний період життя схвилювали, торкнулися струн душі і запам’яталися на все життя. Зустрічі з письменниками рідного краю та прочитані ними вірші справили на присутніх велике враження.

 

Шановні мешканці району !  

Продовжується збір експонатів для створення районного краєзнавчого музею воїнів – афганців Арбузинщини.

Прохання всім, в кого залишились фотографії, особисті речі воїнів – афганців, нагороди, листи, адресовані рідним та листи від командування військових частин, де проходили службу наші земляки, та інші речі, пов’язані з війною в Афганістані, допомогти в створенні музею.

За інформацією звертатись: 

  • Відділ культури, національностей та релігій Арбузинської РДА ( смт. Арбузинка, пл. Центральна, буд. 18, тел. ( 05132 ) 3 01 17 ); 
  • Арбузинська центральна районна бібліотека ( смт. Арбузинка, пров. Торговий, буд. 17, тел. ( 05132 ) 3 – 10 – 30 ).

 Стань же окрасою цілого світу, наша свята Україно !

22 серпня, напередодні великого державного свята – Дня Незалежності України, в Костянтинівській міській бібліотеці пройшло свято єднання «Стань же окрасою цілого світу, наша свята Україно!».

З метою поглиблення знань про Україну було проведено вікторину «Пізнай Україну». Питання були найрізноманітніші – тут і історія, і адміністративно – територіальний устрій, і спорт, і культурне життя.

До уваги присутніх розгорнута тематична  викладка літератури  «Відкрий для себе Україну», яка допомогла познайомитися з яскравою палітрою енциклопедичних та довідкових видань про найкращі місця в Україні, про її обрядовість, традиції та ін.

 

 

 Святкування Дня Державного Прапора України та 23-ї річниці Незалежності України

22 серпня 2014 року, о 8:00, до Дня Державного Прапора України та 23-ї річниці Незалежності України в селищі Арбузинка за участі першого заступника голови райдержадміністрації, виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації Володимира Неграя, голови районної ради Віктора Захарченка, трудових колективів підприємств, установ, організацій, громадських організацій та жителів селища, проведено святкову ходу. Колона здійснила ходу від Арбузинської державної адміністрації до Центральної площі Арбузинщини, де на фоні живого виконання державного Гімну працівниками Арбузинського районного будинку культури, відбулося урочисте підняття Державного Прапора України.

В ході урочистості було оголошено подяки райдержадміністрації та районної ради волонтерам Арбузинщини: Інні Голубченко, Оксані Дроботун, Ганні Волошиній та Ліні Чумаченко.

Також вже стало традицією на День Державного Прапора України врочисто вручати паспорти громадян України молодому поколінню. Цього року на урочистому заході паспорти отримали Вікторія Поліщук та Тетяна Печенюк.

По завершенню урочистостей, колона рушила до Меморіального комплексу загиблим воїнам – землякам для покладання квіткових композицій.

Увага !

 Допоможемо бібліотекам міст, постраждалих внаслідок терористичних дій

 Українська бібліотечна асоціація оголосила збір книжок для бібліотек міст, звільнених від терористів і сепаратистів у Донецькій та Луганській областях.

Шановні жителі громади,  друзі і партнери бібліотек! Закликаємо передавати книги до  бібліотек ваших населених пунктів, де вони будуть розподілятися та надсилатися до бібліотек міст і сіл, постраждалих від терористів.

Пам’ятаймо про те, що населення звільнених територій потребує книжок для навчання, культурного, соціального та економічного розвитку, а також відпочинку.

Просимо Вашого сприяння у цій справі ! 

 

За додатковою інформацією звертатись:

Арбузинська центральна районна бібліотека: смт. Арбузинка, пров. Торговий, 17, Тел.: (05132) 3-10-30,    E-mail: library_arb@meta.ua

Спадщина Великого Кобзаря

Живи, поете, в бронзі і граніті,

Живи, поете, в пам’яті людській !

Живи в піснях, живи у « Заповіті »,

У слові праведнім, у славі віковій !

Нині, коли продовжують віддавати по всій Україні шану Кобзареві, з нагоди його ювілейного дня народження у Костянтинівській міській бібліотеці 21 серпня відбулися Шевченківські читання « Спадщина Великого Кобзаря ».

Учасники читання декламували твори Т.Г. Шевченка, самими активними прихильниками виявилися Настя Якушевич, Іринка Барановська та Денис Гуров. Присутні мали змогу переглянути оформлену книжкову виставку « …Я поставив на сторожі слово », познайомились з літописом Кобзаревої долі, яка відміряла поету добрий ківш біди і горя, але щедро приголубила пам’яттю вдячних потомків. Свого часу письменник С. Васильченко писав: « Життя нашого поета таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, що це легенда ».

Наприкінці зустрічі знавці Шевченкової біографії прийняли участь у розгадуваннф кросворду « Великий Кобзар ».

І тепер, у незалежній і вільній Україні, ми можемо припадати до Шевченкових цілющих джерел, до його вічного живого слова.

До Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.

21 серпня для користувачів районної бібліотеки для дітей та районної бібліотеці для  дорослих пройшов  літературний вечір « Україно, не зміряти й віками вроду твою журавлину ! », присвячений Дню Державного Прапора та Дню Незалежності України. Бібліотекарі пригадали з присутніми державні символи України, переглянули відеоролик « 20 кроків до мрії. Крок 18 – Проголошення Незалежності ». У виконані Баланова Богдана та Ненька Дмитра прозвучали вірші про Україну. У  читальній  залі оформлена книжкова виставка « Держави славна назва – Україна ».

 

21 серпня в Садівській бібліотеці була проведена літературно – музична композиція « Як між зір – ти зоря, Україно моя, Україно ! », присвячена 23-й  річниці незалежності України та Дню Державного Прапора. Бібліотекар розповіла про тернистий історичний  шлях, який пройшла наша держава. День незалежності – це свято пам’яті про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролись за державність. Це також день, коли варто думати про день завтрашній, про нашу відповідальність перед історією. В заході взяли участь учні Садівської ЗОШ. У виконанні вихованців музичної школи Мороз Анни та Лобової Ірини, директора Будинку культури Лесі Кобець прозвучали патріотичні пісні про Україну. Для присутніх була оформлена книжкова викладка « Україна – є ! Україна – буде ! ».

 « По поради на гостину до пані Одарки та пана Мартина »

Літня пора  - пора відпочинку. Але й гаряча пора для того, щоб зробити ремонт у будинку, заготовити консервацію на зимовий період, оздоровитись та приділити більше уваги своїм улюбленим справам, наприклад, квітникарству та кулінарії.

12 серпня в приміщенні Костянтинівської міської бібліотеки пройшов господарський вернісаж новинок літератури «По поради на гостину до пані Одарки та пана Мартина». Для присутніх  були представлені такі розділи:

  • кулінарний «Сама пекла, сама варила», де розгорнута література, яка відображає  те найкраще, що надбано у галузі кулінарного мистецтва, наведена рецептура і технології приготування багатьох страв, кулінарних виробів, напоїв, придуманих  і розроблених як майстрами – поварами, так і господинями, які щодня дарують радість трапези своїй сім’ї.
  • будівельний «Стукай молоток і зубила – розквітай робоча сила!». Якщо ви вирішили самостійно збудувати дім або зробити в ньому ремонт, ця література вам обов’язково стане у пригоді! Усі  етапи, котрі вам доведеться пройти – від оцінки придатності ділянки під забудову та проектування майбутнього житла до покрівельних і внутрішніх робіт у ньому, - описані покроково й детально проілюстровані. За допомогою цих книг ви навчитеся самостійно обшивати стіни гіпсокартоном, панелями, установлювати натяжні стелі, установите сантехнічне устаткування самостійно, легко встановите лічильники для води. А також обладнаєте подвір'я  бесідкою, декоративним басейном та парканчиком.
  • медичний «Здоровий спосіб життя – хворобам нема вороття». З цими книжками ви за  описаними симптомами зможете самостійно діагностувати найпоширеніші захворювання суглобів, судин і м'язів. Література містить докладні та зрозумілі описи найпоширеніших травм і хвороб у дітей від народження до повноліття. Також знайдете оздоровчі вправи й рекомендації щодо надання першої медичної допомоги.
  • квітникарський «Квіти, квіти…умієте душу зігріти». Усі тонкощі догляду за рослинами постануть на цих сторінках, як на долоні: розмноження, полив, підгодівля, пересаджування, профілактика захворювань і боротьба зі шкідниками – та це далеко не повний перелік…

Постійна читачка бібліотеки десятикласниця Аліна вибрала для себе цікаву книжку Девіса Бітона «Суперзачіски», дотримуючись професійних порад відомого стиліста вона переконана, що створення нового образу в домашніх умовах – це цілком реально. В книзі надано корисні інформації про базові техніки, а кольорові фотографії проілюструють кожний крок на шляху до досконалості.

 

Підтримаємо наших воїнів.

 

Підтримаємо наших захисників!

    Другий місяць на сході України триває Антитерористична операція .

   На Миколаївщині активно підтримують військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань , які беруть участь в антитерористичній операції на сході країни. За останні місяці до волонтерського руху долучається усе більше мешканців області, які не бажають латентно спостерігати за тим, що відбувається на Донбасі і використовують будь-які можливості, аби підтримати захисників Батьківщини. Вже пройшло декілька акцій зі збору необхідного воякам матеріально-технічного забезпечення. Під час яких було зібрано сотні кілограмів продуктів, медикаменти, білизну і речі першої необхідності.

  Допомогти  військовикам, які захищають Україну у Луганщині на кордоні з Росією, узялися і у Арбузинці. Вже вкотре представники громадських організацій  району, бізнесмени та просто небайдужі люди споряджають транспорт із гуманітарним  вантажем у зону АТО.

     По всій Україні проходить акція під назвою «Лист солдату» , до якої долучилися і працівники районного відділу культури ,національностей та релігій разом із користувачами книгозбірні.  Діти   намалювали патріотичні малюнки  нашим відважним хлопцям на сході, залишити  на папері свої  емоції ,бібліотекарі   у листах звернулися до захисників Вітчизни, щоб підтримати їхній дух і наповнити серце любов’ю. Адже, Воїн наповнений силою добра і ідеї, в сто крат сильніший за загарбника, наповненого рублями і приказами.

     Ми знаємо, що у цей складний час наші хлопці оберігають кордони рідної держави,бережуть наш спокій,наше життя . Вони незважаючи на складні обставини залишаються вірними військовій присязі та народу України . Вони захищають наші родини і сім’ї,бережуть  наш сон ... Ми віримо у них. Нехай їхні гарячі серця,світлий розум та міцні руки вбережуть нашу Україну. Нехай кожного дня над нашими головами сяє сонце миру.

   А ще на наших воїнів – односельців чекав сюрприз з дому - це солодощі, печево, консерви….Така посилка стане, без сумніву, не тільки виразом уваги до солдатів, а й нагадуванням, що вони нині воюють і за те, аби у їхньому рідному домі пахло пирогами...

   Кожен бажаючий зможе посильно допомогти військовим, які зараз захищають незалежність та єдність нашої держави.

  Шановні  земляки ! Вкладіть трішки душі і  приділіть пару хвилин для написання декількох рядків підтримки хлопцям,їм зараз це дуже потрібно і важливо. Вони повинні знати,наскільки ми їх цінуємо,як на них сподіваємось, і що душею і серцем з ними.

    Ми закликаємо всіх небайдужих громадян  Арбузинщини  надавати допомогу  нашим солдатам,які борються за територіальну цілісність України.

     Друзі! Приєднуйтесь до збору допомоги   військовослужбовцям!

 

Сучасні технології популяризації знань, книги та інформації

 20 червня поточного року для бібліотечних працівників в Арбузинській центральній районній бібліотеці відбувся семінар–практикум«Сучасні технології популяризації знань, книги та інформації»

Перед присутніми виступили начальник відділу культури, національностей та релігій Арбузинської райдержадміністрації Валентина Петрівна Іваненко, директор Арбузинської ЦБС Світлана Михайлівна Долінська.

Фахівцями районної бібліотеки проведено консультацію «Практичний Інтернет для бібліотечних працівників», «Інноваційність у пропозиціях нових бібліотечних послуг», огляд сучасної художньої літератури.

Учасники заходу з цікавістю взяли участь в квест–грі«Бібліотечний меридіан», засіданні  круглого столу «Інноваційна практика професійної діяльності бібліотек Арбузинської ЦБС».

Заступник директора по роботі з дітьми Аліна Іванівна Бугай ознайомила присутніх з новою послугою районної бібліотеки для дітей «Замовляй письменника».

Для бібліотечних працівників були проведені практичні заняття щодо використання ресурсів Інтернет в обслуговуванні користувачів.

Фінальний конкурс WikiDay

13 червня 2014 року вперше в Інтернет – центрі Арбузинської центральної районної бібліотеки відбувся фінальний конкурс WikiDayв рамках проекту « Вікіпедія » програми « Бібліоміст ». Для участі в конкурсі було залучено 10 користувачів та працівників бібліотеки:

Титаренко Олександр Іванович;

Терлецька Наталя Володимирівна;

Давиденко Михайло Володимирович;

Севастьянова Ольга Миколаївна;

Севастьянов Роман Анатолійович;

Золотченко Людмила Анатоліївна;

Прокопенко Олена Миколаївна;

Поплавський Віталій Григорович;

Юдов Василь Михайлович;

Яжло Сергій Михайлович.

 Вони поділилися своїми знаннями про Арбузинський район Миколаївської області у всесвітньо відомій он-лайн енциклопедії шляхом створення вікі – статей на комп’ютерах, доступних для загального користування у бібліотеці. Учасникам конкурсу були надано чотири робочих станцій.  

Перед початком конкурсу для всіх учасників була зроблена презентація всесвітньої енциклопедії – « Вікіпедія ».

На передодні заходу було оформлено інфо – стенд « Арбузинщина: землі квітучої краса », де представлені друковані видання про  наш край:книги , періодичні видання,(місцева газета «Нове життя»), оголошення про проведення конкурсу WikiDay.

Проведено флеш – моб « WikiDay– це твій шанс » в якому прийняло участь понад 25 користувачів.

Мета флеш – мобу – зацікавити громаду для участі в конкурсі.   

В організаціях селища були розміщенні повідомлення про конкурс:

Шановні жителі Арбузинщини !

Арбузинська центральна районна бібліотека від імені програми « Бібліоміст » запрошує Вас до участі у WikiDay – фінальному конкурсі в рамках проекту « Вікіпедія », який буде проходити в Інтернет – центрі бібліотеки в онлайн – режимі. 13 червня 2014 року

WikiDay – це шанс поділитися з усім світом цікавою історією Арбузинщини, пам’ятками культури, визначними місцями, міфами, легендами, видатними людьми нашого краю.

