Головна Інформація для учасників АТО та вимушених переселенців Цивільний захист та безпека життєдіяльності населення

Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

Громадські слухання щодо добровільного об’єднання територіальних громад

На сьогоднішній день гостро стоїть питання вирішення проблем села шляхом проведення реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади. Запропоновано можливість поступових змін, аби місцеві територіальні громади самостійно зрозуміли необхідність такої реформи і були залучені у цей процес, виходячи із сили суспільної потреби, а не сили закону.

Переважна більшість територіальних громад України, маючи право вирішувати питання місцевого значення, неспроможна їх виконувати через брак власних коштів, занепад або відсутність інфраструктури (необхідних будівель, споруд, доріг тощо), а також брак кадрів відповідної кваліфікації. Тому значна частина питань місцевого значення не вирішуються належним чином – не утримуються заклади соціальної сфери та інших будівель комунальної власності, не забезпечується благоустрій території, нічне освітлення вулиць тощо.

Метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Йдеться про наділення територіальних громад більшими ресурсами та про мобілізацію їхніх внутрішніх резервів. Додаткову інформацію реформування та хід проведення громадських слухань ви можете переглянути у відповідному підрозділі сайту «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

 

  Закон України «Про освіту»
Формат: DOCX | Добавлен: 23/08/2020 17:03:19
556Kb Скачать скачать

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про Стратегію сталого розвитку «Україна – 2020»

Стратегія сталого розвитку України на період до 2020 року визначає цілі та показники їх досягнення, а також напрямки і пріоритети розвитку країни. Метою реформ визначено досягнення європейських стандартів життя та гідного місця Україні в світі. «Стратегія–2020» включає в себе 62 реформи. З них пріоритетними визначені 8 реформ та 2 програми. Визначено 25 ключових показників успішності розвитку країни.

Як першочергові визначені реформа системи національної безпеки і оборони, оновлення влади та антикорупційна реформа, судова та реформа правоохоронної системи, децентралізація та реформа державного управління, дерегуляція та розвиток підприємництва, реформа системи охорони здоров’я і податкова реформа.

Серед пріоритетів також реалізація двох програм – енергонезалежності та популяризації України у світі і просування інтересів держави у світовому інформаційному просторі.

Реалізація Стратегії передбачає досягнення 25 ключових показників, що оцінюють хід виконання реформ та програм. Зокрема, планується, що у рейтингу Світового банку Doing Business Україна посяде місце серед перших 30 позицій, рейтинг за зобов’язаннями в іноземній валюті за шкалою рейтингового агентства Standard and Poors становитиме не нижче інвестиційної категорії «ВВВ», валовий внутрішній продукт (за паритетом купівельної спроможності) у розрахунку на одну особу, який розраховує Світовий банк, підвищиться до 16 000 доларів США.

Чисті надходження прямих іноземних інвестицій до 2020 року мають скласти понад 40 млрд доларів США, витрати на національну безпеку і оборону – не менше 3 відсотків від ВВП. За індексом сприйняття корупції, який розраховує Transparency International, Україна має увійти до 50 кращих держав світу.

Головною передумовою реалізації Стратегії є суспільний договір між владою, бізнесом та громадянським суспільством, де кожна сторона має свою зону відповідальності.

Згідно з Указом, Кабінет Міністрів України має щороку до 15 лютого затверджувати план дій щодо реалізації положень Стратегії та щоквартально інформувати про стан виконання плану дій щодо реалізації положень Стратегії.

Коментуючи затвердження Стратегії, Заступник Глави Адміністрації Президента, секретар Національної ради реформ Дмитро Шимків відзначив, що її розробка відбувалась у декілька етапів із залученням широкого кола експертів та громадськості. «Ми почали розробку Стратегії у липні 2014 року із запрошення громадськості надавати свої пропозиції щодо бачення розвитку країни. Після цього ми провели декілька десятків обговорень та консультацій із фахівцями та громадськістю, організували можливість і отримали зауваження та пропозиції до Стратегії онлайн, провели онлайн-опитування про ключові показники ефективності розвитку країни», – сказав Дмитро Шимків. 24 грудня 2014 року на своєму першому засіданні Стратегію схвалила Національна рада реформ.

  Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю на 2014 рік
Формат: DOC | Добавлен: 23/08/2020 17:03:26
105Kb Скачать скачать

 

Указ

Президента України

Про Стратегію розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року

 

З метою створення належних умов для залучення молоді до соціально-економічних, політичних, духовних та інших суспільних процесів Президентом України видано Указ «Про Стратегію розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року»

Одним із пріоритетних завдань органів державної влади щодо забезпечення розвитку економіки, відкритого суспільства, інтеграції України до світової спільноти є вдосконалення роботи з основних напрямів реалізації державної молодіжної політики, забезпечення повноцінної роботи з молоддю.

Указ Президента України Про Стратегію розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року

 

ВПРОВАДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ЦІЛЬОВОЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ НА ПЕРІОД ДО 2016 РОКУ

    13 травня 2013 року на засіданні Уряду затверджено постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової програми розвитку державної служби на період до 2016 року», розроблену Нацдержслужбою України на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 червня 2012 року № 411-р «Про схвалення Концепції Державної цільової програми розвитку державної служби на період до 2016 року» та доручення Прем’єр-міністра України від 10 жовтня 2012 року № 39738/1/1-12.

    Завдання щодо розроблення галузевих програм реалізації державної кадрової політики передбачено Стратегією державної кадрової політики на 2012— 2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 1 лютого 2012 року № 45.

 

  Державна цільова програма розвитку державної служби на період до 2016 року
Формат: DOC | Добавлен: 23/08/2020 17:03:23
103Kb Скачать скачать

УКАЗ

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України

від 12 березня 2013 року «Про невідкладні заходи щодо

європейської інтеграції України»

 

12 березня 2013 року

№ 127/2013

 

  Невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України
Формат: DOC | Добавлен: 23/08/2020 17:03:22
41Kb Скачать скачать

Розпорядженням Кабінету Міністрів України

від 4 березня 2013 р. № 103-р

 Затверджено план першочергових заходів щодо удосконалення законодавства з питань проведення виборів.

  План першочергових заходів щодо удосконалення законодавства з питань проведення виборів
Формат: DOC | Добавлен: 23/08/2020 17:03:22
40Kb Скачать скачать

 

Громадське обговорення проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року

 

Арбузинська районна державна адміністрація проводить громадське обговорення проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року. Свої зауваження та пропозиції до проекту просимо надати до 20 липня 2012 року у письмовому вигляді, за адресою: смт. Арбузинка, 55301, пл..Центральна, 18, сектор з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації  або електронною поштою на адресу: [email protected]

  Концепція гуманітарного розвитку України на період до 2020 року
Формат: DOC | Добавлен: 23/08/2020 17:03:19
66Kb Скачать скачать

 Проведення в Україні реформи соціальної підтримки

          Метою експерименту є оптимізація системи з надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, шляхом її реформування та створення єдиного Центру соціальних послуг, що дозволить розширити коло категорій громадян та перелік соціальних послуг, що надаватимуться безпосередньо за місцем проживання у громаді.

 На цей час відповідно до плану дій Ради Європи для України на 2011-2014 роки Миколаївська область визначена однією з пілотних стосовно проведення експерименту щодо вдосконалення системи надання соціальних послуг, який дозволить розширити коло категорій громадян та перелік соціальних послуг, що надаватимуться безпосередньо за місцем проживання у громаді.

 

  Проведення в Україні реформи соціальної підтримки
Формат: DOC | Добавлен: 23/08/2020 17:03:19
37Kb Скачать скачать

 Проведення в Україні реформи системи освіти

       Метою реформи системи освіти є підвищення конкурентоспроможності української освіти, інтеграція системи української освіти в єдиний європейський освітній простір. 

 

 

  Проведення в Україні реформи системи освіти
Формат: DOC | Добавлен: 23/08/2020 17:03:19
47Kb Скачать скачать

 

Земельна реформа в Україні

        Проводиться громадське обговорення проекту Закону України «Про ринок земель». Всі зауваження та пропозиції зацікавлені громадяни, громадські організації можуть направляти: - на поштову адресу відділу Держкомзему у Арбузинському районі Миколаївської області (контактний телефон: (0512) 3-13-57 (щоденно з 8.00 до 17.00, крім вихідних і святкових); адреса: 55301, смт Арбузинка Миколаївської області, вул. Шевченка, 208, з приміткою „Громадське обговорення” Запрошуємо громадськість активно брати участь у дискусії.


 

 

  Законопроект Про ринок земель
Формат: RTF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:18
535Kb Скачать скачать
 
Формат: PDF | Добавлен: 23/08/2020 17:03:18
589Kb Скачать скачать
  Закон України «Про освіту»
Формат: DOCX | Добавлен: 23/08/2020 17:03:19
556Kb Скачать скачать