За довідками звертатися за адресою: Арбузинська центральна районна бібліотека пров. Торговий, 17, смт. Арбузинка, тел. 3 – 10 – 30.

На сайті Арбузинської ЦБС та Арбузинської районної державної адміністрації для населення розміщено інформацію про умови та  проведення конкурсу WikiDay.

До Міжнародного дня захисту дітей

 

1 червня — Міжнародний день захисту дітей — найтепліший свято, яке тільки може бути. Початок літа, як початок життя, ідеально підходить для того, щоб знову і знову проявити любов до своєї дитини. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

З нагоди свята та в рамках відкриття літніх оздоровчих пришкільних таборів в бібліотеках Арбузинської ЦБС  спільно з навчально-виховними, клубними закладами району відбулися:

2 червня в районній бібліотеці для дітей проведено свято дитинства « Щоб дитина була щасливою ». На свято були запрошені вихованці літнього табору НВК « Пролісок ».

Бібліотекарі ознайомили присутніх з святкуванням в світі Міжнародного дня захисту дітей, а діти із задоволенням розповідали і зачитували свої дитячі права, але не забували розповісти і про свої обов’язки перед рідними, друзями, однокласниками.

Для учасників свята бібліотекарі підготували розважально – ігрову програму « Дитинство – країна книжкових забав і розваг ».

Юні артисти – Мороз Таня, Омельченко Даша, Пелипенко Іра та Ненько Дмитро, перевдягнушись в улюблених літературних та мультяшних героїв, разом з глядачами приймали участь в літературній вікторині, відгадували загадки, грали в ігри.

В читальному залі бібліотеки оформлено розгорнуту книжкову виставку творів популярних дитячих письменників « Книжковий парад для малят », яка викликала інтерес у дітей. Навіть шестирічні діти з цікавістю гортали сторінки книжок про Вінні – Пуха, Айболита, героїв Простоквашино та інші. То ж з цікавою книгою почалося літо для юних читачів селища.

Наприкінці свята всі присутні створили « ланцюжок єднання » з яскравих кольорових стрічок, хустинок, пасків, бейсболок та навіть шкарпетки були задіяні, так командам хотілось перемогти.

На протязі свята звучала весела музика та пісні у виконанні Т. Подгородецької, Л. Тищенко, Р. Артюх та О. Петренка.

В усіх присутніх на цьому заході залишиться приємне світле враження від Свята дитинства, багато емоцій від змагання та спілкування, та і просто від цього теплого сонячного дня.

Такі заходи збагачують, розвивають душевні, інтелектуальні сили дітей, спонукають до читання. Чим більше читаєш – тим більше знаєш.

Дитинство – це чудова пора сподівань на прекрасне життя, та здійснення мрій, перші казки, вірші. З книгою кожен мандрує в минуле й майбутнє. Під час свята, яке продовжилось вже для користувачів в Інтернет – центрі, діти переглядали мультфільми, користувалися послугами Інтернету, проводили голосні читання, віртуально мандрували Україною, грали в літературну лавочку « Книга по колу », під час якої кожен розповідав про свою улюблену книгу. Найменші залюбки погралися у веселу гру « Чарівна скринька », відгадуючи героїв відомих казок. Діти старшого віку позмагалися у конкурсі « Інтелектуальне перехрестя », демонструючи свою обізнаність у різних галузях знань. Цікавою і пізнавальною була експрес – інформація « Знай свої права, дитино ».

Діти були досить активними і залишилися дуже задоволені. Ми сподіваємося, що дітвора отримала заряд бадьорості, позитивної енергії, та отримала багато нової, цікавої інформації про книги, які можна прочитати, завітавши до районної бібліотеки для дітей.

2 червня спільними  зусиллями Агрономійської  ЗОШ,  Будинку культури та сільської бібліотеки для вихованців літнього оздоровчого табору «Веселка»  було проведено свято миру «Щаслива країна дитинства». Для дітей звучали вірші про літо, канікули,  діти грали в різноманітні фольклорні ігри: «Подоляночка», «Струмочок», співали пісні та танцювали.Бібліотекарем Стрільцовою Ольгою Олександрівною   проведено гру в дружньому колі «Відгадай – ка»: діти розгадували загадки, згадували прислів’я та приказки про мир, дружбу, злагоду в родині. А наприкінці свята відбулася довгоочікувана дитяча дискотека.

3 червня у Воєводській  бібліотеці відбулося свято « Щоб дитина була щаслива ». До бібліотеки завітали  вихованці  літнього оздоровчого  табору відпочинку «Дзвіночок ». Діти подивилися інсценізацію казки «Колосок», взяли участь у конкурсно – ігровій програмі «Розпочались канікули – нам сумувати ніколи».

5 червня до Семенівської сільської бібліотекизавітали діти  літнього оздоровчого табору « Веселка ». У прекрасний світ природи поринули вони  під час екологічної подорожі «З природою живу у дружбі». Діти відгадували загадки та впізнавали рослини за описом, згадували вірші та легенди про природу та рослини. Із задоволенням читачі переглядали книжкову викладку «У зеленому царстві » та переглянули відеофільм « Гранітно – степове Побужжя ». Присутні пізнали багато нового та відкрили неймовірні факти про дивовижний світ природи рідного краю.

Також в бібліотеках району проведено: дитячий марафон « Дітям світу – сонце, квіти, мир » ( Кавунівська б/ф ), розважальна програма « Скільки сонця, скільки світла нам дарує « красне » літо » ( Благодатненська б/ф ), свято – конкурс « Ось і літо прийшло » ( Новокрасненська б/ф ), розважальна програма « Скільки у сонця  промінців... » ( Семенівська б/ф ).

Для шанувальників казок проведена низка різноманітних дозвіллєвих розважальних заходів: розважальна програма « Країна дитинства – країна Казкова » ( Новоселівська б/ф ), конкурс інсценованої казки « Моя казка » ( Садівська б/ф ), казковий КВК « Поринь в казку – це ж бо так цікаво ! » ( Новоселівська б/ф ), казковий ярмарок « Чарівний світ казок » ( Агрономійська б/ф ), віртуальна мандрівка « Країна добрих казок » ( до 385-річчя з дня народження Ш. Перро ) ( Кавунівська б/ф ).

Центри вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської районної бібліотеки для дітей, Семенівської, Садівської, Кавунівської бібліотек – філій пропонують юним користувачам перегляди відеофільмів, мультиків, спілкування з однолітками та друзями, багато цікавої та корисної інформації  через мережу Інтернет: Інтернет – екскурсія « Інтернет – Що ? Де ? Коли ? » ( Арбузинська РДБ ), слайд – презентація « Інтернет – це легко і просто » ( Садівська б/ф ), казкова відео – мультляндія « Країна добрих казок » ( до 385 -  річчя з дня народження Ш. Перро ) ( Кавунівська б/ф ).

В рамках Тижня права в бібліотечних закладах району проходять заходи з підвищення правової культури учнів:

11 червня, до 18 річниці прийняття Конституції, в районній бібліотеці для дітей для таборян  ЗОШ  № 1 та № 2  відбулась  правова панорама « Конституція – оберіг нашої держави » за участю головного спеціаліста районного управління юстиції К. Деменко. Бібліотекарі мали за мету розкрити  природу, основні  риси та  характер  правової  держави, як  держави  пріоритету  прав  і  свобод людини,  любові, поваги до  України  і  її  символіки,  до  працелюбного  народу, віковічних  традицій та звичаїв, виховуванні патріотичних почуттів. Розвивати прагнення до самовдосконалення, переконання, що  від  наших  дій  залежить доля  не  тільки  кожного  з  нас , а  й  цілої  країни. На протязі свята звучали пісні про Україну  у виконанні працівників районного Будинку культури: « Музика рідного краю », « Лише у нас на Україні », « Пісня батьківська »,  « Є на світі одна країна », « Ми українці ». « У  світі  є  закон  один:  Людина – це Громадянин » - таку інформаційну  добірку  запропонували  бібліотекарі обговорити  нашим відвідувачам.

Проблеми необізнаності учнів у сучасному житті, незнання і невиконання норм поведінки у суспільстві, неетична поведінка серед однолітків наштовхнула бібліотекарів на думку в ігровій формі показати дітям деякі з правопорушень і проаналізувати їх, адже ще з дитинства необхідно виховувати в людині справжнього громадянина, який знає, поважає і виконує закони.

І вже 12 червня ми запросили на «Правову  абетку» малюків. З ними ми провели рольову гру «Правопорушення серед казкових героїв». За допомогою конкретних життєвих ситуацій та на прикладі знайомих казок: "Червоний Капелюшок", "Колобок", "Вовк і семеро козенят" бібліотекарі навчили дітей розуміти і знати, що є такі права, як право на життя, право на ім'я, право на дозвілля, право на харчування, право на захист від фізичного насильства та ін.

Діти виступили  як справжні захисники своїх прав і прав казкових героїв. Така нетрадиційна форма подання правових знань зацікавила дітей, в ігровій невимушеній ситуації ознайомила їх з можливими правопорушеннями, яких вони повинні уникати у повсякденному житті та наслідками при здійсненні цих правопорушень.  Діти вважають, що право існує для того, щоб всі жили в мирі, добрі і завжди виборювали свої справедливі інтереси - і це дуже добре! З цієї тематики в бібліотеці оформлена книжкова виставка   "Знай та поважай Закон".

Наприкінці заходу для всіх бажаючих проведено майстер – клас по виготовленню «квітки бажань». На вирізаних з паперу пелюстках діти вписували свої найпотаємніші бажання, серед яких були: прагнення миру в Україні, право на навчання, відпочинок, безкоштовну віртуальну інформацію.

Зараз ми всі, і дорослі і діти, прагнемо миру, єдності України, зупинення бойових дій на сході країни. І тому 13 червня вихованці  літніх оздоровчих таборів шкіл селища прийняли участь у флешмобі «Ми, діти України – за  мир!», організованому працівниками  районної бібліотеки для дітей. Висловлюючи своє прагнення щасливого дитинства без війн, діти тримали в руках книги про Україну, гасла  «Діти України – за мир!», «Україна – це наш дім!» На підтримку миру і злагоди в Україні діти випустили в небо голубів. Учасниками заходу стали живі птахи – голуби, яких люди ще з давніх часів вважають символом миру,  згоди і єднання. 

 

« Нові зустрічі на бібліотечному Олімпі »

« Нові зустрічі на бібліотечному Олімпі » – таку назву мав звіт перед громадою Арбузинської міської бібліотеки – філії, який відбувся 30 травня поточного року.

Присутні заходу – користувачі бібліотеки, слухачі Університету третього віку, члени районного літературного об’єднання « ДАР » В.Г. Поплавський та Н.М. Ткаченко, місцева поетеса С. Лапчук, працівники центральної районної бібліотеки, меценат К.В. Кондратенко, який подарував бібліотеці духовну літературу, жителі мікрорайону.

Бібліотекар Арбузинської бібліотеки – філії Л.О. Гридіна ознайомила присутніх з роботою бібліотеки в 2013 році, цікавими заходами, з партнерами, які завжди допомагають бібліотеці в роботі.

Цікавими на святі були зустрічі з різними творчими людьми, які розповіли про своє ставлення до книги, до бібліотеки, про значення книги в житті людини. У виконанні гостей звучали вірші, гуморески, привітання. Родзинкою свята була мультимедійна презентація К.В. Кондратенко « Біблія – книга життя ».

У царстві мудрості, історії і тиші

 29 травня в Арбузинській районній бібліотеці відбувся звіт перед громадою «Дім,де зібрано мудрість віків». На заході були присутні представники влади, партнери бібліотеки,артисти районного Будинку культури,  постійні читачі, працівники  сільських бібліотек району, кореспондент районної газети «Нове життя», Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві,діти та вчителі ЗОШ №2, НВК «Пролісок»,студенти Аграрного ліцею.

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Адже недаремно у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі». Одна маса знань ще не робить людину щасливою і мудрою, не рятує від самоти, людині потрібна людина.

Упродовж 2013 року працівники Арбузинської районної бібліотеки для дорослих та районної бібліотеки для дітей працювали над виконанням важливої місії – позитивно впливати на культурний та духовний рівні формування особистості.

У центрі уваги учасників заходу був презентаційний фільм–звіт, до якого увійшли найбільш цікаві й яскраві події з життя центральної районної бібліотеки та районної бібліотеки для дітей: масові заходи, соціокультурні проекти, засідання клубів, акції. Увазі гостей було запропоновано перегляд книжкових і періодичних видань.

Бібліотека – добрийчарівник, до якого приходять ледь навчившись читати, тамуючи хвилювання, просять « записати ». В цей день прийшли привітати діти від читацького активу районної бібліотеки для дітей,  щоб привітати всіх читачів та бібліотечних працівників.

Прозвучали слова привітання головного спеціаліста районного відділу культури,національностей та релігій О.Л.Лозіцької, яка даючи оцінку минулого  року, відзначила, що рік був творчо насиченим, багатим на вдалі бібліотечні та іміджеві заходи.

На наше  свято завітала Н. А. Солдатова,корифей бібліотечної справи,постійний читач, яка привітала всіх присутніх, висловила щирі слова подяки працівникам бібліотеки і побажала творчих злетів та вдячних користувачів.

І, звичайно, бібліотека не може існувати без читачів. Вони дуже різні, наші самі головні і самі строгі судді. Протягом року до нашої бібліотеки приходили читачі, які по-справжньому люблять читання і в століття комп'ютерних технологій зберігають вірність книзі. Ми дуже дорожимо цими читачами.

Церемонію нагородження читачів бібліотеки, визнаних кращими у різних читацьких номінаціях, було проведено заступником директора Арбузинської ЦБС А.І.Бугай. Самих найкращих, найактивніших, найчитаючих користувачів бібліотеки відзначено подяками.

Переможцями  номінації «Інтернет – активнийкористувач» –  стали: Семіна Олександр, СамойленкоІван, Сідень Костя, Ненько  Вова;

В номінації «Найактивніші і творчі читачі центральної районної бібліотеки» стали: Ненько Дмитро і Полянська Настя,Ткаченко Надія Миколаївна і Набожинська Людмила Цезарівна,Париляк Зінаїда Іванівна і Солдатова Наталія Анатоліївна.

Номінація «Таланти Арбузинщини». Їх об’єднує любов до книги, бажання бути ерудованими і цікавими людьми. Фантазія, творче натхнення, талант – все це  вони черпають із книг та Інтернет сайтів.  Люди неординарні, захоплені – ОлександраВолодимирівна Рябуха і КатеринаОнищенко. Дійсно, всіх зачарувала виставка декоративно– ужитковогомистецтва « Чарує душу краса рукотворна », на якій представлені неперевершені роботи наших читачів.

Ви гордість нашої книгозбірні!

Сьогодні Арбузинська бібліотека уміло координує свою роботу з навчальними закладами, установами культури та з представниками творчих кіл селища і органів самоврядування. Службою у справах дітей, Будинком дитячої творчості, районним управлінням Центру зайнятості населення та громадськими організаціями.

Ми з впевненістю можемо стверджувати, що наша робота пробуджує в ваших душах і серцях  любов до книги, до знань, жагу до прекрасного. І в цьому велика заслуга її величності Книги.

Шановні наші читачі, ми завжди з радістю чекаємо на вас !

Не оминайте наш поріг,

Беріть скарби нетлінні в руки.

Нема прекрасніших доріг,

Ніж в цей вселюдський храм науки.

 Звітний концерт Арбузинської дитячої музичної школи

28 травня 2014 року в приміщенні Арбузинської дитячої музичної школи відбувся звітний концерт учнів та викладачів позашкільного навчального закладу « Арбузинська дитяча музична школа ».

Ось уже 47 років цей заклад дійсно являється храмом естетичного виховання підростаючого покоління. Має два відділення: музичне та хореографічне. Працює в школі 11 викладачів, які є справжніми професіоналами і фанатами своєї справи.

Навчається в дитячій музичній школі 121 учень. Вихованці нашої музичної школи цього року є учасниками та переможцями обласних, районного, зонального конкурсів. А найбільшою нагородою для педагогів, звичайно, є успіхи їхніх вихованців.

Концертна програма була представлена учнями та викладачами школи.

Глядачі мали змогу насолоджуватися інструментальною грою наших вихованців на таких інструментах, як баян, фортепіано, гітара, духові інструменти. Також були представленні вокальні номери  учнями класу сольного співу.

Поряд із сольними виступами в концерті брали участь і колективи, як учнівські, так і викладацькі. Це – дитячий вокальний ансамбль ( викладач Плотнікова Я.В. ),  ансамбль духових інструментів ( викладач Заблоцький А.П. ), інструментальний ансамбль викладачів ( керівник Шарата В.А. ), ансамбль баяністів ( викладач Шарата В.А. ).

Хореографічне відділення ( викладач Батрак А.М. ) було представлено « Українським танцем » та « Полькою » .

Викладачі школи Батрак А.М., Шарата В.А., Косарєва Н.А., Заблоцький А.П., Плотніков Л.А. були нагороджені грамотами відділу культури, національностей та релігій Арбузинської райдержадміністрації  за вагомий особистий внесок у естетичне виховання підростаючого покоління та активну культурно-просвітницьку діяльність.

Директор музичної школи Плотнікова Я.В. нагородила найактивніших учнів грамотами, вручила Свідоцтва про позашкільну освіту 7 випускникам закладу.

Концерт пройшов на професійному рівні, за що глядачі віддячували за кожний виконаний номер щирими оплесками.

Бібліотеки звіт – натхнення зліт

22 травня в Садівській бібліотеці відбувся звіт перед населенням. Були запрошені представники місцевої влади, депутати, громадський актив села. Завідуюча сільською бібліотекою Золотченко Людмила Анатоліївна  розповіла про роботу бібліотеки за звітний період,  співпрацю з місцевими органами самоврядування, Садівською загальноосвітньою школою, Будинком культури. На зустрічі виступила секретар Садівської сільської ради Кущева Т.А., відзначивши, що завдяки творчому натхненню, сумлінній і відданій бібліотечній справі Золотченко Людмили, бібліотека на селі є інформаційним, культурним і освітнім центром громади. 

 Грамотами та подарунками відзначено активних читачів бібліотеки: Завійську Тетяну Павлівну та Павлик Миколу Федоровича.

З літературною композицією « Вдивляється тарас у душу України » присвячену 200-річчю Т.Г.Шевченка,  виступили члени гуртка  « Літературне краєзнавство ». Чудові пісні подарував присутнім дитячий ансамбль "Вишеньки". Щоб розважити гостей свята, було запропоновано гумористичну вікторину.

« Ні твоїх слів, ні твоїх дум не забути, Тарасе ! »

22 травня – важлива дата для кожного патріота України. У цей день прах Тараса Григоровича Шевченка, згідно з його «Заповітом», було перепоховано на Чернечій горі біля Канева. Тож, з нагоди 153 – річчя перепоховання, у Костянтинівській міській бібліотеці відбувся літературний вечір « Ні твоїх слів, ні твоїх дум не забути, Тарасе ! ».

Присутніми на заході були учні 7 класу. Діти ще раз згадували твори Великого Кобзаря, біографічні сторінки життя поета, читали його твори.

Анжела Конопліцька та Альона Мороховець презентували свої роботи – вишиті ниткою та бісером картини Кобзаря. Зі слів дівчат: « Нас надихнула така визначна дата, як 200 – річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, тому ми вирішили зробити ці роботи та подарувати їх нашій міській бібліотеці, щоб кожен користувач, дивлячись на них, пишався, що вони є синами й доньками такого великого митця, якого знають у всьому світі ».

Звіт перед громадою « Бібліотека – день за днем »

21 травня в актовій залі Іванівської сільської ради відбувся звіт перед громадою Іванівської бібліотеки – філії. На заході були присутні: Іванівський сільський голова Нуца В.П., працівники та депутати сільської ради, учні 10 – 11 класів Іванівської ЗОШ І – ІІІ ст. , представники громада села.

Насамперед присутні ознайомилися з виставкою робіт місцевих рукодільниць « Світ талантів – цвіт нації » та вернісажем світлин кращих заходів Іванівської бібліотеки « Бібліомиті – 2013 ».

Бібліотекар Козинець Ірина Зінов'ївна ознайомила присутніх  з діяльністю бібліотеки за 2013 рік та розповіла про плани на майбутнє. Сільський голова Нуца В.П. відмітив плідну роботу бібліотекаря у вихованні підростаючого покоління та залученні дітей до читання, а також активну участь в громадському житті села.

Грамотами за активну участь в діяльності бібліотеки були нагороджені найактивніші читачі: Марушевська Л., Дмитрик К., Батрак А., Фільченко К.

В рамках звіту проведено вечір « А над світом українська вишивка цвіте », на який були запрошені вишивальниці села: Деменко Н.В., Сіваченко О.В., Ягніченко С.А., Демиденко З.С., Мусійовська І.О., Рибак С.М. Ведучі вечора Марушевська Л. та Дмитрик К. запросили присутніх поринути у світ розмаїтості української вишивки, ознайомили з її символами та оберегами.  Майстрині розповіли про своє улюблене хобі, техніку вишивки. Цікаво було почути розповідь вчителя – пенсіонера Демиденко З.С. про  дитячі роки та джерела натхнення для своїх вишивок.

Таночками, піснями, гуморесками веселили усіх друзі бібліотеки. З домашньої бібліотеки Гончарової Т.М. бібліотека отримала в подарунок 7 книг.

Бібліотека звітує

19 травня звітувала перед громадою Агрономійська сільська бібліотека – філія Арбузинської ЦБС. В цей день до бібліотеки завітали члени любительського об'єднання « Берегиня » та слухачі Університету третього віку зі своїм керівником Бурлею О.О. Бібліотекар Стрільцова Ольга Олександрівна розповіла, за якими програмами працювала бібліотека в 2013 році, які масові заходи проводилися в бібліотеці, подякувала за співпрацю партнерам бібліотеки, відзначила найактивніших відвідувачів і учасників масових бібліотечних заходів. Для присутніх був проведений літературний вечір « Україна – європейська держава ». Працівники сільського Будинку культури Копайгородська Галина та Сторожук Марина порадували музичними номерами. Аматори сцени Поза Г.Ф, Цибуля В.Й. співали пісень, розповідали гуморески, а голова любительського об'єднання « Берегиня » Шудра З.В. та голова організації ветеранів війни та праці Форостяний Г.В. подякували за цікаву зустріч та зазначили, що сільська бібліотека є культурно – освітнім та інформаційним центром на селі.

« Знову відкриваємо Кобзаря ».

Великі поети – вічні супутники свого народу і цілого людства. Таким вірним і благородним супутником на дорогах століть став для України її гордість та слава – Т.Г. Шевченко. 14 травня у Воєводській бібліотеці відбувся вечір поезії « Знову відкриваємо Кобзаря » для  учнів 5-7 класів. Діти  читали твори  Кобзаря, розгадували кросворд  по творчості поета . До уваги присутніх представлена книжкова виставка « Великий син великого народу ».

 До Дня Європи

Європа – наш спільний дім,

Європа – колиска усіх країн!

Шляхом єдиним прямуй до мети, 

Європа – це дім, де живем я і ти!

День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу   9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 р.

16 травня  Арбузинською центральною  районною бібліотекою для учнів ліцею проведено вечір «Євроінтеграція: крок за кроком», також на захід були запрошені  заступник голови Арбузинської РДА Постовик Л.В. та начальник відділу культури, національностей та релігій РДА Іваненко В.П.

Учні аграрного ліцею дізналися  про історію свята,  традиції та звичаї країн Євросоюзу,  звернена увага на країни, які входять до нього. Цікаво пройшла вікторина «Що ти знаєш про Євросоюз». Активну участь  прийняли  присутні  в континентальній грі –подорожі «Європа без кордонів». Захід супроводжувався музичними виступами працівників Арбузинського  РБК.

До уваги присутніх  оформлена книжкова виставка « Пізнай світ Європи».

Вікторина « Чи знаєте Ви Європу ? » 

До Дня Європи Арбузинська районна бібліотека для дітей 16 травня для користувачів Інтернет–Центрупровела вікторину « Чи знаєте Ви Європу? »

Бібліотекарі мали за мету ознайомити дітей з країнами Європи, сформувати розуміння єдиного Європейського простору (економічного, географічного, культурного, політичного) та ролі в ньому України.

Учні 6–8класів показали добрі знання з географії, історії, культурної спадщини європейських країн.

Також для учасників вікторини оформлено книжкову виставку « Європейські письменники – дітям », адже книга завжди була і буде мудрістю людства, літописом цивілізації, вона увічнює діяння людей, дає нащадкам знання та художній досвід попередніх поколінь.

До міжнародного дня сім’ї

Cім’я, родина і Батьківщина – це єдині поняття. В Україні говорять: « Без сім‘ї немає щастя на землі ». Людина до глибокої старості пов’язана з тією сім’єю, з якої вона вийшла, і все життя  пов’язана із  землею, де вона народилася, зросла…

В Арбузинській районній бібліотеці для дітей 15 травня відбулося родинне свято: « З родини йде в життя людина», на яке були запрошені родина Сидоренків Марини та Дмитрика, Барабан Ліза з бабусею Лілією Дмитрівною та користувачі Інтернет–Центру.

Кожна із сімей розповіла про себе, представила свої родинні традиції, звичаї, пригадали  колискові пісні, які мами співали малечі в дитинстві. Із задоволенням родини прийняли участь у конкурсах: « Вгадай дитину по ручках », « Сімейний бюджет », « Улюблена українська страва ». А для глядачів проведено конкурс ерудитів. В читальній залі  було оформлено книжкову виставку «Зазирніть у матусині очі», де бажаючі мали змогу познайомитися з літературою по сімейному вихованню, родинні цінності, прочитати оповідання, вірші про найріднішу в світі людину– маму.

У виконані працівників РБК Олександра Петренка та Владислави Онищенко були виконані  пісні « Снится сон» та « Де ще є така земля».

Парад Європейських країн

 Жодна людина не в змозі одночасно відвідати всі країни Європи. І в цьому нам допомогла  послуга Інтернет. З нагоди дня Європи 15 травня в Кавунівській бібліотеці–філіївідбулася Інтернет–подорождо країн Європи «Парад Європейських країн». На захід  до бібліотеки були запрошені  діти різного віку. Учні розширили знання про культуру, історію, традиції різних народів європейських країн. Також було проведено конкурс малюнків « Малюємо Європу». Через малюнки діти висловили свої враження про Європейський Союз та відношення до Європи. На фото малюнки Артюх Лізи, Калашніковї Поліни, Кулинко Артура.

« Україна та Європа – сім’я велика й нова »

З метою розширення кругозору дітей, виховання, поваги до культури народів Європи та з нагоди Дня Європи 15.05.2014 року у Костянтинівській міській б/ф з учнями 7 класу, кількістю 12 дітей, проведений тематичний вечір « Україна та Європа – сім’я велика й нова ».

У ході заходу розповідалось про історію святкування Дня Європи та провівся конкурс ерудитів по розділам « Знамениті річки країн Європи », « Чим знаменита країна в світі ? », « Гроші країн Європи », « Столиці », де діти проявили себе дуже розумними та кмітливими.

Найактивнішими були Конопліцька Анжела, Пишеніна Тамара і Юфрос – Козинець Офелія.

До уваги присутніх була розгорнута книжкова викладка, на якій розміщені енциклопедичні видання « Атлас світу », « Ілюстрований атлас світу для школярів »,  « Все про країни та народи », « Світ на долоні » та карти України та Європи, які стали допоміжним матеріалом у цьому заході.

 День Перемоги

9 травня 2014 року в селищі Арбузинка відбулися заходи присвячені 69річниці від дня Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками.

Розпочалося свято з параду та ретрансляції про трудові колективи.

Мітинг було відкрито внесенням прапора Перемоги. На чільному місці знаходився рушник « Єднання », який був вишитий майстринями Арбузинського району, розпочатий в 2013 році на День Незалежності України.

Зі святом всіх присутніх привітали перший заступник голови районної державної адміністрації, виконуючого вповноваження голови РДА Неграй В.А., голова районної ради Захарченко В.А., голова ветеранів війни та праці Алефіренко Р.Я., виконуюча вповноваження селищного голови Рожко Ю.Б.

Музично-літературну композицію було представлено працівниками відділу культури, національностей та релігій. Також виступ від молоді представлено учнями ЗОШ II III ступенів № 2. Завершено мітинг покладанням квітів та пам’ятним залпом.

По закінченню мітинга відбулася традиційна польова кухня для всіх бажаючих. Під час польової кухні прозвучав тематичний концерт приготовлений працівниками культури.

 « Війна відгриміла та пам'ять жива »

 Щороку 9 травня ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941 – 1945 рр., не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами. Можна  по – різному ставитися до Великої Вітчизняної війни, по різному її називати, але ж хіба можна забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя майбутніх поколінь.

Такими словами було розпочато у Новоселівській бібліотеці – філії годину пам’яті « Війна відгриміла та пам'ять жива » для учнів 4 – 7 класів. Бібліотекар розповіла присутнім про  ті страшні воєнні роки, про  героїв, хто не задумуючись віддав своє життя в ім’я щасливого майбутнього. Була оформлена книжкова викладка « Ніхто не забутий, ніщо не забуто ». Кожен із присутніх мав можливість згадати і розповісти про героїчні подвиги своїх предків ( дідів, прадідів ).

Діти з любов’ю та повагою постали перед пам’яттю загиблих воїнів – захисників нашої Вітчизни.

 « Нарешті знищена війна весняним громом Перемоги »

Встеляйте квітками дороги,

Вже проліски цвітуть, розмай.

В цей день незабутній ми квіти

Кидаймо під ноги бійцям,

Що мир несли в наш край.

Перемога! Тече ріка часу… Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю історію війні 1941–1945років. Рідіють ряди ветеранів, але не зникає з пам’яті людської, не йде у забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу.

В Арбузинській районній бібліотеці для дітей 7 травня відбулася акція «Пам’ятати, щоб жити», присвячена 69-й річниці Перемоги та вшануванню пам’яті ветеранів Великої Вітчизняної війни.

В акції  прийняли участь учні молодших класів НВК « Пролісок ». Бібліотекарі розповіли дітям про основні події війни 1941–1945років, які привели до Великої Перемоги над фашистськими загарбниками. Користувачі бібліотеки переглянули уривки з документальних фільмів «Роки Великої Вітчизняної війни», « Безсмертний гарнізон».

А ще в цей день майбутнім захисникам Вітчизни пощастило поспілкуватися по Skype з живим свідком подій тих полум’яних літ – ЄвгеномГригоровичем Козаковим – ветераном Великої Вітчизняної війни, учасником партизанського опору. Бібліотекарі познайомили з біографією нашого славного земляка. Учасник бойових дій поділився своїми спогадами про воєнні роки.   Війна залишила в його пам'яті тисячі героїчних сторінок. Пройшовши такі страшні жахіття, Євген Григорович залишився чуйною, доброю людиною.

Міцного здоров᾽я Вам, ветерани, бадьорості духу, довгих років активного життя, тепла людських стосунків та мирного неба над головою!

В читальному залі бібліотеки оформлено книжково – ілюстративну виставку «Нарешті знищена війна весняним громом Перемоги».

По закінченню заходу  учні поклали квіти до Меморіалу загиблих воїнів.

 « Перші ластівки »

1 Травня 2014 року на центральній площі відбувся районний конкурс дитячої творчості « Перші ластівки », в якому прийняли участь конкурсанти із смт. Арбузинка, с. Полянка, с. Семенівка, с. Іванівка, с. Панкратово, с. Новоселівка, с. Агрономія, с. Новокрасново, с. Садове, с. Любоіванівка. Розпочався конкурс художніми номерами підготовленими Арбузинським РБК,  солістами О. Петренко, Л. Тищенко та дитячим ансамблем ложкарів.

В конкурсі прийняли участь 22 учасники. Переможців нагороджено грамотами відділу культури, національностей та релігій. 

Перше місце посіли Онищенко Владислава смт. Арбузинка та Діку Карина с. Семенівка.

Оцінювала учасників конкурсна комісія, членами якої були: директор дитячої музичної школи Плотнікова Я.В., педагог – організатор ЗОШ І – ІІ ступенів № 2 Сопінська А.В., методист методичного центру відділу освіти, молоді та спорту Лаврик Л.І., зав. відділом обслуговування районної дитячої бібліотеки Середенко А.В.

 Звіт перед громадою « Бібліотека – день за днем »

 30 квітня в приміщенні Семенівської сільської бібліотеки відбувся звіт Семенівської та Остапівської бібліотек–філійперед громадою сіл. На захід були запрошені Семенівський сільський голова Герасименко І.Д., найактивніший читач – Мицик Т.І., жителі сіл та учні Семенівської ЗОШ.

Спочатку бібліотекарі  ознайомили гостей з історією бібліотек, розповіли про проведену роботу за 2013 р., послуги Центру вільного доступу до Інтернету Семенівської бібліотеки, акцентували увагу присутніх на основних ювілейних заходах 2014 року.

Активні користувачі бібліотеки Кристофоль Ольга Іванівна та Іщенко Леонід Іванович – з розумінням поставилися до проблем книгозбірень і подарували  нові книги.

Ірина Дем‘янівна побажала бібліотекам нових користувачів, гарних книжок, наснаги і творчого духу в подальшому просуванні читання. В свою чергу завідуюча Семенівською бібліотекою  Подковиріна Ж.В. висловила слова вдячності сільському голові за підтримку і порозуміння місцевою владою  значимості місця сільської бібліотеки в житті громади.

По закінченні заходу гості заходу взяли участь у розважальному КВК, а молодь організувала  флешмоб « Читаймо з нами! »

 Чорна біль України

 Чорнобиль – найчорніша з поміж дат. Вшановувати ліквідаторів у стінах бібліотеки вже стало традицією, адже вони рятували інших, боролися з невидимим ворогом, ціною власного життя і здоров'я виконуючи громадянський обо'язок перед державою.

До дня пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС районна бібліотека для дітей 25 квітня для молодших користувачів провела вечір – реквієм « Полин – сльозою омивається душа », також підготовлений перегляд літератури: «Пропустити Чорнобиль крізь серце» для учнів 5–9класів.  Читачі познайомились з книгами, що розповідають про найбільшу техно – екологічну катастрофу XX  століття, про людей, що рятували Україну і світ, про наслідки Чорнобильської аварії сьогодні, коли минуло 28 років.

Відкритою раною нашої землі є сьогодні Чорнобиль. Це слово кожен сприймає з острахом та упередженням. Чорнобиль – це відірваний від України край Батьківщини, це зона національної трагедії, пам’ятаймо про це!

Перед очима користувачів Інтернет – центру пройшли незабутні кадри документальних фільмів «Час Чорнобиля», «Шок», «Евакуація», «Чорнобиль», «Фукусима».

На вечорі лунали вірші Л. Костенко «Страшний калейдоскоп», І. Драча «Солдатська мадонна», В.Задворного «Героям Чорнобиля», А.Багряної «Малиновий дзвін». В повній тиші був зачитаний останній лист пожежника Володимира Правика з московської лікарні до своїх рідних.

Все дійство супроводжували музичні твори Моцарта, Баха, пролунали голоси видатних українських співаків Ніни Матвієнко та Тараса Петриненка. Була викладена повна хронологія подій під час катастрофи, проаналізовані причини і наслідки найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, поставлені питання майбутнього ядерної енергетики. Композиція завершилась піснею «Молитва за Україну» у виконанні  Оксани Білозір та хвилиною мовчання за загиблими земляками.

 Церковні дзвони, мов весна, Великий день до нас приносять !

 Разом із  пробудженням  природи від зимового сну в Україні починається весняний цикл народних свят. На цей період припадає одне з найбільших після Різдва християнських свят – Великдень, початки якого сягають в Х століття. Це світле й радісне свято Воскресіння Сина Божого – Ісуса Христа. Не обійшла своєю увагою цей день і районна бібліотека для дітей, провівши 17 квітня зустріч зі священиком Андрієм Клименком  « Мир хай буде вам сьогодні, бо це свято Великоднє », провівшийого напередодні великого свята Пасхи.

Діти 3 – А класу НВК « Пролісок » з цікавістю слухали розповідь бібліотекарів про підготовку до святкування світлого празника Воскресіння Христового, про  символ вічності людського життя – Пасху.

Отець Андрій розповів читачам про історію виникнення свята Великодня, про Вербну неділю. Запам’яталась  дітям інформація про останній тиждень перед Великоднем, який називають Великим, або Страсним – тиждень особливо сурового посту та молитов.У завершенні Отець Андрій відповів на всі запитання читачів та подарував діткам ікони.

Звучали легенди та вірші про Ісуса Христа. На святі була оформлена виставка дитячих малюнків « Веселково на Великдень сонце виграває ».

Під час  Великодніх свят в читальній залі РДБ  презентувалася книжкова виставка « Світле свято Великодня », на якій було представлено видання, що висвітлюють національні   особливості Великодніх свят, а також традиції, звичаї святкування та пов’язані з ними символічні дійства. Зокрема, цікавим є розділ « Чудо писанки ». Окрему тематичну полицю займають матеріали про приготування святкових страв та формування великоднього кошика.

Був проведений майстер – клас по виготовленню писанок, дряпинок, мальованок. Діти навчилися виготовляти «мармурові» писанки. Школярі дізнались про великодні традиції, характер орнаментів на писанках різних регіонів України, тлумачення  значення символів, які використовували наші предки у розписуванні великодніх яєць.

Діти  з цікавістю  поставились до майстер – класу та збагатили  свої знання про народні традиції святкування Великодня та особливості розпису писанок, спробували самотужки розписати писанки. Писанки, які творили дитячі руки, хай і паперові, але оригінальні й неповторні, адже маленькі майстри вкладали у них свою світлу душу.

Не залишились байдужими користувачі Інтернет – центру від відео – перегляду документального фільму про життя Ісуса, переглянули мультфільм « Чарівне яйце ».

Захід пройшов у теплій, святковій атмосфері. Певно у цьому слід знаходити ключову особливість народознавчих та релігійних свят, які згуртовують ,духовно та культурно розвивають дітей, щоб панували у їхніх серцях тільки любов і душевний спокій.Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу.

Великодня радість, Великодній настрій!

Побажання чисті, світлі та прекрасні:

Затишку в домівці і тепла в родині,

де усі здорові та усі щасливі.

Це величне свято споконвіку символізувало перемогу над силами темряви і зла, уособлювало примирення і прощення. Воно нагадує нам про любов і милосердя, страждання і біль, одвічні людські цінності.

Великдень… найсвітліше, найбільш шановане в народі свято.17 квітня 2014 року в Кавунівській бібліотеці–філіївідбулась зустріч із священиком ієреєм Андрієм.Слухачами і учасниками заходу стали учні Кавунівської ЗОШ та дорослі користувачі бібліотеки. Присутні з цікавістю слухали розповідь про життя Ісуса Христа, про підготовку до святкування величного празника Воскресіння Христового. Священик подарував дітям іконки та хрестики. Бібліотекар ознайомила користувачів з книжковою виставкою: «Великдень – духовна радість для сердець». Після зустрічі для всіх бажаючих був проведений майстер–класс « Ось тобі яєчко, його ти розмалюй і мамі подаруй ».

Для кожного читача було підготовлено особисте робоче місце і все, що потрібно для роботи. Під час майстер – класудіти ознайомились з історією виникнення писанкарства, традиціями, символікою та образами, регіональними особливостями розпису. Дізналися про символіку малюнків та фарб різних регіонів України. Також дізнались, про вшанування української писанки в пам`ятниках, музеях, ювелірних виробах та предметах декору.

Серед учасників заходу переможцем  стала Іванець Христина, яка отримала подарунок за найкращу писанку.   

Яєчко розмальоване, барвисте,

Ним тішиться і старець, і дитя.

Творіння людських рук святе і чисте  -

Маленький символ нашого життя.

 Від книги – до книги, від серця – до серця

Книга – казкова лампа,

що дарує людині світло

на далеких і темних дорогах життя.

М. Стельмах

З 1 по 8 квітня в бібліотеках Арбузинської ЦБС пройшов Всеукраїнський тиждень дитячого читання « Від книги – до книги, від серця – до серця », в рамках якого проводилися різноманітні і цікаві заходи: екскурсії, свята, вікторини, зустрічі з цікавими людьми, віртуальні подорожі, он-лайн спілкування тощо..

Дні відкритих дверей « Захоплення на все життя » ( РДБ ), « На гостини до бібліотеки » ( Садівська б/ф ) зібрали в бібліотеках багато юних читачів, які цінують та люблять книгу. Діти із задоволенням взяли участь в незвичайній подорожі « Вас чекають на острові Читання » ( РДБ ), зустрілися з героями відомих казок, змагалися в різних літературних конкурсах, ознайомилися з книжковою виставкою « Подорож у Книгограй », взяли участь в  шоу – вікторині « Казкова країна Мудрих книг » ( Садівська б/ф ).

Святкова програма « Книга збирає друзів » цікаво пройшла в Іванівській бібліотеці – філії. До дітей завітав хлопчик Нечитайло, який не мав книг і не розумів навіщо вони потрібні. Чарівниця відправила його у прадавні часи, коли люди не знали ще письма. Дуже важко йому там прийшлося. Діти пройнялися жалем до хлопця та попросили його повернути, подарувавши йому книги. Зрозумів Михайлик, що значить книга та читання для людей. Усвідомили й усі присутні, що розвиток людства не можливий без найкращих розумних друзів – книг. Всі активно приймали участь у вікторині « Книжковий світ », пригадували прислів’я та приказки про книги, читали вірші. Веселим танком присутніх привітали Мальвіна та Буратіни.

1 квітня у Кавунівській бібліотеці – філії відбулося урочисте відкриття Тижня дитячого читання. Присутні довідались про історію започаткування цього свята, детальніше ознайомилися з планом заходів Тижня, взяли участь в екскурсії по бібліотеці, ознайомилися з новою книжковою виставкою « Книжкова планета дитинства », адже з книгою завжди так цікаво і весело !

Юмориною « Сміх для життя » розпочався Тиждень в Агрономійській б/ф, адже цього дня святкують Міжнародний день сміху.

Діти були ознайомлені з історією походження свята, взяли участь у конкурсі « Не всерйоз, а жартома » на краще читання гуморесок та веселих віршів,дізналися про життєвий і творчий шлях письменників – гумористів.

Цікаві пригоди з вихованцями ДНЗ « Перлинка » та учнями 3 класу трапилися під час казкової подорожі « Країною казок » ( Семенівська б/ф, Остапівська б/ф ). Казкові герої допомагали дітям правильно відповідати на запитання вікторини.

Учасники показали свою ерудованість та знання казок, за що і отримали нагороду – солодкий подарунок. А також всі присутні мали змогу подивитися інсценізацію української народної казки « Пан Коцький ».

Один день Тижня був присвячений Дню краєзнавства. В Садівській б/ф юні читачі зустрілися з бандуристкою Назарчук Катериною Степанівною, яка розповіла про своє захоплення грою на бандурі та виконала пісні на слова Т. Шевченка. А ще діти ознайомилися з історією Миколаївської області, з письменниками – земляками та взяли участь у вікторині « Вивчай і знай свій рідний край ».

Корисною для батьків та цікавою для дітей виявилася зустріч з улюбленими книгами сімей Гайселюка Антона, Захарової Катерини та Тактаєвої Юлії в салоні цікавих зустрічей « Улюблені книги моєї сім’ї » ( Іванівська б/ф )

Мами разом з дітьми презентували свої сім’ї, поділилися своїми читацькими уподобаннями та досвідом роботи по прищепленню любові до книги та читання, діти розповіли про свої улюблені книги. Присутні отримали поради, які допоможуть привчити дитину до читання. Змагалися сім’ї  в ерудованості та знаннях літературних творів на пелюстках ромашок, розповіли про роль книги у їхньому житті, улюблені книги. У подарунок учасники зустрічі отримали невеличкі сувеніри зроблені руками дітей. До уваги присутніх була представлена книжкова викладка « Книги для всієї сім’ї ».

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання бібліотечні заклади системи проводили заходи, присвячені 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка, великого українського поета, письменника, художника,  громадського та політичного діяча, фольклориста, етнографа .

Новоселівська бібліотека – філія разом з школою провела літературно – мистецьке свято « Шляхом великої долі », де присутні мали змогу ще раз перегорнути сторінки життя і творчості митця, почути його вірші та пісні на  слова автора, ознайомитися з книжковою виставкою « Безсмертна велич Кобзаря ».

 

В Арбузинській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч « Про СНІД треба знати заради життя », на яку було запрошено учнів Арбузинського Аграрного ліцею та завідуючу поліклінікою, лікаря невропатолога Мокряк Олену Василівну. Захід проходив інтерактивно: разом з учнями визначалися поняття ВІЛ/СНІДу, детально розглядалася історія вивчення і поширення даного захворювання, проводилося ознайомлення з історією життя відомих та талановитих людей, які захворіли та померли від СНІДу. Основна увага була приділена інформації про епідеміологічний стан захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні. Наразі ситуація характеризувалася зростанням показників захворюваності та смертності від СНІДу, активізацією статевого шляху передачі та залученням до процесу жінок репродуктивного віку. Україна займає друге місце в Європі та п’яте у світі за темпами захворюваності на ВІЛ/СНІД.

Присутнім була надана основна інформація про методи та пункти діагностики ВІЛ/СНІДу, шляхи профілактики поширення інфекції. Учні активно брали участь в обговоренні свого ставлення до ВІЛ-інфікованих людей, із зацікавленістю слухали поради та рекомендації  лікаря. В читальній залі оформлено книжкову викладку « СНІД: знати, щоб жити ».

 Дитинство з добрими очима

Арбузинські поети і письменники – давні, добрі друзі і часті гості районної бібліотеки для дітей.

Справжнім святом для читачів бібліотеки став бенефіс письменика « Земна орбіта Віри Марущак ». А змогли ми його провести завдяки новій послузі «Замовляй письменника».

Казки миколаївської письменниці Віри Марущак дуже полюбляють читати маленькі жителі  Арбузинки. Вони виявили бажання поспілкуватися з нею особисто, щоб отримати відповіді на всі запитання, які їх цікавлять.

Ініціаторами віртуального мосту були працівникиАрбузинської районної бібліотеки для дітей, адже саме там книги Віри Іванівни користуються неабияким попитом. Бібліотекарі хотіли, щоб діти спробували представити своє майбутнє та дізналися, як стають справжніми письменниками.

Поспілкуватися з письменницею прийшлиучні третіх класів НВК «Пролісок» та Надія Миколаївна Ткаченко, місцева поетеса,член літературного об'єднання «ДАР» – однокласниця та добра подруга Віри Іванівни.

Віра Марущак, уродженка Арбузинки, зізналася,  що перші свої історії вона переповідала усно. І лише згодом стала їх записувати. Діти буквально засипали письменницю питаннями: що вона зараз пише, чому так або інакше назвали свою книгу, яким було її перше оповідання? Серед дитячих запитаньтраплялись і доволі дорослі. Наприклад, як Віра Іванівна потрапила у журналістику? Або: чи важко зараз видати книжку? Діти цікавилисьжиттям і творчістю письменниці, секретами написання таких чудових творів. А головним натхненням Віра Іванівна  назвала своїх маленьких читачів.

На «рахунку» Віри Марущак наразі 7 книжок: 4 з оповіданнями і 3 з казками. Під час зустрічі маленькі артисти , а це учні 3-7 класів , інсценували казку із промовистою назвою «Учень» про недбалого школяра, який став свідком незвичайної бесіди речей з його портфеля. Згодом малеча поділилася версіями: що саме хотіла сказати авторка цим твором.

Спілкування проходило у невимушеній атмосфері. Надія Ткаченко  зачитала свого вірша  -  присвяту, а  Віра Марущак ділилася досвідом, розповідала цікаві факти з життя.  Бібліотекарі зачитувалауривкиізїїоповідань.

Марущак Віра Іванівна поєднує у собі дві професії - бібліотекаря та журналіста. Вона викладач основ журналістики в Першійукраїнській гімназії ім. М. Аркаса  і  бібліотекарМиколаївської обласної бліотеки для юнацтва, лауреат премії ім. Миколи Аркаса ,член Національної спілки письменниківУкраїни та член Національної спілки журналістів України.

Запрошені ознайомилися з фотовиставкою “Роки і досягнення Віри Марущак”,  на якій представлені світлини письменниці, починаючи з ранього дитинства і по сьогоднішній день та книжковою виставкою “З криниці отчого краю”.

Малюки із задоволенням  відповідали на питання літературного лабіринту «Зернятка добра, мудрості і духовності»  по казках письменниці.

По обидва боки віртуального мосту учасники скайп-зустрічі чудово та з користю провели час.  В кінці зустрічі діти отримали від автора напутні слова:  читайте якомога більше цікавих книг та завжди поважайте та цінуйте один одного і тоді всі будуть щасливі!

« За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ »

20 березня в Кавунівській бібліотеці відбувся вечір–зустріч « За Україну, за її долю, за честь і волю, за народ». На зустріч завітав ветеран Великої Вітчизняної війни Платонов Михайло Андрійович, який розповів дітям про буремні роки війни, і тих, хто  ціною власного життя наближував жадану мить перемоги. Секретар Кавунівської сільської ради Байда Любов Миколаївна привітала Михайла Андрійовича з днем визволення Арбузинщини і подарувала квіти. Завідуюча бібліотекою Савчук Ольга Миколаївна познайомила присутніх з книжковою виставкою: «Вогонь війни у пам’яті народній». Сторінку за сторінкою тих далеких і грізних подій гортали діти – і смуток, і жах, і здивування були в дитячих очах… Хай на землі завжди буде мир і злагода!

 «З родини йде життя людини».

В залі центральної дитячої бібліотеки 03 квітня 2014 року відбулася зустріч з родиною Савети Ганни Гергіївни з селища Костянтинівка, яка займається народною художньою творчістю, а саме декоративно-прикладним мистецтвом.

Не можна було відірвати погляду від вишитих виробів: ікон, картин, сорочок, жіночих аксесуарів. І все це завдяки кропіткій роботі Ганни Георгіївни, доньки Алєсі та онука Артура.

Слухачі дізналися про життя та творчість, про перемоги та участь у виставках декоративно – ужиткового мистецтва. Під час зустрічі хороший настрій створювали учасники художньої самодіяльності, працівники районного Будинку культури. Була проведена ігрова програма від працівників центральної дитячої бібліотеки.

На завершення зустрічі  начальник відділу культури, національностей та релігій Іваненко Валентина Петрівна подякувала родині за творчість, побажала успіхів, творчих злетів  та вручила цінний подарунок.

Нас єднає мудрість книги.

Читання книг – це велика духовна цінність, відпочинок та насолода для душі. Людина, яка вміє і любить читати – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів.

2 квітня 2014 року   в Арбузинській  центральній районній бібліотеці відбулося літературне свято    « Нас єднає мудрість книги ».Запрошені -  учні 7 класу Арбузинської ЗОШ № 2 дізналися про історію виникнення книги, цікаві факти рідкісних стародруків, слухали вірші , вислови видатних людей про   книгу. Цікавою  та захоплюючою була гра, коли учасники відгадували  загадки, ребуси, перемовляли скоромовки,згадували прислів’я про книги.  Учні мали нагоду проявити свої знання , зігравши у «Казкове ерудит-лото». Всі присутні ознайомилися з  книжковою виставкою «Від книги-до книги,від серця – до серця».

 Гостинно запрошуємо всіх любителів читання  до бібліотеки, щоб поринути в цікавий світ  книги, перенестися в минулі віки та зазирнути у майбутнє. На Вас чекає вірний друг – Книга!.

Як до живих джерел глибоких,

Ми припадаємо до книг...

Нас поведуть вони у мрію,

Щоб розпізнати суть буття.

Прийдешні нам шляхи відкриють

І стануть школою життя.

 Захоплення на все життя

У районній бібліотеці для дітей 1-го квітня стартував Тиждень дитячого читання  « Від книги -до книги, від серця -до серця », який щорічно проходить  на початку квітня, в Міжнародний день Дитячої Книги. Бібліотекарі завжди намагаються зробити свято яскравим, веселим і пізнавальним. І  найкраще в цьому допомогає гра. Тому ми розпочали  Тиждень  геокешингом  « Вас чекають пригоди на острові Читання », на який завітали учні 3 –го Б класу НВК « Пролісок ». Геокешинг – це туристична гра, ціль якої полягає в знаходженні тайника.

Метою гри був пошук « скарбу »  у бібліотеці. А почалось все з того, що до бібліотеки поштарка принесла листа від невідомого адресата. В листі діти знайшли мапу, на якій були відмічені такі пункти: провулок Поетичний, вулиця Розумників, майдан Вундеркіндів. Подорожуючи по відділах бібліотеки  з мапою в руках, діти знаходили тайники з підказками, як дійти до наступного  тайника. Подорожувати по  дивовижному царству книг їм було непросто, щоб дійти до кінця подорожі, потрібно було подолати труднощі, витримати випробування (знайти книгу у фонді та каталозі бібліотеки, скласти прислів’я із запропонованих слів, розгадати кросворд по творчості Т.Шевченка, відповісти на запитання вікторини…)

Під час подорожі діти дізнались  про історію виникнення книг, познайомилися із книжковими виставками бібліотеки, пізнали багато корисного і  цікавого з газет і журналів, грали у веселі ігри. А коли дійшли до кінця подорожі, то в нагороду за знання, сміливість і спритність отримали скриньку  з пазлами. Склавши їх, дітлахи одержали слово «книги». Тому в кінці гри кожна дитина вибрала собі для читання книгу.

21 березня 2014 року біля меморіалу загиблим воїнам відбувся тематичний мітинг присвячений 70-річчю визволення Арбузинки від німецько-фашистських загарбників та передачі Всеукраїнської естафети пам'яті «Слава визволителям України».

На мітинг прибули почесні гості,  представники  Братського району, яких зустріли з хлібом-сіллю на межі Арбузинського та Братського районів.

Мітинг розпочався літературно-музичною композицією, підготовленою Арбузинським районним відділом культури, національностей та релігій.  Вшановано пам'ять загиблих воїнів  хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіалу.

На мітингу виступили: заступник голови районної державної адміністрації Постовик Людмила Василівна;  голова Арбузинської районної ради, Захарченко Віктор Анатолійович; голова Братської районної ради  Фесько Тамара Миколаївна; перший заступник голови обласної ради ветеранів Портніков Микола Арсентійович.

Для передачі Прапора та  альбому Всеукраїнської естафети  пам’яті «Слава визволителям України!»   було запрошено: голову Братської районної ради ветеранів війни та праці Мамедова Гаміда Мізаметдіновича та учасника бойових дій Тихонюка Анатолія Григоровича.

Естафету приймали голова Арбузинської ради ветеранів війни та праці, володарка ордену «Княгині Ольги» Алефіренко Раїса Яківна та ветеран Великої Вітчизняної війни Платонов Микола Андрійович

Від молоді виступив учень Арбузинської загальноосвітньої школи першого третього ступенів №1 Виноградов Максим.

 «Краєзнавчими стежками Миколаївщини» або Читач + Книга + Інтернет = Бібліотека

 Реалізуючи «куплену» ідею Каланчацької РДБ Херсонської області гру – змагання «Web – гонки: читачі проти бібліотекарів» з пошуку  інформації в мережі Інтернет, придбану на Південноукраїнському міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій « БібліоКре@тив – 2013» (м.Херсон), ми розробили і провели 20 березня Web – крос «Краєзнавчими стежками Миколаївщини», це гра – змагання краєзнавчої тематики, присвячена 70 – ти річчю визволення Арбузинщини від німецько – фашистських загарбників, яке наш район святкував 21 березня ц.р.

На гру ми запросили учнів 9 та 11 класів шкіл селища. На підготовчому етапі до гри учасники змагань ознайомилися з друкованими джерелами інформації про рідний край, таємницями всесвітньої мережі із спеціально оформлених до заходу книжкових виставок. В пригоді командам стали корисні поради з пошуку інформації в Інтернет, розроблені працівниками дитячої бібліотеки.

Змагання проводилися в Центрі вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської  районної бібліотеки для дітей. Ознайомившись з умовами Web – кросу, команди  «  Чомусики »( 9 клас ) та « Пізнайки » ( 11 клас), зайнявши місця біля 4-х комп’ютерів по 2 чоловіка, за командою ведучого розпочали змагання з пошуку краєзнавчої інформації.

Питання до гри були розроблені так, щоб Інтернет не зразу давав на них відповідь – потрібно було більш детальніше пошукати інформацію в мережі. Завдання Web – кросу були різноманітні: починаючи з легенди про рідне село, якому вже більше ніж 233 роки і до сьогодення. Учасникам потрібно було пройти географічними, літературними, історичними стежками краю, згадати  героїчні події звільнення селища 1944 року, героїв – визволителів, сучасні досягнення.

За правильну та швидку відповідь кожен учасник приносив один бал своїй команді та отримував жетон. Крім відповіді на питання, в кінці гри наші учасники ще складали пазли на швидкість – фото пам'ятника загиблим воїнам у Великій Вітчизняній війні, який знаходиться в селищі.

Для швидкого пошуку відповідей на питання, маршрутний лист веб – кросу був спеціально оформлений картинками – підказками. Також кожна з команд мала змогу заручитися підтримкою друзів, які допомагали по Skype, використавши 4 комп'ютери районної бібліотеки для дорослих.

І ось нарешті – фініш! Завдяки допомозі друзів, корисним порадам бібліотекарів,  пізнавальному інтересу гравців  до пошуку  краєзнавчої інформації – в змаганні перемогла дружба.

Завдання, які були поставлені для даного заходу, успішно досягнуті:користувачі бібліотеки завдяки отриманій інформації з книг та безкоштовному доступу до  Інтернету, отримали необхідну інформацію. Захід пройшов вдало, цікаво та корисно. Діти здобули багато корисної та пізнавальної інформації краєзнавчого характеру.

« З пам’яті літ »

Ветеранів війни, наших визволителів, з кожним роком в строю залишається все менше і менше. Стало доброю традицією проводити в бібліотеці зустрічі з ветеранами, віддаючи шану тим, хто переміг у страшній війні. Цей рік не став виключенням. Напередодні дня визволення Арбузинщини, 18 березня до районної бібліотеки для дітей ми запросили Раїсу ЯківнуАлефіренко – голову районної ради організації ветеранів, Євгена Григоровича Козакова – ветерана війни, учасника партизанського опору та учнів 3 – «А» класу на зустріч «Не загасити пам’яті вогонь». Своїми спогадами про жахіття війни ділилися гості, а діти  уважно слухали, ставили запитання. Учні  мали унікальну нагоду поспілкуватися особисто з ветераном – героєм та висловити подяку за мужність, відвагу, за подвиг під час захисту Вітчизни й розгрому фашизму.

Схвильований ветеран та всі присутні із задоволенням прослухали пісні воєнних літ у виконанні артистів районного Будинку культури, переглянули книжкову виставку «Перемога одна на всіх» та фото – виставку «Вони воювали за Батьківщину».    

На згадку про зустріч бібліотекарі подарували ветерану на пам’ять подарунок та побажали йому довгих років життя, затишку в родині, наснаги та оптимізму.

...І нехай кожна прочитана сторінка, кожен спогад ветерана знов нагадає нам, якою дорогою ціною прийшло у наш край визволення. Схилімо голови в глибокій скорботі, воздаючи данину шани і пам'яті всім тим, хто загинув в роки війни, хто після тяжких ран передчасно пішов з життя. Доземний уклін і перед нині живими ветеранами Великої Вітчизняної, які пронесли через лихоліття війни любов до Батьківщини.

« Думи Кобзаря живуть між нами »

 На початку березня Новоселівська бібліотека – філія об’явила серед учнів 2 – 5класів  творчий конкурс малюнків за творами Тараса Шевченка «Думи Кобзаря живуть між нами». На виконання домашнього завдання дітям надавалося 2 тижні. Кожен із учасників конкурсу 17 березня надав до сільської бібліотеки на розгляд журі свої роботи. Діти з нетерпінням чекали оголошення переможців. Також для конкурсантів бібліотекар провела цікаву літературну вікторину по творчості Шевченка «Скарби безсмертного Тараса», діти мали змогу познайомилися з новими виданнями творів поета з книжкової виставки «Геній, якому судилася вічність». І ось нарешті переможців проголошено:

І – місце: учениця 2 класу Нестерова Альбіна,

ІІ– місце: учениця 4 класу  Божко Юлія,

ІІІ– місце: учень 3  класу  Чепенко Віктор.

Такі заходи надають дітям можливість проявити свої творчі здібності, начитаність, знання творів Великого Кобзаря.

Онлайн – спілкування « Професії рідного краю »

Вибір майбутньої  професії надзвичайно важливий для кожного випускника школи. Займатись тим, що тебе цікавить, приносить радість, - одна із умов відчуття життєвої повноцінності людини.

14 березня в Центрі вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської центральної районної бібліотеки відбулося он-лайн – спілкування учнів 9-11 класів Арбузинської ЗОШ № 2 з представником Миколаївського коледжу транспортної інфраструктури Дніпропетровського Національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна.

Відповідальний секретар приймальної комісії Бесараб Дмитро Анатолійович розповів старшокласникам, що це вищий   навчальний заклад I – II рівнів акредитації, який проводить підготовку молодших спеціалістів, познайомив з порядком вступу до коледжу, про саме навчання, майбутні професії, запросив на день відкритих дверей до коледжу. Тим, хто бажає отримати повну вищу освіту за обраним напрямком, можна продовжити навчання в Дніпропетровському Національному університеті залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна.

Спілкування  в режимі реального часу було організоване Миколаївською обласною бібліотекою для юнацтва у рамках проекту  « Професії рідного краю » програми « Бібліоміст », з метою сприяння професійному самовизначенню, пошуку роботи, творчому та інтелектуальному розвитку молоді.

Для учнівської молоді  було  оформлено тематичну  викладку: « Ринок професій ХХI  століття: Яка з них твоя?».

 Великий син великої землі

Вишивка в Україні – світ краси й фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки й почуття людини, світ натхненних образів, гармонії кольорових поєднань. У вишивці яскраво й повно розкривається душа людини і вміння дарувати людям радість зустрічі з прекрасним. Недарма у спогадах родини Шевченка є немало свідчень про те, що настінне народне малювання, вишивки будили в нього пристрасть до створення власних малюнків.

Як відомо, Тарас Шевченко завжди цікавився особливостями одягу, замальовував його крій, оздоблення, характерні деталі. Не випадково у своїх творах він намагався звернути увагу глядача то на вишиту сорочку в портреті Василя Кочубея, то на вишитий прозорий рукав блузи, прикрашеної білим шитвом, в портреті Марії Максимович, любовно виписував орнамент червоної вишивки на сорочці матері в акварелі «Марія».

Вшановуючи і поважаючи багатогранний талант та з нагоди 200 – річчя від дня  народження великого сина українського народу, з 9 по 14  березня 2014 року, у читальній залі Арбузинської центральної районної бібліотеки відбулася експозиція вишитих творчих робіт  майстринь Арбузинщини «Вишитий Шевченко». Дивлячись на вишиті портрети Т.Г.Шевченка, розглядаючи гармонію кольорових сполучень, ми відчуваємо, що вишивка – це мистецтво високої естетичної наснаги. Портрети, вишиті   з великою повагою до Кобзаря,    випромінюють ще й тепло майстрів (  Артур Златов  (смт.Костянтинівка), Марія  Дебела (с.Новоселівка), Катерина Пискун (с.Семенівка ) ). Ви коли – небудь читали "Заповіт" Тараса Шевченка, який був би не надрукованим, а вишитим ? На нашій виставці є такий унікальний експонат у виконанні майстрині із с. Іванівки Козинець Ірини, також своїми руками вона вишила і портрет Шевченка. А ще монументальний портрет великого Кобзаря у виконанні Лесі Златової  із селища Костянтинівки  прикрашав велику залу районної ради під час проведення районних урочистостей з нагоди святкування ювілею поета 11 березня.

Також на виставці представлені різноманітні вишиті українські рушники, ікони, картини. Своїми веселковими барвами вони перемежовують  величні портрети Кобзаря,  створюючи композиційний характер виставки. Особливу увагу привертають рушники. Рушник — у свідомості українського народу наділявся широким спектром знакових властивостей і саме тому він являє собою значне непересічне явище духовної культури, будучи етнічним культурним символом України. У вишивці рушників знайшли відображення орнаменти, пов'язані з образами добра, краси, захисту від усього злого на землі. Орнаменти вишивки рушників — це народна пам'ять про життєдайні сили землі та сонця. Не випадково Леся Українка, вперше відвідавши в Каневі могилу Великого Кобзаря — Тараса Шевченка, поклала йому на могилу власноруч вишитий рушник.

Тарас Шевченко глибоко знав народні звичаї, що знайшло відображення в його поезії. Сватання він описує такими словами: «Я все виглядала — чи не шле за рушниками», «А у мене, як на теє, й рушники вже ткались»,  «Вернулись люди з рушниками».

Яскраві полотна, створені голкою і нитками, представили на виставці найкращі  майстрині Арбузинщини – Лідія Хілівнюк, Людмила  Солощенко, Зоя Дроздова, Ганна  Софійчук, Любов Черевач (смт.Арбузинка); Зінаїда Шудра та Галина Брашеван (с.Агрономія); Зінаїда Черешня (с.Кавуни), Людмила Савельєва (с.Панкратове); Марія Дебела та Людмила Божко (с.Новоселівка);  Надія Телегіна (с. Благодатне); Леся Кобець, Ольга Шостер, Любов Рябущиць (с.Садове); Марія Вирва (с.Воєводське).

Бог обдарував цих людей талантом вишивати. У вишивку вони вкладають душу, не шкодують ні часу, ні сил. Майстрині настільки люблять своє заняття, що вишивання стало сенсом їх життя. Вишиті роботи сільських  рукодільниць по праву можна назвати шедеврами.

Так і  ім’я Т.Г. Шевченка дорогоцінною перлиною виблискує у золотій скарбниці світової культури. І, справді, як висловився А.В. Луначарський, «Завдяки Шевченкові, скарби української душі повною річкою влилися в загальний потік людської культури».  Його пам’ятають, поважають, ним захоплюються, до нього прислуховуються.

Відвідувачі виставки дякували за приємні враження та отримані позитивні емоції.

 

 

Вшановуючи Тараса Григоровича Шевченка

Ми чуємо тебе Тарасе, крізь століття

І голос твій нам душі окриля …

11 березня в актовій залі Арбузинської районної ради відбулися урочистості з нагоди відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

Розпочали захід декламуванням своїх віршів, присвячених Шевченку,  члени  літературного об’єднання «Дар».

Із словами вшанування великого сина українського народу до громади звернулися заступник голови Арбузинської РДА Постовик Л.В. та голова районної ради Захарченко В.А.

Ми пишаємося тим, що ми – українці є нащадками великого поета.

Кожен народ пишається своїми здобутками… Історію та сьогодення нашого селища творять люди. І ми вшановуємо тих, хто приклав багато сил, свого таланту, вміння,  для розквіту літературного надбання нашого селища.

Грамотами Арбузинської РДА були нагороджені переможці районного конкурсу читців « Сторінками поезії. Кобзареві струни »:  Тетяна Почеха ( с. Семенівка ), Ірина Кислиця ( с. Новокрасне ), Алла Штилик ( с. Садове ), Ельвіра Чернова ( с. Новоселівка ),  Тетяна Дериновська ( с. Агрономія ), Алла Крижня ( смт. Арбузинка ) та члени літературного об’єднання «Дар» Віталій Поплавський, Надія Ткаченко, Любов Пічугіна, Микола Дзудзело, Олександр Петренко та Григорій Кислиця.

Декламування віршів Шевченка переможцями районного конкурсу читців перемежовувалося  піснями  на слова великого Кобзаря у виконанні працівників районного Будинку культури, дитячої музичної школи, Арбузинських МБК та МК. Наприкінці свята відбулося покладання  квітів до погруддя Т.Г.Шевченка .

У наш час полум’яне слово Шевченка нам дуже потрібно. Необхідні його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра, краса та мелодійність його поезії, його велике прагнення свободи, любов до свого народу, до своєї Батьківщини, мрії про майбутнє. Вшановуючи пам'ять про Шевченка,  ми  повинні читати і перечитувати його твори, любити  свою рідну Україну, як любив її Тарас Шевченко.

7 березня в залі районної ради відбулось святкування Міжнародного Жіночого Дня - 8 Березня.  На початку свята було вручено квіти всім присутнім жінкам. Розпочиналось свято з інструментальної пєси у виконанні Огоновського Андрія та дитячим виступом  вихованців НВК «Пролісок».

На святі були присутні голова Арбузинської районої державної адміністрації Травянко Є.В. та голова районної ради Захарченко В.А., які привітали прекрасну половину людства найтеплішим побажанням здоров’я, краси та любові. Після чого аматори сцени та учасники художньої самодіяльності  Арбузинського відділу культури, національностей та релігії під керівництвом Іваненко В.П. провели змістовний концерт. Теплі оплески отримали дитячі колективи: ансамбль ложкарів, вокальний ансамбль «Чорнобривчик», вокальний ансамбль дитячої музичної школи, хореографічний . Чудово сприймались глядачами солісти, як діти так і дорослі. Читання прозвучали у виконанні А.Крижньої та С.Пагер.

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття »

Тарас Григорович Шевченко – видатний український письменник та поет,чия творчість зробила його не багато не мало, а символом українського народу та однією з головних колон, на якій тримається вся наша українська культура. У духовній історії України  Шевченко посів і досі беззастережно посідає виняткове місце. Тільки Шевченків «Кобзар» є Біблією українського народу, якій судилося бути безсмертною,бо сам народ визнав її своєю книгою.

4 березняв Кавунівській бібліотеці проведено літературно - поетичну годину «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Під час заходу учні декламували вірші геніального поета. У  його творах  переплелися долі кріпачок з долею неньки - України, боротьба гайдамаків та козаків із боротьбою за щастя і волю.  На захід також була запрошена Лауреат обласних конкурсів читців Крижня Алла, яка зачитала уривки з  творів Кобзаря. До уваги присутніх була представлена книжкова виставка «Світова велич Кобзаря», яка познайомила читачів з життєвим та творчим шляхом поета, його   літературними  доробками.

Тиждень Шевченківської книги (03.03.2014-09.03.2014)

В рамках Тижня Шевченківської книги та з нагоди святкування 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря,   бібліотеками району  проведено:

  • літературні вечори,  які розкривають багатогранний талант Тараса Шевченка: « Поет, художник, Божий дар – відомий світові Кобзар », ( Новокрасненська б/ф ); « Золоті зерна поезії Шевченка » ( Воєводська б/ф );

  • читання поезій великого сина України зараз нам дуже потрібне, його невмируще слово живе і розквітає: шевченківські голосні читання « Слово Тараса вічно живе » ( РДБ ), конкурс читців « Шевченкове слово живе у віках » ( Іванівська б/ф,  Іванівська ЗОШ );

  • літературні години  « Не  згасне Шевченкова  слава » ( Арбузинська б/ф ), « Живе у пам’яті Тарас » ( Садівська б/ф );

  • використовуючі  сучасні інформаційні технології, Центри вільного доступу до мережі Інтернет Арбузинської ЦБС надають можливість своїм користувачам віртуально познайомитися з творчістю Шевченка, його життям, подорожувати місцями, де бував Шевченко, відвідати музеї, присвячені йому: відео – перегляд  « Поет, художник, Божий дар – відомий світові Кобзар » ( Семенівська б/ф ), віртуальні подорожі « Скарби Шевченкового дому », « Музеї Шевченка у світі » ( ЦРБ, РДБ );

  • з краєзнавчим візитом на зустріч з місцевою поетесою Людмилою Ніколайко та з прекрасним поетичним словом « Кобзареве слово – плоть і кров народу », завітали до Агрономійської ЗОШ члени гуртка «Літературне краєзнавство», учні 5-9 класів Садівської ЗОШ на чолі з Кущевою В.І. та бібліотекарем сільської бібліотеки Золотченко Л.А. Діти познайомились з творчістю Л.Ніколайко, її новими творчими доробками, читали і вірші Шевченка, зацікавились  новими виданнями його творів. Вшановуючи Великого Кобзаря, в кінці зустрічі всі присутні поклали живі квіти до погруддя Т.Г.Шевченка, яке знаходиться на подвір'ї школи.

 « Твоє, Кобзарю, слово не вмре не поляже »

В дні перемог і в дні поразок

В щасливі дні і в дні сумні

Іду з дитинства до Тараса,

Несу думки свої земні.

І знову – свято… І знову линуть до нас думи геніального українського поета. Традиційно український народ звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.

Свято Великого Кобзаря  розпочала начальник відділу культури, національностей та релігій РДА В.П. Іваненко, яка наголосила , що 2014 рік – Рік вшанування пам’яті Тараса Шевченка.  Т. Шевченко – це наша історія, слава і гордість українського народу. Кожен народ має своїх геніїв і пророків. З поміж них, аж до Небес, здіймається велична постать Тараса Григоровича Шевченка, великого українського поета, поета – революціонера, художника, пророка національного відродження України, Великого Кобзаря.

До уваги користувачів в читальній залі районної бібліотеки для дітей оформлено  книжкову виставку Т. Шевченка « Світова велич Кобзаря »,  на якій експонуються твори геніального поета і розповіді про нього, репродукції його малюнків. Зібрано Кобзарі різних років видання, починаючи з 1955 року. До речі, тільки в Україні « Кобзар » виходив 110 разів тиражем 5 млн. екземплярів. Також організовано виставку вишитих портретів Тараса Григоровича Шевченка, рушників, ікон, картин майстринь Арбузинщини.

27 лютого на Шевченківське свято зібралися численні шанувальники творчості Великого Кобзаря і талановиті виконавці його поезії. Декламувалися найкращі твори, адже поезія Шевченка живе і розквітає. Зі строк геніальних творів перед нами постав  невмирущий образ великого сина України.

На районний конкурс читців « Сторінками поезії. Кобзареві струни » з’їхались 31 учасник з Арбузинки, Благодатного, Любоіванівки, Семенівки, Садового, Кавунів, Мар’янівки, Нокрасного, Панкратове, Іванівки, Рябоконево, Полянки, Остапівки, Новоселівки, Воєводського та Агрономії. Звучали пісні у виконанні О. Петренка, О. Зайцева та Е. Тонченко.

У наш час полум’яне слово Шевченка нам дуже потрібно. Необхідні його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра, рівності, його політичні переконання, краса і мелодійність його поезії, його велике прагнення свободи, любов до свого народу, до своєї Батьківщини, мрії про майбутнє.

Поважним членам журі було занадто важко вибрати кращих серед кращих, але переможців обрано. Ними стали:

1 вікова категорія ( 10 – 13 років ):

І місце Т. Почеха ( с. Семенівка ) та   І. Кислиця ( с. Новокрасне );

ІІ місце О. Воробйов ( с. Панкратове ) та А.Сушко ( с. Садове );

ІІІ місце А. Морозова ( с. Марянівка ).

2 вікова категорія ( 14 – 16 років ):

І місце А. Штилик ( с. Садове ) та Е. Чернова ( с. Новоселівка );

ІІ місце В. Некрасова ( с. Остапівка );

ІІІ місце Д. Козинець ( с. Іванівка ) та А. Андрійчук ( смт. Арбузинка ).

3 вікова категорія ( 17 р. і старші ):

І місце Т. Дериновська ( с. Агрономія );

ІІ місце Т. Гонтарева ( смт. Арбузинка ) та М. Іващенко ( с. Семенівка );

4 вікова категорія ( 30 років і старші )

І місце А. Крижня ( смт. Арбузинка ).

Валентина Петрівна Іваненко, голова журі, нагородила переможців та лауреатів районного конкурсу читців грамотами відділу культури, національностей та релігій.

« Дітям про Шевченка »


Завдяки впровадженню комп’ютерних технологій, 25 лютого  відвідувачі Семенівської  бібліотеки (учні 5-8 класів) мали змогу переглянути відеофільм «Дітям про Шевченка», з якого дізналися багато цікавих фактів про життя  Тараса Григоровича, яким він був у дитинстві, як почав писати вірші, як став шанованим у всьому світі сином українського народу. Також до уваги присутніх була представлена книжкова виставка «Шевченкове слово в віках не старіє».

 В рамках шевченківських читань

25 лютого Костянтинівською бібліотекою проведено вечір – портрет « Шевченківські слова добра й любові, як слово батьківське в душі ми збережем». На заході були присутні учні 5 класу  Костянтинівської ЗОШ та заступник директора з виховної роботі Богославець В.М.

Спочатку  діти читали вірші Шевченка. Всім дуже сподобалося виконання вірша  «Мені тринадцятий минало» Сашком Якушевичем. Потім  діти  прийняли участь у літературній вікторині, присвяченій творчості Шевченка як поета, художника, перебування його в засланні. Бібліотекар Олена Прокопенко ознайомила присутніх  з літературою  про творчість поета та його творами з книжкової виставки «Ніжно вплітається в гомін Дніпра добре і щире Шевченкове слово».

« Плекатимеш мову – цвістимуть слова »

Із слова починається людина,

Із мови починається мій рід...

Моя ласкава, мамина, єдина –

Щебече соловейком на весь світ.

Рідна мова – це найбільше і найдорожче добро в кожного народу, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку він складає і своє давнє життя, і свої сподівання.

25 лютого, в день народження Л. Українки та до дня рідної мови, в районній  бібліотеці для дітей пройшло свято « Рідна мова – життя духовного основа ». В ньому  взяли участь учні 5 – 9 класів Садівської ЗОШ на чолі з керівником гуртка « Літературне краєзнавство » Кущевою В.І. і завідуючою Садівською бібліотекою – філією Золотченко Л.А. та поети – земляки Ткаченко Н.М., Дзудзело М.О.

Арбузинщина  має майстрів слова, талановитих, душевних і прекрасних людей, це наші поети – односельці Поплавський В.Г., Хілівнюк Л.Т., Петренко О.В., Пічугіна Л.І. Тематика творчості наших земляків різноманітна, але кожен з них є майстром слова, рідної мови, яку нам в дар дали батьки, яка завжди звучатиме для нас щиро й ніжно, адже це – душа нашого народу.

Усі присутні дізналися про важливість вивчення рідної мови. Учасники заходу пригадали українські прислів’я, приказки, скоромовки, прочитали гуморески, молитву до величності Мови.

Не обійшлось без конкурсів та ігор, які були цікавими і різноманітними, вони сприяли гарному настрою дітвори. Хороші знання, активність проявили учні в конкурсах юних мовознавців, де із задоволенням дружно і весело виконували запропоновані завдання: відгадували загадки про рідну мову, придумували епітети, підбирали пропущені слова у прислів’ях, ставили правильний наголос у словах, добирали за змістом рими до віршів.

Мойсеєнко С., Штилик А., Лобова І., Сушко А. – переможці конкурсу знавців української мови імені П. Яцека читали вірші про мову, декламували твори Тараса Шевченка, який своїм величезним талантом розкрив невичерпні багатства народної мови, поезію.

Звучали пісні про Україну у виконанні працівників районного Будинку культури – Тищенко Л., Петренка О. та Зайцева О.

Дізнатися більше про історію нашої мови, її походження, культуру, класиків і місцевих поетів, цінителів слова допомогла книжково – ілюстративна виставка « Наша мова калинова », яка експонувалася в читальній залі книгозбірні.

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь !

 « Маленьким про великого Тараса »

24 лютого в Агрономійській бібліотеці для учнів 2-3 класів відбулася літературна подорож «Маленьким про великого Тараса». Діти прослухали розповідь бібліотекаря  про дитинство Шевченка,  декламували його вірші, а також прийняли участь у літературній  вікторині,  присвяченій дитячим рокам поета.

 До 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка

24 лютого в Іванівській ЗОШ для старшокласників сільською бібліотекою проведено вечір – поезії « Поезія Шевченка – то музика народної душі ».

Цього разу бібліотека запросила у царство мудрого й красивого, правдивого й цінного, сильного й ласкавого, доброго й мужнього слова, у царство, що ніби свічка запалює душу людини – у царство поезії великого Кобзаря.

Учні торкнулися скарбів поетичних сторінок творчості Т. Шевченка, вшанували пам’ять видатного художника слова читанням улюбленої поезії поета. Виступи супроводжувалися ліричними мелодіями, а ще всі присутні познайомилися з цікавими сторінками життя великого сина України та з виданнями творів Т. Шевченка з тематичної викладки літератури « Великий син великого народу ».

 Свято мови « Рідна мова – світ душі моєї »

О мово, ночі колискова !

Прийми мій радісний привіт.

Навік пройшла пора безславна.

Цвіти і сяй, моя державна.

                                                О. Олесь

Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачарувавшись виплеканою народом у віках рідною мовою.

До Міжнародного дня рідної мови в Арбузинській районній бібліотеці  для дітей 21 лютого пройшло свято мови « Рідна мова – світ душі моєї ». Під час заходу учні 3 – х класів НВК « Пролісок » подорожували по стежинах рідної материнської мови разом із героями українських народних казок. Читачам сподобалася вікторина « З якої казки ? », де діти показали свої знання творів  українських та зарубіжних письменників. Також діти співали українські народні пісні, згадували колискові пісні та приказки і прислів'я про рідну мову.  Школярі декламували вірші українських письменників Т. Шевченко, Л. Українки, Д. Павличка, П. Тичини, В.Сосюри.

Мовознавча вікторина « Вивчайте, любіть свою мову, як світлу Вітчизну любіть » дала можливість гостям нашого свята перевірити свої знання української мови.

Увазі користувачів була представлена книжково – ілюстративна виставка   « Чари української мови ».

Мова – це найцінніше з надбань народу, духовний скарб нації. Це саме той інструмент, який єднає людей однієї нації і робить їх єдиним цілим.

 Вшановуючи Т.Г.Шевченка

З метою популяризації творчості Тараса Шевченка та з нагоди 200-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка, в бібліотеках Арбузинської ЦБС в період з 17 – 23 лютого організовані книжково – ілюстративні виставки: « Світова велич Кобзаря » ( ЦРБ ), « Спадщина великого Кобзаря » ( РДБ ), « Струни Кобзаревого серця » ( Садівська б/ф ), « Живе вічне слово Тараса » ( Агрономійська б/ф ), « Великий син великого народу » ( Іванівська б/ф ).

Окрім літератури та матеріалів періодичних видань на виставках представлені додаткові атрибути: портрети Т.Г. Шевченка, українські рушники, репродукції, картини, альбоми.

Користувачі Центрів вільного доступу до Інтернету ЦРБ, РДБ та всі бажаючі  мали можливість ще ближче познайомитися з творчою спадщиною Великого Кобзаря у Шевченківському відео – салоні « Шевченко відомий і невідомий ». Документальні фільми « Поет і вічність. Т.Г. Шевченко », « Великі Українці – Тарас Шевченко » розкрили Тараса Шевченка як поета, художника, митця, постать в історії України.

Вшановуючи творчість великого Кобзаря, в Новокрасненській та Воєводській бібліотеках – філіях пройшли шевченківські читання « Спадщина великого Кобзаря ». Учасники заходу, учні 5 – х, 9 – х класів та вчителі української мови та літератури, з натхненням декламували твори Шевченка. Діти із задоволенням переглянули книжкові виставки, присвячені Шевченку, слухали розповідь бібліотекарів про життя та творчість письменника. Гортаючи сторінки « Кобзаря », читачі ще раз полинули у чарівний світ Шевченкового слова.

В рамках шевченківських читань Новоселівською бібліотекою спільно із сільським клубом в актовій  залі  господарства  «Агрофірма  Вісла» 21 лютого  було проведено  літературний вечір «Геній, якому судилася вічність». На захід були запрошені сільський голова Костенко А.М., члени краєзнавчого  об’єднання «Відродження», службовці, підприємці, пенсіонери, учні Новоселівської ЗОШ.

Спочатку ведучі заходу Шаповалова Л.М. та Одокій С.О. познайомили присутніх з життєвим та творчім шляхом Т.Г.Шевченка. Учасники заходу, вихованці дитячого садочку «Казка» та  учні 4-8 класів читали вірші  Т.Шевченка та про нього, члени любительського об’єднання «Відродження» заспівали пісні на слова великого Кобзаря. Запрошена на свято землячка,  поетеса Світлана Лапчук прочитала свої творчі доробки, присвячені  Шевченку.

Дуже сподобався гостям свята інсценізований уривок з оповідання  Степана Васильченка «Залізні стовпи» про дитинство Тараса у  виконанні жительки села Андронатій Тетяни (мати) та учня 6 класу Новоселівської ЗОШ Соболєва Дмитра (маленький Тарасик). До уваги присутніх була оформлена книжкова викладка, присвячена творчості поета «Геній і пророк».

Подяку  всім учасникам заходу висловила представник «Агрофірми  Вісла» Гренна В.П. Вона наголосила, вшановуючи пам'ять про Шевченка,  ми  повинні читати і перечитувати його твори, любити  свою рідну Україну, як любив її Тарас Шевченко.

 До Року учасників бойових дій на території інших держав

та  25-річниці виведення радянських військ з Афганістану

З нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану  12 лютого  в залі Арбузинської районної ради відбувся тематичний захід, який підготували та провели працівники відділу культури. Прозвучали літературно-музичні композиції та  тематичні пісні  за участтю учасників художньої самодіяльності гуртків Арбузинського РБК, МБК та МК. Була організована книжкова виставка « Афганістан далекий і чужий, у кожній пам’яті живий » та  фото-виставка  учасників бойових дій в Афганістані, наших земляків.

На заході були присутні воїни-інтернаціоналісти , молодь призивного віку , представники організацій та керівництва району. Зі словами вшанування пам’яті та привітання  виступили голова районної державної адміністрації Травянко  Є.В. та голова районної ради Захарченко В.А.

За мужність та самовідданість , патріотизм та хоробрість  під час виконання  військового обов’язку були нагороджені грамотами, подяками та  ювілейною медаллю  воїни-інтернаціоналісти та учасники бойових дій .

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблим воїнам та  на завершення заходу було організовано покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам та воїнам-афганцям.

 До Дня закоханих

Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І ось таке свято є, є такий день. Він відзначається особливо, майже по  всьому світі – 14 лютого, і називають його – Днем Святого Валентина. Вважається, що саме цей святий опікується закоханими, допомагає їм щасливо прожити в парі, мирі і злагоді.

12 лютого, в святково прибраній залі районної бібліотеки, пройшов конкурс – караоке « Призначаємо Вам побачення », на який були  запрошені учні 9 – 11 класів ЗОШ № 2. Серед присутніх було обрано три пари, які змагалися в слідуючих конкурсах: « Знайди свою половинку », « Ти без мене – не ти, я без тебе – не я ». Конкурсанти показали свою ерудованість, кмітливість, знання творів українських та зарубіжних письменників. А в конкурсах « Подаруй букет коханій », « Валентинка власноруч », діти проявили свої творчі здібності та винахідливість.

Під час свята звучали пісні про кохання у виконанні працівників районного Будинку культури. Свято добігло кінця, журі нагородило переможців « Валентинками » та солодощами, і всім присутнім було цікаво та весело, що навіть не хотілося залишати бібліотеку. Під прекрасні слова і чудову музику переможці конкурсу « Ідеальна пара » Шкірман Євген та Черемуха Марина запросили всіх присутніх на святковий танок, від запального танцю не втримались навіть вчителі, члени журі та ведучі. В читальній залі було оформлено книжкову викладку « Мелодії сердець, що б’ються в унісон ».

   СТРУНИ КОБЗАРЕВОГО СЕРЦЯ

(до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка)

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

До Вашої уваги пропонуємо книжкову виставку, де представлені видання, які розкривають силу, велич, потужність генія українського народу, різнобарвність палітри таланту ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА.

                                           Живи, поете, в бронзі і граніті,

                                           Живи, поете, в пам‘яті людській.

                                           Живи в піснях, живи у «Заповіті»,

                                           У слові праведнім, у славі віковій.

                                                                                      Л.Дмитерко

Зайцев, П. Життя Тараса Шевченка / П.Зайцев.—2-ге вид.- К.: Обереги, 2004.-480с.- (Б-ка укр.. раритету).

Талановита монографія видатного шевченкознавця Павла Зайцева своєчасно не дійшла до свого основного читачавнаслідок перебігу історичних подій в Україні. Книга розкриває і утверджує перед читачем новий, нетрадиційний образ Шевченка й водночас повертає із забуття добре ім’я її автора.

 

Мельниченко, В. Тарас Шевченко в Москві / В.Ю. Мельниченко.- К.: Либідь, 2009.- 740с.: іл.- (Бібліотека Шевченківського комітету).

У книзі розкрито малодосліджену сторінку Шевченкової біографії- поетове перебування в Москві у 1844, 1845, 1858 і 1859 роках. Автор змальовує життя тодішньої Москви в усіх його побутових і культурних подробицях, подає портрети та життєписи друзів Шевченка-Осипа Бодянського й Михайла Щепкіна. Видання ілюстроване Шевченковими графічними і живописними творами, архівними фотографіями, багато з яких публікується вперше.

 

Тарахан-Береза, З.П. «Заворожи мені, волхве…». Тарас Шевченко і Михайло Щепкін. / З.П. Тарахан-Береза.- К.: Мистецтво, 2012.-352с.:іл.

Видання, присвячене 200-літньому ювілею з дня народження Т.Г.Шевченка і 225-річчю М.С.Щепкіна, збагачує шевченкознавство цікавим аспектом. Автор, опираючись на науково-історичні документи, здійснила оригінальне дослідження щодо живописного твору Т.Г.Шевченка «Портрет Михайла Щепкіна» (1843). Ця картина , а також портрет юного Т.Г.Шевченка публікуються в Україні вперше. Видання доповнене малярською спадщиною Т.Г.Шевченка.

 

Яцюк, В.М. Віч-на-віч із Шевченком: Іконографія 1838-1861 років / В.М.Яцюк.- К.: Балтія Друк, 2004.-112с.: іл.

Пропонований читачеві альбом- своєрідне завершення тривалого й складного етапу роботи науковців і самого автора над дослідженням прижиттєвої іконографії Тараса Шевченка. Публікація в одному виданні досить повної збірки портретів має на меті не лише задовольнити інтерес Шевченкових шанувальників, а й спонукати фахівців до подальших пошуків, нових знахідок і атрибуцій.

 

Жулинський, М. Українська література: творці і твори: учням, абітурієнтам, студентам, учителям / М.Жулинський.-К.: Либідь, 2009.- 740с.: іл.

Цю книжку відомий критик, літературознавець, громадський діяч, професор, академік НАН України Микола Григорович Жулинський замислював як велику шпаргалку-підручний літературознавчий матеріал із текстами. З п’ятдесяти нарисів-есеїв автор творить велике панно-цілісний портрет національної літератури ХІХ-ХХ ст.,  в т.ч.  до збірки включено літературознавчий нарис та поезія Т.Г.Шевченка.

 

Шевченко Т.Г. Зібрання творів: У 6т. / Редкол.: М.Г.Жулинський та ін.- К.: Наукова думка, 2003.

Т.1: Поезія 1837-1847 / Перед. сл. І.М.Дзюби, М.Г.Жулинського.-784с.: портр.

 

Шевченко Т.Г. Зібрання творів: У 6т. / Редкол.: М.Г.Жулинський та ін.- К.: Наукова думка, 2003.

Т.2: Поезія 1847-1861.-784с.: портр.

 

Шевченко Т.Г. Зібрання творів: У 6т. / Редкол.: М.Г.Жулинський та ін.- К.: Наукова думка, 2003.

Т.3: Драматичні твори. Повісті.-592с.: портр.

 

Шевченко Т.Г. Зібрання творів: У 6т. / Редкол.: М.Г.Жулинський та ін.- К.: Наукова думка, 2003.

Т.4: Повісті.-600с.: портр.

 

Шевченко Т.Г. Зібрання творів: У 6т. / Редкол.: М.Г.Жулинський та ін.- К.: Наукова думка, 2003.

Т.5: Щоденник. Автобіографія. Статті. Археологічні нотатки. «Букварьюжнорусский». Записи народної творчості.-496с.: портр.

 

Шевченко Т.Г. Зібрання творів: У 6т. / Редкол.: М.Г.Жулинський та ін.- К.: Наукова думка, 2003.

Т.6: Листи, Дарчі та власницькі написи. Документи, складені Т.Шевченком або за його участюі.-632с.: портр.

 « Афганістан: біль душі і пам'ять серця »

11 лютого 2014 року у день величного свята Стрітення Господнього, коли за природнім календарем зима зустрічається з весною, в Арбузинській районній бібліотеці пройшов вечір – вшанування « Афганістан болить і досі… », присвячений 25  річчю виведення радянських військ з Афганістану.

15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли закінчився відлік великих втрат людських життів, закрилася остання сторінка героїчного і трагічного літопису боїв. З кожним роком все більше віддаляються від нас події афганської війни. Війни, що тривала 3340 діб або 9 років, 1 місяць і 20 днів. Війни, через горнило якої пройшло понад 600 тисяч військовослужбовців збройних сил колишнього СРСР. Війни, яка забрала життя понад 15 тисяч осіб, кожний п’ятий з них – українець. Війни, що стала найбільш масштабною для Радянської армії після завершення Другої Світової війни.

На вечір – вшанування  були запрошені  воїн – інтернаціоналіст, офіцер запасу Михайленко А.Г., голова районної ради організації ветеранів війни Алефіренко Р.Я.,  учні 4 класів НВК «Пролісок» та студенти  Арбузинського   професійного аграрного ліцею.

У бібліотеці  творилася жива історія, адже людина, яка пережила  війну в Афганістані,  ділилася своїми нелегкими спогадами, оцінювала  тогочасні події з погляду теперішнього часу,  розповідала  про своїх побратимів. Для кожного з воїнів, Афганістан – це мужність, вірність солдатській дружбі, взаємовиручка і взаємодопомога.

Анатолій Григорович поділився своїми спогадами про важкі випробовування,  військову службу. Хвилюючою і щемливою була його розповідь. Війна в Афганістані  назавжди залишила пекучий слід у його серці. Вихований на ідеалах радянської доби, він щиро вірив, що виконує свій інтернаціональний обов'язок, робить добру справу, захищає афганський народ та допомагає дружній країні. Він добре розумів, що таке військова присяга, обов'язок перед рідним народом і Батьківщиною, тож служив з честю та гідністю.

Учні, затамувавши подих слухали розповідь воїна-інтернаціоналіста.

Розповідь почесного гостя  містила безліч прикладів героїзму і гідності воїнів, які самовіддано виконували інтернаціональний обов’язок. Юні читачі та студенти  з цікавістю розглядали бойові нагороди та фотокартки  тих подій та подякували Анатолію  Григоровичу за змістовну розповідь.

На зустрічі звучали пісні афганської тематики  у виконанні  артистів районного Будинку культури.

До уваги присутніх була  представлена книжкова виставка  « Ти вічний  біль, Афганістан »

Війни ! Скільки їх було в історії людства. І завжди – це страждання, сльози, втрата самого дорогоцінного в житті, біль… Таким болем для багатьох громадян колишнього Радянського Союзу став Афганістан. Залишається він біллю і сьогодні…

 

  День Соборності України

22 січня в залі Арбузинської районної ради відбувся святковий концерт, присвячений Соборності України.  Розпочався  святковим прологом « Перлина – Україна » у виконанні чоловічого ансамблю РБК та солістки Анастасії Гутнік.

Зі святом присутніх привітали перший заступник голови  РДА Неграй Володимир Анатолійович, заступник голови районної ради Калайда Вадим Іванович та заступник директора по виховній роботі, вчитель історії та права Мікульшина Світлана Василівна з побажаннями миру, добра та благополуччя всім присутнім та їх родинам.

У святковому концерті приймали участь читці Бацуца Євгенія, Лозовіцький Антон та Артюх Руслана. Тематичні веселі пісні звучали у виконанні ансамблів « Калинонька », народного ансамблю « Черемхи » та солістів РБК: Тищенко Лариси, Гордійчука Сергія, Воробйова Миколи, Зайцева Олега, Бебко Катерини, Крошко Валерії та Петренка Олександра. 

« Соборна і вільна моя Батьківщина »

Щорічно, 22 січня, Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка. Однині народ Український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаннями дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну, самостійну Державу на благо і щастя всього її трудового народу». Державним святом День Соборності України було встановлено Указом Президента від 21 січня 1999 року.

З  метою належного відзначення у 2014 році цієї історичної події та національно-патріотичного виховання молодого покоління в районній бібліотеці для дітей  для учнів молодших та  середніх класів було проведено свято єднання «Ти моя , Україно , ти у мене єдина». Бібліотекарі   ознайомили дітей  з доленосними для українського народу подіями, які мали вплив на розбудову  української держави.

На святі єднання звучали пісні у виконанні працівників районного  Будинку культури:жіночого  народного ансамблю «Черемхи» і  О.Зайцева та вірші про Україну у виконанні  учнів  4 -а класу НВК «Пролісок».

Також на свято були запрошені представники Арбузинського районного управління юстиції: Деменко К.Л.(головний спеціаліст РУЮ) та майбутні юристи Виноградова О. та Різун Н.). Виноградова О. зробила   екскурс в історію Дня Соборності,  розповіла про значення свята для незалежної України.

В читальному залі  для користувачів бібліотеки оформлено  книжкову виставку «Україно! Соборна державо, сонценосна колиска моя ! ». За допомогою документів, які представлені на книжковій виставці, діти  були ознайомлені з українськими провісниками соборності України та з історичними подіями на Україні в період з початку 1917 року до 22 січня 1919 року . Хочеться зауважити, що виставка стане в пригоді всім, хто цікавиться історією України та перебігом політичних подій.

Важливо, що на подібні заходи ми запрошуємо дітей, які мають можливість на основі фактів, які раніше нам були невідомі, формувати свою власну думку на цю історичну подію. Наша держава на новому етапі свого історичного розвитку проходить дуже непростий шлях. Наші пращури дуже багато сил доклали до утвердження державності, самої ідеї соборності .  Діти та молодь мають це пам’ятати і берегти у своїх серцях.

 Літературно-музичний вечір « Тарас Шевченко - дзвінка світова наша слава » ( до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка )

З метою гідного відзначення   200-річного ювілею видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка,  підтримки заходів із вивчення і популяризації    творчості Кобзаря     та   в рамках проведення Шевченківського Тижня 17 січня  2014 року в Арбузинській центральний районній бібліотеці та районній бібліотеці для дітей  для учнів 9-х класів ЗОШ № 2 та представників організацій і підприємств селища відбувся літературно-музичний вечір «Тарас Шевченко - дзвінка світова наша слава». Всі присутні  мали можливість насолодитися безсмертним словом Великого Кобзаря.

Святково прибраний читальний зал...  Розгорнуто виставку –екпозицію творів Тараса Шевченка «Спадщина Великого Кобзаря». На стіні портрет Т.Г.Шевченка, прикрашений вишитим рушником, хліб – сіль та «Кобзар» поета. З правого боку імітованої сцени – столик для ведучих, на ньому чорнило, перо, горять свічки, ілюстрації малюнків учнів до творів Т. Шевченка.

Українська хата. Батько з ненькою, яких грають C.Степанченко –завідуюча відділом обслуговування ЦРБ  та О. Петренко – керівник гуртка РБК, займаються господарськими справами. Їхні діти: Медвінська А., Ненько Д. – учні Арбузинської ЗОШ № 2, читають  їм вірші поета.  За основу сценки взято  уривок з твору Степана Васильченка «Залізні стовпи» та вірші  Кобзаря. Так розпочинається свято.

На протязі літературно-музичної композиції ведучі вечора розповідають  про життєвий і творчий  шлях поета, який перемежовується читанням віршів Шевченка та виконанням пісень на слова Шевченка.

В  композиції взяли участь  бібліотекарі, учасники та колективи художньої самодіяльності Арбузинського районного Будинку культури, дитячої музичної школи, лауреати районних та обласних конкурсів: ансамбль «Калинонька», хоровий колектив «Елегія», солісти О.Петренко, М.Воробйов,  член районного літературного об’єднання «Дар» місцева поетеса Н.Ткаченко, учні та читачі бібліотеки. В їх виконанні прозвучали пісні на слова Т.Шевченка: «Зоре моя вечірняя», «Садок вишневий коло хати», «Від села до села», «Пливе човен», «Реве та стогне Дніпр широкий» та вірші  поета.

Також на свято Великого Кобзаря завітали заступник голови РДА Л.В. Постовик  та начальник відділу культури, національностей та релігій РДА В.П. Іваненко, які наголосили,  2014 рік – проголошений Президентом України роком вшанування пам’яті Тараса Шевченка.  Т.Шевченко – це наша історія, слава і гордість українського народу. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з буттям рідної держави продовжується нею. Він росте і  розвивається в часі, в історії, і нам ще йти і йти до його осягнення. Ми на вічному шляху до Шевченка. Вшановуючи пам'ять про Шевченка,  ми  повинні читати і перечитувати його твори, любити  свою рідну Україну, як любив її Тарас Шевченко.

Жива українська мова і слова Шевченка, його сила духу і віра дають нам змогу пригадати, що ми – українці, діти славетного Кобзаря.

  « Зимонька – Снігуронька »

1 січня о 12.00 на Центральній площі відбулося святкування Нового року для дітей селища, який підготували артисти районного Будинку культури та міського клубу. Зустрічали Діда Мороза та Снігуроньку не тільки діти, а й  батьки.  Глядачі разом з казковими героями співали новорічні пісні, танцювали, брали активну участь в іграх та у відгадуванні загадок. В кінці святкового заходу дітям та активним учасникам вручили подарунки.